خبر
مواد معدنی  
داریوش اسماعیلی:

اجرای نقشه راه معدن ۸۵ درصد مشکلات را حل می‌کند

می متالز - رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران درباره روند اجرایی نقشه راه معدن و صنایع معدنی گفت: با توجه به تحولات به وجود آمده در وزارت صمت، کمی روند اجرایی نقشه راه کند شد اما با توجه به اینکه دکتر رحمانی در آن زمان معاون برنامه ریزی بودند و در این زمینه فعالیت داشتند نقشه راه معدن را به سمت اجرایی شدن پیش برد و از انقلاب معدنی خبر دادند.

به گزارش می متالز، داریوش اسماعیلی با بیان این مطلب در ادامه گفت: اکنون یک هفته در میان جلسه ای برگزار شده و کارگروهی متشکل از رییس هیات عامل ایمیدرو، رییس سازمان زمین شناسی، معاونت معدنی وزیر صنعت معدن و تجارت، رییس سازمان نظام مهندسی معدن و دو نماینده از بخش خصوصی یعنی رییس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی و رییس خانه معدن ایران در آن حضور دارند و امبد می رود که در سال 98 نقشه راه به نتیجه برسد.

به گفته وی نقشه راه معدن دارای 72 بند است که در 35 بند آن نظام مهندسی معدن کشور به عنوان همکار اصلی نام برده شده و پیشنهاداتی ارائه کرده است‌.

وی همچنین در خصوص طرح فعال سازی 500 معدن و تعامل با بخش خصوصی نیز گفت: این موضوع یکی از بندهای مهم نقشه راه معدن است و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با همکاری بخش خصوصی و سازمان نظام مهندسی معدن این کار را انجام دهد.

وی افزود: در هفدهمین اجلاس نظام مهندسی معدن به این موضوع پرداخته خواهد شد و امید می رود در سال 98 نتایج خوبی در این زمینه حاصل شود.

اسماعیلی ادامه داد: یکی از بندهای نقشه راه این است که ایمیدرو و ایمپاسکو از تصدیگری دست بردارد. همچنین ایمیدرو باید تمام معادن خود را به بخش خصوصی واگذار کند و اجرای نقشه راه معدن یعنی حل 85 درصد از مشکلات بخش معدن.

به گفته وی یکی از بندهای نقشه راه این است که معاونت معدنی وزارت صمت با سازمان محیط زیست و منابع طبیعی داشته و این تفاهمنامه به بخشنامه تبدیل شود تا سو برداشتی از بخشنامه های سازمان های مختلف نداشته باشیم‌

قرار است که از این پس طرح های اکتشافی و بهره برداری توسط سازمان نظام مهندسی معدن انجام شود‌.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 روزشمار دومین همایش صنایع غیرآهنی

طرح جامع سرب و روی کشور

می متالز - ایجاد و توسعه نامتقارن صنایع سرب و روی در کشور و نبود استراتژی و مشخص نبودن چشم‌انداز روشن در توسعه و استقرار صنایع سرب و روی کشور، فقدان اهداف مشخص و از طرفی ایجاد ظرفیت‌های جدید این صنعت از جمله طرح‌های توسعه‌ای معدن سرب و روی مهدی آباد، لزوم توسعه این صنعت را بر اساس یک طرح جامع و با در نظر گرفتن همه جوانب و تبعات فنی، اقتصادی، زیرساختی، اجتماعی و زیست‌محیطی تداعی می‌کند.
 

همایش توسعه فعالیت های اکتشافی؛ 2 مهر

می متالز - همایش توسعه فعالیت های اکتشافی، پهنه های اکتشافی ایران؛ فرصت ها و چالش ها روز دوم مهر ماه جاری برگزار می شود.
 

افزایش استخراج و تولید شرکت های سرب و روی ایمیدرو

می متالز - میزان استخراج و تولید شرکت های سرب و روی ایمیدرو (مهدی آباد، نخلک و انگوران) در ۵ ماهه نخست سال ۹۸ افزایش یافت. در این میان معادن مهدی آباد و انگوران افزایش سه رقمی ثبت کردند.
 

رئیس و نایب‌ رئیس جدید هیات‌ مدیره شرکت مس انتخاب شدند

می متالز - با انتخاب اعضای هیأت‌ مدیره شرکت مس نادعلی اسماعیلی رئیس سابق سازمان نظام مهندسی معدن کشور، به‌عنوان رئیس هیات‌ مدیره و دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل کنونی شرکت مس به‌ عنوان نایب رئیس هیات‌ مدیره انتخاب شد.
 با حضور صالحی مدیر منابع انسانی و پشتیبانی ایمیدرو برگزار شد:

برگزاری نشست مشترک مدیران منابع انسانی شرکت های تابعه ایمیدرو

می متالز - مدیر منابع انسانی و پشتیبانی ایمیدرو خواستار تعامل بیشتر مدیران منابع انسانی شرکت ها، مجتمع ها و طرح های تابعه سازمان در استراتژی جذب و توسعه منابع انسانی شد.
 

احیای معادن کوچک در استان فارس

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از همکاری با استانداری فارس در طرح‌های اکتشافی برای احیای معادن کوچک خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما