خبر
سرب و روی  

کارگران معدن کوشک بافق به سر کار خود بازگشتند

می متالز - مدیر روابط عمومی معدن سرب کوشک بافق گفت: کارگران این معدن پس از گذشت حدود 2 هفته، به سر کار خود بازگشتند.

به گزارش می متالز، محمد جعفری اظهار داشت: با وساطت فرماندار بافق، شورای کارگری امروز با حضور کارگران تشکیل جلسه داد و همه کارکنان معدن کوشک مشغول به کار شدند.

وی افزود: تمام قضایای معدن سرب کوشک در نشست کارگری بر طرف شده و هر ۴۰ کارگر قسمت روباز معدن که اکثراً راننده هستند از امروز می‌توانند به محل کار خود برگردند.

نماینده تام الاختیار معدن سرب بافق در خصوص کسر حقوق کارگران گفت: طبق قانون آنها باید هشت ساعت کار کنند تا حقوق کامل بگیرند اما بنا به پیشنهاد خودشان ۶ ساعت کار می‌کردند و این طبیعی است که وقتی ۲ ساعت مدت کارکرد کم شود دستمزد هم کم می‌شود.

وی اظهار داشت: فقط یک نفر بازنشسته با تجربه با تشخیص مدیرعامل برای ایمنی بیشتر در قسمت روباز به کار گرفته شده که هم به نفع معدن و هم به خاطر کیفیت در ایمنی کار است.

یکی از کارگران معدن که از ذکر نامش خودداری کرد به خبرنگار ایرنا گفت: ما ۴۰ نفر از کارگران معدن روباز سرب و روی کوشک به دلیل بکارگیری نیروی بازنشسته در آبان ماه ۹۷ و کسری حقوق خود از ۲۹ اردیبهشت به سر کار نرفتیم.

وی تصریح کرد: فرماندار بافق قول وساطت داد و گفت به زودی مشکل کارگران این قسمت بر طرف می‌شود که به وعده خود عمل کرد و امروز کارگران بعد از گفت و گو با شورای کارگری به کار بازگشتند.

فرماندار بافق هم روز شنبه به ایرنا گفت: کارگران معدن سرب کوشک به خاطر کسری حقوق به نسبت ۲ ساعت کار کمتر و پاره‌ای مشکلات صنفی دست از کار کشیده بودند.
محمد زاده رحمانی افزود: موضوع در کمیسیون کارگری شهرستان مطرح و موضوع حل و فصل شده است و این کارگران قرار شد در نشست شورای کارگری کوشک مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند و به کار بازگردند.

معدن کوشک با تولید سالانه ۲.۵ میلیون تن سرب و فعالیت بیش از ۳۹۰ کارگر در فاصله ۴۶ کیلومتری بافق و ۱۵۶ کیلومتری یزد قرار دارد و توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.
مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد؛

مرگ ۲۰ نفر فقط در معادن زغال سنگ/ آمار دقیقی از مرگ و میر کارگران معدن در دست نیست

می متالز - مرکز پژوهش‌های مجلس ضمن بررسی حوادث کار در معادن، اعلام کرد طبق مطالعات میدانی تنها در معادن زغال سنگ ۲۰ نفر درسال ۹۸ جان خود را از دست دادند این در حالیست که هیچ گاه آمار دقیقی ارائه نشده است.
 

موج اخراج کارگران در شرکت های نفتی آمریکا

می متالز - گرچه روند از دست رفتن مشاغل در آمریکا در حال حاضر آهسته شده ولی تحلیل‌گران صنعتی همچنان نگران اخراج های بیشتر هستند چون آمار ابتلا به ویروس کرونا در بسیاری از ایالت‌های آمریکا بالا رفته و احتمالاً باعث کاهش تقاضا برای نفت خام می شود.
 

کارگران معادن زغال‌سنگ کرمان امیدوارند به حق و حقوقشان برسند

می متالز - نماینده مردم شهرستان‌های کوهبنان و زرند در مجلس گفت: مشکلات فراوان جان کارگران معادن زغال‌سنگ را به لب رسانده و باعث شده برخی اعتراضات را داشته باشیم و هنوز هم کارگران امیدوارند به حق و حقوق خودشان برسند.
 با همراهی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی صورت می گیرد:

استخدام کارگران بیکار کرونا توسط شرکت‌های انساندوست ایرانی

می متالز - شرکت‌های انساندوست ایرانی کارگران بیکار شده کرونا را استخدام می‌کند
 بابایی:

دفتر امام جمعه کرمان پیگیر حل مشکلات کارگران زغال سنگ است

می متالز - نماینده امام جمعه کرمان در مساله رسیدگی به مشکلات کارگران شرکت زغال سنگ استان از پیگیری دفتر امام جمعه برای حل مشکلات کارگران خبر داد.
 نقش بانک ها در معاملات گواهی سپرده سکه بررسی شد؛

خزانه بانک ها، محلی برای انبارداری سکه‌های طلا/ بانک ها نقشی در قیمت سکه ندارند

می متالز - مسوولان بانکی تاکید دارند که "بانک‌ها در معاملات گواهی سپرده سکه و نوسانات قیمتی آن به خصوص افزایش قیمت نقشی ندارند و فقط عاملی برای انبار کردن سکه‌ها در خزانه‌های خود هستند".
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما