خبر
سرب و روی  

کارگران معدن کوشک بافق به سر کار خود بازگشتند

می متالز - مدیر روابط عمومی معدن سرب کوشک بافق گفت: کارگران این معدن پس از گذشت حدود 2 هفته، به سر کار خود بازگشتند.

به گزارش می متالز، محمد جعفری اظهار داشت: با وساطت فرماندار بافق، شورای کارگری امروز با حضور کارگران تشکیل جلسه داد و همه کارکنان معدن کوشک مشغول به کار شدند.

وی افزود: تمام قضایای معدن سرب کوشک در نشست کارگری بر طرف شده و هر ۴۰ کارگر قسمت روباز معدن که اکثراً راننده هستند از امروز می‌توانند به محل کار خود برگردند.

نماینده تام الاختیار معدن سرب بافق در خصوص کسر حقوق کارگران گفت: طبق قانون آنها باید هشت ساعت کار کنند تا حقوق کامل بگیرند اما بنا به پیشنهاد خودشان ۶ ساعت کار می‌کردند و این طبیعی است که وقتی ۲ ساعت مدت کارکرد کم شود دستمزد هم کم می‌شود.

وی اظهار داشت: فقط یک نفر بازنشسته با تجربه با تشخیص مدیرعامل برای ایمنی بیشتر در قسمت روباز به کار گرفته شده که هم به نفع معدن و هم به خاطر کیفیت در ایمنی کار است.

یکی از کارگران معدن که از ذکر نامش خودداری کرد به خبرنگار ایرنا گفت: ما ۴۰ نفر از کارگران معدن روباز سرب و روی کوشک به دلیل بکارگیری نیروی بازنشسته در آبان ماه ۹۷ و کسری حقوق خود از ۲۹ اردیبهشت به سر کار نرفتیم.

وی تصریح کرد: فرماندار بافق قول وساطت داد و گفت به زودی مشکل کارگران این قسمت بر طرف می‌شود که به وعده خود عمل کرد و امروز کارگران بعد از گفت و گو با شورای کارگری به کار بازگشتند.

فرماندار بافق هم روز شنبه به ایرنا گفت: کارگران معدن سرب کوشک به خاطر کسری حقوق به نسبت ۲ ساعت کار کمتر و پاره‌ای مشکلات صنفی دست از کار کشیده بودند.
محمد زاده رحمانی افزود: موضوع در کمیسیون کارگری شهرستان مطرح و موضوع حل و فصل شده است و این کارگران قرار شد در نشست شورای کارگری کوشک مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند و به کار بازگردند.

معدن کوشک با تولید سالانه ۲.۵ میلیون تن سرب و فعالیت بیش از ۳۹۰ کارگر در فاصله ۴۶ کیلومتری بافق و ۱۵۶ کیلومتری یزد قرار دارد و توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.
مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بزرگ‌ترین معدن سرب و روی خاورمیانه

می متالز - معدن سرب و روی و کارخانه تولید سرب و روی انگوران در انگوران استان زنجان، بزرگ‌ترین تولیدکننده سرب و روی ایران و بزرگ‌ترین معدن سرب و روی خاورمیانه است.
 

هزینه بیمه تکمیلی کارگران پیمانکاری نفت ۱۷ هزار تومان افزایش یافت

می متالز - کارگران ارکان ثالث نفت از افزایش هزینه‌های بیمه تکمیلی انتقاد دارند.
 

اعطای تسهیلات بانک رفاه به جامعه پزشکی کشور

می متالز - بانک رفاه کارگران با هدف تداوم روند ارائه خدمات مطلوب و متمایز در شبکه بانکی به فعالان حوزه سلامت کشور «طرح مهر سلامت ۹۸» را ارائه کرد.
 در دیدار مسئول بسیج کارگری کشور از ذوب آهن اصفهان عنوان شد:

بزرگترین مشکل فعلی ذوب آهن اصفهان عدم تامین کافی مواد اولیه سنگ آهن است

می متالز - دکتر علی حسین رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در روز شنبه 12 مرداد ماه جاری ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان با مهندس یزدی زاده مدیر عامل این شرکت دیدار و گفتگو نمود.
 

۲۶۰ هزار کارگر ساختمانی ظرفیت خالی بیمه داریم

می متالز - نایب رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی از ابلاغ دستورالعملی خبر داد که به موجب ‌آن به اندازه ۲۶۰ هزار کارگر ساختمانی ظرفیت خالی برای بیمه تامین اجتماعی ایجاد خواهد شد.
 

حوزه سلامت در اولویت خدمات دهی شعب بانک رفاه کارگران قرار دارد

می متالز - مدیر عامل بانک رفاه گفت: بانک رفاه مهم ترین بانکی است که در حوزه سلامت کشور نقش آفرینی می کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما