خبر
مترو   حمل و نقل عمومی  

مترو «ملارد» به مرحله طراحی رسید

می متالز - فرماندار شهرستان ملارد با تاکید بر تصویب طرح قطار حومه‌ای ملارد توسط استانداری تهران، از آغاز طراحی این خط در شهرستان ملارد خبر داد.

به گزارش می متالز، حسین توکلی در تشریح روند توسعه حمل و نقل همگانی در شهرستان ملارد با هدف تسهیل تردد شهروندان این شهرستان گفت: رشد جمعیت در ۱۰ سال اخیر در غرب استان تهران چشمگیر بوده، لذا تلاش خواهیم کرد زمینه تردد آسان شهروندان این شهرستان را به ویژه با بهره‌گیری از حمل و نقل عمومی فراهم کنیم. بر همین اساس در حال حاضر مطالعات ایجاد خطوط بی آر تی در این شهرستان انجام شده است، البته هنوز این کار اجرایی نشده است.

وی افزود: در حوزه قطار شهری نیز قبلا مطالعاتی برای طراحی خط قطار شهری از فردیس کرج به سمت ملارد انجام شده بود که با توجه به گذشت زمان، این مطالعات قدیمی به نظر می‌رسند. لذا با توجه به نگاه مدیریت استان تهران برای ایجاد قطارهای حومه‌ ای مقرر شد برای ملارد هم خط قطار حومه‌ای احداث شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس مقرر شد در غرب، شرق و شمال شرق استان تهران قطار حومه‌ ای احداث شود تا شهرهای استان تهران با یکدیگر ارتباط داشته باشند و زمینه تسهیل رفت و آمد شهروندان فراهم شود. امروز شاهدیم که حجم گسترده‌ ای از شهروندان تهرانی صبح‌ ها برای کار به شهرهای صنعتی می‌روند و از شهرستان‌ های اطراف برای سکونت استفاده کرده‌اند و به شکلی از شهرستان‌های حاشیه‌ ای شهرهای صنعتی به عنوان خوابگاه استفاده می‌کنند.

وی تاکید کرد: در غرب استان تهران و شهرستان ملارد نیز تردد شهروندان از حاشیه و بالعکس زیاد است، لذا مطالعات قطار حومه‌ای شهریار، قدس، ملارد، صفادشت انجام شد تا با تصویب استانداری و سایر دستگاه‌ های مرتبط اجرایی شود.

فرماندار شهرستان ملارد با اشاره به اینکه استانداری تهران طرح قطار حومه‌ ای ملارد را به تصویب رسانده، افزود: این قطار در مرحله طراحی توسط مشاور است و شهرداری ملارد نیز در حوزه تملک زمین‌ های لازم باید اقدام کند؛ در حقیقت احداث قطار حومه‌ ای برای شهرستان ملارد یک اولویت به شمار می‌ آید که باید هرچه زودتر نسبت به احداث آن اقدام کنیم.

کد خبر: 39869
تاریخ: 1398/03/14 - 14:53
منبع: تین نیوز

حمل و نقل  حسین توکلی  قطار حومه ای  مترو  ملارد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ایمن سازی جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد؛ ۶۷ نقطه حادثه خیر شناسایی شد

می متالز - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه برای ایمن سازی جاده‌های استان کارهای بزرگی انجام شده است، گفت: ۶۷ نقطه حادثه خیر جدید توسط پلیس شناسایی شده است.
 

تراموای رشت باید با جدیت بیشتری اجرایی شود

می متالز در جلسه کمیسیون خدمات شهری و حمل و نقل در راستای برگزاری شصت و سومین اجلاس مجمع مشورتی روسای شورهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها به اجرای خطوط تراموای رشت با ظرفیت بیشتر و با هدف آینده نگری تاکید شد.
 

لزوم باز مهندسی ایستگاه مرکزی راه آهن همدان

می متالز - زیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از ایستگاه مرکزی راه آهن همدان گفت: هماهنگی‌های لازم برای انتقال بار غلات، سوخت، معادن، صنایع و فولاد از طریق ریل برای اقتصادی کردن راه آهن همدان انجام شده است.
 معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

کمک ۳۰ میلیارد تومانی وزارت راه به شهرداری تهران

می متالز - مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: برای احداث متروی پرند تکلیف قانونی نداریم ولی برای سرعت یافتن پروژه و رفاه حال شهروندان، متعهد به پرداخت ۳۰ میلیاردتومان کمک به شهرداری تهران شده ایم.
 زارعی خبر داد:

کاهش بدهی های ارزی شرکت تایدواتر

می متالز - مدیرعامل شرکت تاید واتر خاورمیانه از حل شدن مشکلات مالیاتی ۱۰ ساله این شرکت خبر داد و خاطرنشان کرد: پس از خروج از مشکلات مالیاتی تلاش کرده ایم در زمینه های خریدهای داخلی و خارجی نیز مدیریت بهتری داشته باشیم که این کار صرفه جویی های بسیاری را برای شرکت به ارمغان آورد. ضمن این که برون سپاری برخی پیمانکاری ها هزینه های ما را افزایش داده بود که با ایجاد شرکت و درون سازی فعالیت ها توانستیم از خروج رقمی در حدود ۲۰ میلیارد تومان سود از شرکت جلوگیری کنیم.
 رییس جمهور:

رشد اقتصادی مثبت می شود / حل مشکلات مسکن در دستور کار / حمل و نقل بخشی از قدرت اقتصادی است

می متالز - رییس جمهور در مراسم بهره برداری از پایانه مسافربری سلام در فرودگاه امام خمینی (ره) گفت در این شرایط حساس که بدخواهان می‌خواهند بگویند توسعه ایران متوقف شده و مردم کشورمان را نسبت به آینده نا امید کنند، شاهد تحرک تازه در اقتصاد و حرکت بزرگ اجتماعی در کشور عزیزمان هستیم و خواهیم بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما