خبر
حمل و نقل  

دریافت عوارض ۱۰ آزادراه تا پایان تیر الکترونیکی می‌شود

می متالز - در حالی معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ ها از الکترونیکی شدن دریافت عوارض ۱۰ آزادراه کشور تا پایان تیرماه امسال خبر داده که روز گذشته در آزادراه ساوه - سلفچگان علاوه بر عوارض الکترونیکی، به صورت سنتی نیز از رانندگان عوارض دریافت شده است.

به گزارش می متالز، سید حسن میرشفیع در این باره  اظهار کرد:‌ با جمع‌ آوری  عوارضی‌ های سنتی در آزادراه‌های قزوین - رشت، تهران - پردیس، ساوه - سلفچگان، قم - کاشان، کاشان - اصفهان، ارومیه - تبریز، زنجان - تبریز، کنارگذر مشهد، باغچه - مشهد و بندرعباس - شهید رجایی، عوارض عبور از این آزادراه‌ ها به صورت الکترونیکی دریافت می‌شود.

 

وی با اعلام این‌ که طرح پرداخت عوارض بر اساس پیمایش نیز تا دو هفته آینده در مسیر آزادراه تهران - ساوه حدفاصل تهران - رباط کریم به صورت آزمایشی اجرا می‌شود، افزود: این برنامه در مرحله بعد در مسیر کرج - قزوین بین شهر‌های هشتگرد، نظرآباد، محمدیه و مهرگان به اجرا گذاشته می‌شود تا مسافرانی که بین این شهر‌ها تردد می‌کنند، فقط بخشی از عوارض را که از آن  تردد می‌کنند پرداخت کنند و مجبور به پرداخت کل هزینه نباشند.

وی افزود: یکی دیگر از اقداماتی که برای تسهیل در امر رسیدگی به مشکلات و سوالات رانندگان صورت گرفته، نصب کیوسک‌ های اطلاع رسانی است که در این کیوسک‌ ها علاوه بر ارائه خدمات پرداخت به رانندگان، به سوالات و شکایات آن‌ها در همان محل رسیدگی می‌شود.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور بیان کرد: در این کیوسک ها، کارت آنی رو نیز به افرادی که سر و کار کمتری با اینترنت و شناخت کمتری از روش‌های پرداخت الکترونیکی عوارض دارند ارائه می‌شود.

میرشفیع با اعلام این‌که هدف از اجرای این طرح، حذف نیاز به توقف در عوارضی‌ ها و ایجاد ایمنی و تسهیلات بیشتر برای رانندگان است و مردم نباید بابت الکترونیکی شدن پرداخت عوارض نگرانی داشته باشند، اظهار کرد:‌ قرار است تا پایان شهریور همه 28 آزادراه کشور تحت پوشش پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی قرار گیرند ضمن این‌ که تمام آزادراه‌های جدید و تازه ساز هم از این روش استفاده خواهند کرد.

به گفته وی، بزودی و با کاهش حجم مسافرت‌ های تابستانی، عوارضی‌های قدیمی در آزادراه‌ها جمع آوری می‌شود.

 به گفته یکی از این مخاطبان،  بر اساس اعلام قبلی وزارت راه و شهرسازی اپلیکیشن پرداخت عوارض را بر روی تلفن همراه نصب و از این طریق عوارض را پرداخت کرده است. اما دیروز علاوه بر این مبلغ، به صورت سنتی باز هم از آنها مبلغ 3500 تومان عوارض آزادراهی دریافت شده است.

وی یاداور شد: از مدت‌ها قبل با نصب تابلو‌های بزرگ به مردم اعلام شده بود که در این آزادراه دیگر عوارض به‌صورت نقدی دریافت نمی‌شود و اپلیکیشن آنی رو را نصب و از این طرق عوارض را پرداخت کنید.  اما روز گذشته افرادی را در عوارضی مستقر کرده و از هر خودرو سواری 3500 تومان نقدا دریافت می‌ کردند. اقدامی که اعتراض مردم را به همراه داشت.

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اولویت توسعه ریلی در شهرهای جدید

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی تسهیل دسترسی و ایجاد حمل و نقل مناسب را نکته ضروری در تحقق اهداف شهرهای جدید دانست و گفت: سیاست ایجاد شهرهای جدید در ابتدا با بی‌توجهی به این موضوع آغاز شد، اما امروز توسعه حمل‌و‌نقل ریلی در شهرهای جدید در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.
 

معاون وزیر راه: قادر به حل نامعادله قیمت تمام شده مسکن نیستیم

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با باور و اعتقادی که در تربیت انقلابی ما ریشه دارد، قطعا در برابر هیچ کاری حتی در سخت‌ترین شرایط احساس عجز و ضعف نخواهیم کرد، گفت: قادر نیستم نامعادله قیمت تمام شده یک واحد مسکونی با جیب خالی مردم را حل کنیم.
 

وعده معاون وزیر راه و شهرسازی برای اصلاح قیمت بلیت هواپیما

می متالز - آدم نژاد با اشاره به قیمت بلیط هواپیما گفت: بلیت اکنون در بازه قیمتی تعیین شده توسط شرکت‌های هواپیمایی عرضه می‌شود. اما ما سعی خواهیم کرد انحراف از معیار را در دامنه تغییر این بازه قیمتی کاهش دهیم تا احساس افزایش ناگهانی قیمت در بازار نیز کاهش یابد.
 علوی طرح وزارت راه برای تأمین مسکن اجاره‌ای را تشریح کرد:

اجاره داری حرفه ای؛ راه کار وزارت راه برای تشویق مالکان به اجاره دادن مسکن

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از روش های وزارت راه، ساخت مسکن اجاره ای است که طبق این روش دولت با ارائه مشوق های اقتصادی، مالکان را به سمت تولید مسکن هدایت می کند.
 

جابه‌جایی ۴۷ هزار تن کالا در شهرستان مشگین شهر

می متالز - در چهار ماهه نخست امسال ۴۷ هزار تن کالا و بار در مشگین شهر جابه‌جا شده است.
 بهادری:

روند انتخاب مهندسان ناظر ساختمانی باید اصلاح شود/ سیستم‌های کنونی نقایص و فوایدی دارد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت : به نظر من برای پروژه های کوچک ساختمانی، مهندسان ناظر به صورت سیستم ترتیبی انتخاب شوند، اما برای پروژه های کلان، سازندگان مختار به انتخاب ناظر ساختمانی باشند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما