خبر
انرژی هسته ای  
ادعای آمریکا:

کره شمالی همچنان در حال تولید اورانیوم است

می متالز - یک گروه تحقیقاتی آمریکا که در مورد مسایل هسته ای کره شمالی فعالیت می کند در تازه ترین گزارش خود مدعی شد این کشور در مجتمع هسته ای نیونگ بیون همچنان در حال تولید اورانیوم است.

به گزارش می متالز از ایرنا، یونهاپ روز پنجشنبه گزارش کرد گروه «۳۸ کره شمالی» آخرین گزارش خود را بر اساس تصاویر ماهواره ای این کارخانه منتشر کرده است.

در این گزارش آمده است: عکس های جدید، فعالیت ده ها پرسنل و همچنین تردد یک تریلر سفید رنگ حمل تانکر در نزدیکی کارخانه را نشان می دهد، پشت این تریلر نیز یک سیلندر مخصوص ویژه حمل نیتروژن وجود دارد.

این گروه تحقیقاتی می گوید کره شمالی ممکن است از نیتروژن برای غنی سازی اورانیوم استفاده کرده باشد.

کارشناسان معتقد هستند اگر این تحلیل درست باشد کره شمالی قصد دارد از غنی سازی اورانیوم برای فشار بر آمریکا در مذاکرات دوجانبه استفاده کند.

در دومین دور مذاکرات آمریکا و کره شمالی که اردیبهشت امسال در ویتنام برگزار شد پیونگ یانگ پیشنهاد کرد که فعالیت در این سایت را در ازای لغو برخی تحریم های آمریکا متوقف کند که مورد موافقت آمریکا قرار نگرفت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 صالحی در نشست فراکسیون مستقلین ولایی:

ایران در طول برجام ۲۴ تن اورانیوم را غنی‌سازی کرد

می متالز - رئیس سازمان انرژی هسته‌ای گفت: ایران بعد از برجام ۳۰۰ کیلو اورانیوم را غنی‌سازی نکرده، بلکه بعد از توافق هسته ای ۲۴ تن اورانیوم غنی سازی شده است.
 بیم و امیدها

آینده برجام چه خواهد بود؟

می متالز - دلایل روی آوردن ایران به استراتژی کاهش تعهدات برجامی، نتایج احتمالی این تصمیم و آینده برجام چه خواهد بود؟
 طرح‌های تعرفه‌ای ترامپ بار دیگر مسئله‌ساز شد

امریکا بر سر دوراهی تغییر یا تثبیت تعرفه اورانیوم

می متالز - چندی پس از تصمیم ترامپ برای افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم به امریکا که سر و صدای فراوانی در جهان برپا کرد، امریکا از طرحی دیگر مبنی بر افزایش تعرفه واردات اورانیوم گفت.
 کمالوندی:

تا ساعاتی دیگر از مرز غنای 3.67 درصد عبور می‌کنیم/ فعلاً نیازی به تامین سوخت راکتور تهران نداریم

می متالز - سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان در نشست مطبوعاتی به پرسش خبرنگاران درباره مسائل فنی گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران پاسخ داد. وی تاکید کرد فعلا رسیدن به غنای مورد نیاز برای تامین سوخت راکتور تهران (20 درصد) در دستورکار نیست.
 سناتور روس:

درخواست‌های ایران از لحاظ حقوقی کاملاً منطقی است

می متالز - اکنون شاخص‌های فیزیکی مربوط به سطح غنی سازی اورانیوم مهم نیست، بلکه آمادگی سیاسی تهران برای بازگشت به اجرای کامل برجام است که اهمیت دارد.
 

انزوای امریکا در تقابل با ایران

می متالز - نشریه خبری کنگره امریکا در تحلیلی از انزوای امریکا در تقابل با ایران گفته و البته تاکید کرده شرایط بیش از پیش پیچیده شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما