خبر
بورس و سهام   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  

تصویب افزایش سرمایه «همراه»

می متالز - افزایش سرمایه ارتباطات سیار ایران در مجمع فوق‌العاده تصویب شد.

به گزارش می متالز، مجمع عمومی فوق العاده ارتباطات سیار ایران صبح امروز (١٢خردادماه) با حضور ٩١.۴ درصدی سهامداران در سالن خلیج‌فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد. در این جلسه به بررسی افزایش سرمایه این شرکت از 960 میلیارد تومان به 1.920 هزار میلیارد تومان در قالب انتشار ٩ میلیارد و ۶٠٠ میلیون سهم به ارزش اسمی 100 تومانی پرداخته شد که در پایان با رأی سهامداران، تصویب شد.

حمید فرهنگ؛ مدیر عامل همراه اول با ارائه گزارشی اجمالی از تصمیم هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران برای افزایش سرمایه، اظهار کرد: این افزایش سرمایه در راستای اصلاح ساختار مالی و حفظ نقدینگی مورد نیاز برای انجام سرمایه گذاری های آتی و جبران مخارج سرمایه ای این شرکت صورت می گیرد.

وی درباره روند تغییرات سرمایه شرکت گفت: سرمایه در بدو خصوصی سازی شرکت مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان بود که با افزایش سرمایه ۹۳.۷ درصدی که ابتدای سال ۹۳ و هم زمان با توسعه تکنولوژی نسل سوم تلفن همراه صورت گرفت، از محل سود انباشته و اندوخته ها به ۴۰۰ میلیارد تومان رسید.

مدیر عامل همراه اول ادامه داد: سال ۹۶ هم برای توسعه فاز هفتم شبکه (LTE)، سرمایه شرکت با رشد ۱۴۰ درصدی به ۹۶۰ میلیارد تومان از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی رسید.

فرهنگ بیان کرد: صد درصد افزایش سرمایه تصویب شده در مجمع امروز نیز به شکل ۷۲۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته و ۲۴۰ میلیارد تومان از مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی آنان، صورت می گیرد.

مدیر عامل همراه اول همچنین یادآور شد: با وجود افزایش سرمایه صد درصدی، مجموع سرمایه شرکت ارتباطات سیار ایران همچنان کمتر از یک چهارم برنامه سرمایه گذاری سال جاری است؛ قرار است امسال بیش از ۴ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری روی توسعه شبکه صورت گیرد.

فرهنگ تأکید کرد: همچنین در پنج سال پیش رو نیاز به سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومانی جهت تحقق درآمد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مطابق برنامه راهبرد پنج ساله این شرکت داریم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بازیگران بورس (26 خرداد)

تمایل سهامداران خرد به جمع‌آوری «سفارس»

می متالز - تغییر مالکیت‌ها در بازار سهام در حالی در اختیار سهامداران خرد قرار گرفت که تمایل این سهامداران به خرید سیمان فارس و خوزستان بود.
 

جزییات افزایش سرمایه ۴۳ درصدی بانک خاورمیانه

می متالز - جزییات پیشنهاد هیات مدیره بانک خاورمیانه به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت اعلام شد.
 

بانک ملت درباره نرخ تسعیر ارز توضیح داد و برای دو روز متوقف شد

می متالز - بانک ملت درباره گزارش عملکرد ۱۲ ماهه سال گذشته با نرخ تسعیر ارز ۷۵۰۰ تومانی به سازمان بورس و سهامداران توضیح داد و با توقف دو روزه نماد روبرو شد.
 

اولویت «شپترو» پس از مواجهه با زیان

می متالز - تجهیزات فعلی در پتروشیمی آبادان مربوط به ۴۰ سال گذشته است و طرح نوسازی این شرکت از اولویت‌ها به‌حساب می‌آ‌ید.
 

«ملل» افزایش سرمایه می‌دهد

می متالز - جزئیات پیشنهاد هیات‌مدیره شرکت اعتباری ملل به مجمع عمومی فوق‌العاده درخصوص افزایش سرمایه اعلام شد.
 تحولات افزایش سرمایه‌های بورسی بررسی شد

رویدادی نادر در بازار حق‌تقدم‌ها

می متالز - تازه‌ترین تحولات افزایش سرمایه‌های بورسی نشان از رویدادی نادر بازار حق تقدم‌ها دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما