خبر
انرژی هسته ای  
رئیس سابق بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی:

دانشمندان هسته ای ایران «بهترین بهترین ها» هستند

می متالز - رئیس سابق بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی ضمن انتقاد از خروج آمریکا ار توافق هسته ای، از دانشمندان هسته ای ایران به عنوان «بهترین بهترین ها» یاد کرد.

به گزارش می متالز به نقل از خبرگزاری مهر، «اولی هاینونن» معاون پیشین دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی تصمیم دولت ترامپ برای خروج از توافق بین المللی هسته ای با ایران را به باد انتقاد گرفت و آن را اقدامی «غیرسازنده» خواند.

وی که در اندیشکده ای در بیت المقدس سخن می گفت دانشمندان هسته ای ایران را «بهترین بهترین ها» نامید که اگر بخواهند می توانند در عرض ۶ تا ۸ ماه مواد لازم برای ساخت سلاح هسته ای را تهیه کنند.

هاینونن که هم اکنون به عنوان مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی در واشنگتن فعالیت می کند، اقدام ترامپ را در اعمال فشار به ایران بی نتیجه دانست و گفت: با این تصمیم ایرانی ها احساس راحتی می کنند، آنها فناوری غنی سازی را دارند و می توانند سانتریفیوژ بیشتری تولید کنند.

به گفته رئیس سابق بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی، جمهوری اسلامی ایران تحریم هایی بیشتر از آنچه که هم کنون علیه این کشور اعمال شده را می تواند تحمل کند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان نهاد ناظر فعالیت های هسته ای ایران در آخرین گزارش خود در تاریخ دهم خرداد بار دیگر اعلام کرد این کشور به تعهدات خود بر اساس برجام پایبند است.

هاینونن که به سرزمین های اشغالی سفر کرده روز پنج شنبه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

در توییتی که به همین مناسبت در صفحه نتانیاهو منتشر شد، وی بار دیگر ادعا کرد که ایران در مورد فعالیت های هسته ای خود دروغ می گوید و همچنان به دنبال ایجاد زرادخانه هسته ای است.

وی در این پیام همچنین از مواضع هاینونن به خاطر «تحلیل صادقانه و نتیجه گیری های شفاف» در خصوص فعالیت های ایران قدردانی کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ایران جایگاه خوبی از لحاظ سطح غنی سازی به دست آورد

می متالز - «اولی هاینونن» معتقد است که مزایای اقتصادی پیش‌بینی‌شده در اینستکس در بهترین حالت ممکن محدود هستند و خواسته‌های ایران را برآورده نمی‌کنند.
 گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای برداشته شد

پیشنهاد کاخ سفید به دیدار ترامپ با روحانی/جزئیات نامه ظریف به موگرینی

می متالز - همزمان با پیشنهاد کاخ سفید به فرانسه برای دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا، سخنگوی وزارت امور خارجه جزئیات نامه آقای ظریف به خانم موگرینی را اعلام کرد.
 

بیانیه 12 بندی اتحادیه اروپا درباره ایران

می متالز - اتحادیه اروپا بیانیه جمع‌بندی درباره ایران را در ۱۲ بند منتشر و بر حمایت از برنامه جامع اقدام مشترک تاکید کرد.
 

گزارش آژانس نسبت به تعهد ایران به برجام

می متالز - یوکیو آمانو؛ مدیرکل آژانس انرژی اتمی می‌گوید: ما به راستی آزمایی و نظارت بر اجرای تعهدات ایران تحت برجام ادامه می‌دهیم. ایران به تعهدات مرتبط هسته‌ای خود در چارچوب برجام ادامه می‌دهد.
 

زنگنه: ترامپ عامل از دست دادن فرصت شرکتهای آمریکایی در ایران است

می متالز - روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران نوشت: ترامپ دلیل اصلی از دست رفتن فرصت برای شرکت های آمریکایی در ایران است.
 در پی گزارش آژانس انرژی اتمی پیش بینی شد؛

صعود قیمت نفت در ۵ سال آینده

می متالز - رشد قیمت نفت در حالی اتفاق افتاد که آژانس بین المللی انرژی اتمی در تازه ترین گزارش خود، تقاضای جهانی نفت را در پنج سال آینده در مسیر صعودی پیش بینی کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما