خبر
سرب و روی  

کارگران معدن کوشک بافق به سر کار خود بازگشتند

می متالز - مدیر روابط عمومی معدن سرب کوشک بافق گفت: کارگران این معدن پس از گذشت حدود 2 هفته، به سر کار خود بازگشتند.

به گزارش می متالز، محمد جعفری اظهار داشت: با وساطت فرماندار بافق، شورای کارگری امروز با حضور کارگران تشکیل جلسه داد و همه کارکنان معدن کوشک مشغول به کار شدند.

وی افزود: تمام قضایای معدن سرب کوشک در نشست کارگری بر طرف شده و هر ۴۰ کارگر قسمت روباز معدن که اکثراً راننده هستند از امروز می‌توانند به محل کار خود برگردند.

نماینده تام الاختیار معدن سرب بافق در خصوص کسر حقوق کارگران گفت: طبق قانون آنها باید هشت ساعت کار کنند تا حقوق کامل بگیرند اما بنا به پیشنهاد خودشان ۶ ساعت کار می‌کردند و این طبیعی است که وقتی ۲ ساعت مدت کارکرد کم شود دستمزد هم کم می‌شود.

وی اظهار داشت: فقط یک نفر بازنشسته با تجربه با تشخیص مدیرعامل برای ایمنی بیشتر در قسمت روباز به کار گرفته شده که هم به نفع معدن و هم به خاطر کیفیت در ایمنی کار است.

یکی از کارگران معدن که از ذکر نامش خودداری کرد به خبرنگار ایرنا گفت: ما ۴۰ نفر از کارگران معدن روباز سرب و روی کوشک به دلیل بکارگیری نیروی بازنشسته در آبان ماه ۹۷ و کسری حقوق خود از ۲۹ اردیبهشت به سر کار نرفتیم.

وی تصریح کرد: فرماندار بافق قول وساطت داد و گفت به زودی مشکل کارگران این قسمت بر طرف می‌شود که به وعده خود عمل کرد و امروز کارگران بعد از گفت و گو با شورای کارگری به کار بازگشتند.

فرماندار بافق هم روز شنبه به ایرنا گفت: کارگران معدن سرب کوشک به خاطر کسری حقوق به نسبت ۲ ساعت کار کمتر و پاره‌ای مشکلات صنفی دست از کار کشیده بودند.
محمد زاده رحمانی افزود: موضوع در کمیسیون کارگری شهرستان مطرح و موضوع حل و فصل شده است و این کارگران قرار شد در نشست شورای کارگری کوشک مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند و به کار بازگردند.

معدن کوشک با تولید سالانه ۲.۵ میلیون تن سرب و فعالیت بیش از ۳۹۰ کارگر در فاصله ۴۶ کیلومتری بافق و ۱۵۶ کیلومتری یزد قرار دارد و توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.
مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۲ هزار و ۴۵۵ کارگر برای برقراری بیمه بیکاری به اجتماعی معرفی شدند

می متالز - مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از برقراری بیمه بیکاری برای یک هزار و ۷۰۸ کارگر آسیب دیده از سیل خبرداد و گفت: مقرری بیمه بیکاری کارگران سیل زده، خارج از تشریفات اداری و در چارچوب قانون برقرار می‌شود.
 

مدیر عامل بانک رفاه از نمایشگاه ایران هلث بازدید کرد

می متالز - مدیرعامل بانک رفاه کارگران و هیأت همراه از نمایشگاه بین المللی ایران هلث بازدید کردند.
 

تعهد مالی بیمه سلامت کرمان ۶۴۰میلیارد تومان است

می متالز - مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه بیمه سلامت طی سال جاری در این استان بالغ بر ۶۴۰میلیارد تومان تعهد مالی دارد گفت: این تعهد مالی ماهانه ۵۳میلیارد تومان است.
 مدیرعامل بانک رفاه؛

رادیو رفاه نقش مهمی در تقارن اطلاعات و شفافیت سازمانی دارد

می متالز - مدیرعامل بانک رفاه کارگران گفت: رونمایی از رادیو اینترنتی رفاه که در حاشیه اینوتکس ۲۰۱۹ رخ داد یک اتفاق نوآورانه، خلاقانه و متناسب با روندهای روز است و نقش مهمی در تقارن اطلاعات و شفافیت سازمانی دارد.
 

تجمع کارگران سیمان کرمان در اعتراض به عبور خط لوله گاز از معادن کارخانه

می متالز - کارگران کارخانه سیمان کرمان امروز نیز در اعتراض به آنچه به خطر افتادن امنیت شغلی خود با عبور خط لوله گاز و ممنوعیت انفجار در معدن سیمان عنوان می‌کنند در محوطه کارخانه تجمع کردند.
 

کودلکو در یک قدمی اعتصاب کارگران

می متالز - کارگران معدن Chuquicamata در رای گیری برای برگزاری اعتصاب شرکت کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما