خبر
انرژی هسته ای  
رئیس سابق بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی:

دانشمندان هسته ای ایران «بهترین بهترین ها» هستند

می متالز - رئیس سابق بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی ضمن انتقاد از خروج آمریکا ار توافق هسته ای، از دانشمندان هسته ای ایران به عنوان «بهترین بهترین ها» یاد کرد.

به گزارش می متالز به نقل از خبرگزاری مهر، «اولی هاینونن» معاون پیشین دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی تصمیم دولت ترامپ برای خروج از توافق بین المللی هسته ای با ایران را به باد انتقاد گرفت و آن را اقدامی «غیرسازنده» خواند.

وی که در اندیشکده ای در بیت المقدس سخن می گفت دانشمندان هسته ای ایران را «بهترین بهترین ها» نامید که اگر بخواهند می توانند در عرض ۶ تا ۸ ماه مواد لازم برای ساخت سلاح هسته ای را تهیه کنند.

هاینونن که هم اکنون به عنوان مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی در واشنگتن فعالیت می کند، اقدام ترامپ را در اعمال فشار به ایران بی نتیجه دانست و گفت: با این تصمیم ایرانی ها احساس راحتی می کنند، آنها فناوری غنی سازی را دارند و می توانند سانتریفیوژ بیشتری تولید کنند.

به گفته رئیس سابق بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی، جمهوری اسلامی ایران تحریم هایی بیشتر از آنچه که هم کنون علیه این کشور اعمال شده را می تواند تحمل کند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان نهاد ناظر فعالیت های هسته ای ایران در آخرین گزارش خود در تاریخ دهم خرداد بار دیگر اعلام کرد این کشور به تعهدات خود بر اساس برجام پایبند است.

هاینونن که به سرزمین های اشغالی سفر کرده روز پنج شنبه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

در توییتی که به همین مناسبت در صفحه نتانیاهو منتشر شد، وی بار دیگر ادعا کرد که ایران در مورد فعالیت های هسته ای خود دروغ می گوید و همچنان به دنبال ایجاد زرادخانه هسته ای است.

وی در این پیام همچنین از مواضع هاینونن به خاطر «تحلیل صادقانه و نتیجه گیری های شفاف» در خصوص فعالیت های ایران قدردانی کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بیانیه 12 بندی اتحادیه اروپا درباره ایران

می متالز - اتحادیه اروپا بیانیه جمع‌بندی درباره ایران را در ۱۲ بند منتشر و بر حمایت از برنامه جامع اقدام مشترک تاکید کرد.
 

گزارش آژانس نسبت به تعهد ایران به برجام

می متالز - یوکیو آمانو؛ مدیرکل آژانس انرژی اتمی می‌گوید: ما به راستی آزمایی و نظارت بر اجرای تعهدات ایران تحت برجام ادامه می‌دهیم. ایران به تعهدات مرتبط هسته‌ای خود در چارچوب برجام ادامه می‌دهد.
 

زنگنه: ترامپ عامل از دست دادن فرصت شرکتهای آمریکایی در ایران است

می متالز - روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران نوشت: ترامپ دلیل اصلی از دست رفتن فرصت برای شرکت های آمریکایی در ایران است.
 در پی گزارش آژانس انرژی اتمی پیش بینی شد؛

صعود قیمت نفت در ۵ سال آینده

می متالز - رشد قیمت نفت در حالی اتفاق افتاد که آژانس بین المللی انرژی اتمی در تازه ترین گزارش خود، تقاضای جهانی نفت را در پنج سال آینده در مسیر صعودی پیش بینی کرد.
 خجسته مطرح کرد:

هیچ محدودیت دائمی در حوزه هسته‌ای برای ایران مورد قبول نیست/آمانو به بدعهدی آمریکا در برجام واکنش نشان دهد

می متالز - نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس اعتقاد دارد هیچگونه محدودیت دائمی در حوزه هسته ای برای ایران وجود ندارد زیرا محدودیت های دائمی سبب ناقص شدن چرخه هسته ای کشورمان خواهد شد.
 ابراهیمی:

راستی آزمایی برجام بر عهده آژانس انرژی اتمی است نه آمریکا / آژانس در عرصه بین المللی با بلیط ایالات متحده بازی نکند

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد راستی آزمایی برنامه جامع اقدام مشترک بر عهده آژانس بین المللی انرژی اتمی است و کشورهای دیگر نمی توانند نسبت به پایبندی کشورمان به تعهدات برجامی اظهارنظر کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما