خبر
حمل و نقل  

دریافت عوارض ۱۰ آزادراه تا پایان تیر الکترونیکی می‌شود

می متالز - در حالی معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ ها از الکترونیکی شدن دریافت عوارض ۱۰ آزادراه کشور تا پایان تیرماه امسال خبر داده که روز گذشته در آزادراه ساوه - سلفچگان علاوه بر عوارض الکترونیکی، به صورت سنتی نیز از رانندگان عوارض دریافت شده است.

به گزارش می متالز، سید حسن میرشفیع در این باره  اظهار کرد:‌ با جمع‌ آوری  عوارضی‌ های سنتی در آزادراه‌های قزوین - رشت، تهران - پردیس، ساوه - سلفچگان، قم - کاشان، کاشان - اصفهان، ارومیه - تبریز، زنجان - تبریز، کنارگذر مشهد، باغچه - مشهد و بندرعباس - شهید رجایی، عوارض عبور از این آزادراه‌ ها به صورت الکترونیکی دریافت می‌شود.

 

وی با اعلام این‌ که طرح پرداخت عوارض بر اساس پیمایش نیز تا دو هفته آینده در مسیر آزادراه تهران - ساوه حدفاصل تهران - رباط کریم به صورت آزمایشی اجرا می‌شود، افزود: این برنامه در مرحله بعد در مسیر کرج - قزوین بین شهر‌های هشتگرد، نظرآباد، محمدیه و مهرگان به اجرا گذاشته می‌شود تا مسافرانی که بین این شهر‌ها تردد می‌کنند، فقط بخشی از عوارض را که از آن  تردد می‌کنند پرداخت کنند و مجبور به پرداخت کل هزینه نباشند.

وی افزود: یکی دیگر از اقداماتی که برای تسهیل در امر رسیدگی به مشکلات و سوالات رانندگان صورت گرفته، نصب کیوسک‌ های اطلاع رسانی است که در این کیوسک‌ ها علاوه بر ارائه خدمات پرداخت به رانندگان، به سوالات و شکایات آن‌ها در همان محل رسیدگی می‌شود.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور بیان کرد: در این کیوسک ها، کارت آنی رو نیز به افرادی که سر و کار کمتری با اینترنت و شناخت کمتری از روش‌های پرداخت الکترونیکی عوارض دارند ارائه می‌شود.

میرشفیع با اعلام این‌که هدف از اجرای این طرح، حذف نیاز به توقف در عوارضی‌ ها و ایجاد ایمنی و تسهیلات بیشتر برای رانندگان است و مردم نباید بابت الکترونیکی شدن پرداخت عوارض نگرانی داشته باشند، اظهار کرد:‌ قرار است تا پایان شهریور همه 28 آزادراه کشور تحت پوشش پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی قرار گیرند ضمن این‌ که تمام آزادراه‌های جدید و تازه ساز هم از این روش استفاده خواهند کرد.

به گفته وی، بزودی و با کاهش حجم مسافرت‌ های تابستانی، عوارضی‌های قدیمی در آزادراه‌ها جمع آوری می‌شود.

 به گفته یکی از این مخاطبان،  بر اساس اعلام قبلی وزارت راه و شهرسازی اپلیکیشن پرداخت عوارض را بر روی تلفن همراه نصب و از این طریق عوارض را پرداخت کرده است. اما دیروز علاوه بر این مبلغ، به صورت سنتی باز هم از آنها مبلغ 3500 تومان عوارض آزادراهی دریافت شده است.

وی یاداور شد: از مدت‌ها قبل با نصب تابلو‌های بزرگ به مردم اعلام شده بود که در این آزادراه دیگر عوارض به‌صورت نقدی دریافت نمی‌شود و اپلیکیشن آنی رو را نصب و از این طرق عوارض را پرداخت کنید.  اما روز گذشته افرادی را در عوارضی مستقر کرده و از هر خودرو سواری 3500 تومان نقدا دریافت می‌ کردند. اقدامی که اعتراض مردم را به همراه داشت.

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ظرفیت ‌بندر ‌چابهار ۴ برابر شده است

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: روند توسعه و بهره‌برداری از بندر «شهید بهشتی» چابهار از سال ۱۳۹۶ تاکنون افزایش ۴ برابری داشته که این امر یک رکورد محسوب می‌شود.
 

ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار - زاهدان آغاز شد

می متالز - ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار-زاهدان با فرمان وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.
 

برگزاری جلسه مدیریت بحران در راه آهن شمالشرق (۱) مرکز شاهرود

می متالز - جلسه مدیریت بحران و برخورد با شرایط بحرانی در اداره کل راه آهن شمالشرق یک مرکز شاهرود برگزار شد.
 

آغاز عملیات بارگیری و حمل تراورس بتنی از راه آهن شمالشرق (۱)

می متالز - عمیات بارگیری وحمل تراورس بتنی از مبدا ایستگاه شاهرود به مقصد راه آهن همدان آغاز شد.
 

بخشودگی عوارض سه ماهه اکتشاف معدن

می متالز - عوارض اکتشاف معادن خراسان جنوبی برای سه ماه بخشوده شد.
 مدیرکل بنیاد مسکن لرستان خبر داد:

پرداخت ۳۷۳ میلیارد و ۵۷۸ میلیون تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان لرستانی/توزیع رایگان ۸۶۵۳۸ تن سیمان رایگان

می متالز - مدیرکل بنیاد مسکن لرستان روند بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده استان را اعلام کرد و گفت: ۵۳ هزار و ۳۹۳ نفر به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما