خبر
انرژی هسته ای  
ادعای آمریکا:

کره شمالی همچنان در حال تولید اورانیوم است

می متالز - یک گروه تحقیقاتی آمریکا که در مورد مسایل هسته ای کره شمالی فعالیت می کند در تازه ترین گزارش خود مدعی شد این کشور در مجتمع هسته ای نیونگ بیون همچنان در حال تولید اورانیوم است.

به گزارش می متالز از ایرنا، یونهاپ روز پنجشنبه گزارش کرد گروه «۳۸ کره شمالی» آخرین گزارش خود را بر اساس تصاویر ماهواره ای این کارخانه منتشر کرده است.

در این گزارش آمده است: عکس های جدید، فعالیت ده ها پرسنل و همچنین تردد یک تریلر سفید رنگ حمل تانکر در نزدیکی کارخانه را نشان می دهد، پشت این تریلر نیز یک سیلندر مخصوص ویژه حمل نیتروژن وجود دارد.

این گروه تحقیقاتی می گوید کره شمالی ممکن است از نیتروژن برای غنی سازی اورانیوم استفاده کرده باشد.

کارشناسان معتقد هستند اگر این تحلیل درست باشد کره شمالی قصد دارد از غنی سازی اورانیوم برای فشار بر آمریکا در مذاکرات دوجانبه استفاده کند.

در دومین دور مذاکرات آمریکا و کره شمالی که اردیبهشت امسال در ویتنام برگزار شد پیونگ یانگ پیشنهاد کرد که فعالیت در این سایت را در ازای لغو برخی تحریم های آمریکا متوقف کند که مورد موافقت آمریکا قرار نگرفت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مسئول سیاست خارجی اروپا: از تصمیم آمریکا متاسفم/روسیه: لغو معافیت هسته‌ای ایران تاسف آور است

آمریکا معافیت هسته ای ایران را تمدید نمی کند + واکنش ها

می متالز - آمریکا معافیت مربوط به همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران را تمدید نمی‌کند. واکنش های اعضای برجام از جمله اروپا و روسیه به تصمیم اخیر چه بود.
 

استقرار قطار اختصاصی رهبر کره‌ شمالی در نزدیکی محل اقامت وی

می متالز - یک مرکز تحقیقاتی ویژه تحقیق درباره کره‌شمالی اعلام کرد که اخیراً قطار اختصاصی «کیم جونگ اون» در یک ایستگاه راه‌آهن در نزدیکی یکی از محل‌های اقامت وی مستقر شده است.
 

روستای تاریخی خرانق؛ زادگاه خورشید

می متالز - روستای تاریخی خرانق که گذشتگان از آن به زادگاه خورشید یاد می‌کردند یکی از ظرفیت‌های گردشگری یزد است که با بافت ماندگار روستایی اصالت فرهنگ ایرانی را به رخ می‌کشد. این روستا با قدمتی ۴۵۰۰ ساله در سال ۲۴ هجری شمسی به عنوان استراحتگاه بین راهی برای تاجران و مسافران مورد استفاده بوده و اکنون دارای معادن سنگ آهن چادرملو، اورانیوم ساغند، باریت، روی و گرانیت است.
 رئیس سازمان انرژی اتمی خبر داد:

پوشش هوایی ۷۸ درصدی خاک ایران برای کشف اورانیوم/ معادن همزاد با اورانیوم مد نظر قرار دارند

می متالز - صالحی گفت: سازمان انرژی اتمی، ۷۸ درصد از سرزمین ایران را پوشش هوایی داده است تا هم‌زمان با اکتشاف اورانیوم، معادن دیگر مانند آهن، مس و عناصر نادر خاکی را نیز کشف کند.
 دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی:

ظرفیت تولید غنی­‌سازی ایران به ۸.۶ هزار سو رسید

می متالز - دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی از پیشرفت‌های قابل توجه ایران در بومی سازی صنعت هسته ای خبر داد و گفت: ظرفیت غنی­ سازی ایران به میزان ۸ هزار و ۶۶۰ سو رسید.
 

آخرین موضع آمریکا در مورد کشتی کره

می متالز - آمریکا اکنون صاحب کشتی باری کره شمالی موسوم به کشتی وایزهانست که سال‌ها به شکلی غیرقانونی از این کشور زغال سنگ را خارج و ماشین‌آلات وارد می‌کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما