خبر
مواد معدنی  
داریوش اسماعیلی:

اجرای نقشه راه معدن ۸۵ درصد مشکلات را حل می‌کند

می متالز - رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران درباره روند اجرایی نقشه راه معدن و صنایع معدنی گفت: با توجه به تحولات به وجود آمده در وزارت صمت، کمی روند اجرایی نقشه راه کند شد اما با توجه به اینکه دکتر رحمانی در آن زمان معاون برنامه ریزی بودند و در این زمینه فعالیت داشتند نقشه راه معدن را به سمت اجرایی شدن پیش برد و از انقلاب معدنی خبر دادند.

به گزارش می متالز، داریوش اسماعیلی با بیان این مطلب در ادامه گفت: اکنون یک هفته در میان جلسه ای برگزار شده و کارگروهی متشکل از رییس هیات عامل ایمیدرو، رییس سازمان زمین شناسی، معاونت معدنی وزیر صنعت معدن و تجارت، رییس سازمان نظام مهندسی معدن و دو نماینده از بخش خصوصی یعنی رییس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی و رییس خانه معدن ایران در آن حضور دارند و امبد می رود که در سال 98 نقشه راه به نتیجه برسد.

به گفته وی نقشه راه معدن دارای 72 بند است که در 35 بند آن نظام مهندسی معدن کشور به عنوان همکار اصلی نام برده شده و پیشنهاداتی ارائه کرده است‌.

وی همچنین در خصوص طرح فعال سازی 500 معدن و تعامل با بخش خصوصی نیز گفت: این موضوع یکی از بندهای مهم نقشه راه معدن است و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با همکاری بخش خصوصی و سازمان نظام مهندسی معدن این کار را انجام دهد.

وی افزود: در هفدهمین اجلاس نظام مهندسی معدن به این موضوع پرداخته خواهد شد و امید می رود در سال 98 نتایج خوبی در این زمینه حاصل شود.

اسماعیلی ادامه داد: یکی از بندهای نقشه راه این است که ایمیدرو و ایمپاسکو از تصدیگری دست بردارد. همچنین ایمیدرو باید تمام معادن خود را به بخش خصوصی واگذار کند و اجرای نقشه راه معدن یعنی حل 85 درصد از مشکلات بخش معدن.

به گفته وی یکی از بندهای نقشه راه این است که معاونت معدنی وزارت صمت با سازمان محیط زیست و منابع طبیعی داشته و این تفاهمنامه به بخشنامه تبدیل شود تا سو برداشتی از بخشنامه های سازمان های مختلف نداشته باشیم‌

قرار است که از این پس طرح های اکتشافی و بهره برداری توسط سازمان نظام مهندسی معدن انجام شود‌.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در مراسم امضای تفاهم نامه مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی با خانه معدن اعلام شد:

غریب پور: مرکز تحقیقات مواد معدنی، پیشتاز تکنولوژی فرآوری سیار مواد معدنی بوده است

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: آینده نگری مرکز تحقیقات و فراوری مواد معدنی ایران، در ایجاد تکنولوژی فرآوری سیار مواد معدنی، سبب پیشتازی این مرکز در ارتقای دانش فعال سازی معادن کوچک شده است.
 رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران مطرح کرد:

اعلام چالش های تحقیقاتی بخش معدن و صنایع معدنی

می متالز - رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران چالش های بخش معدن و صنایع معدنی در حوزه تحقیقات را اعلام کرد.
 در مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی کرج مطرح شد:

غریب پور: خواهان همکاری با جهاد دانشگاهی در حوزه فلزات کمیاب و محیط زیست هستیم/ باید نسبت به موضوع تولید دانش فنی، نگاه استراتژیک داشته باشیم

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو خواهان همکاری بخش های طلا، فلزات کمیاب، بهینه سازی مصرف انرژی، محیط زیست، صنایع معدنی با جهاد دانشگاهی شد.
 

شناسایی۱۱۷ محدوده معدنی در خراسان جنوبی

می متالز - عملیات ژئوفیزیک هوایی در خراسان جنوبی در ۲ مرحله ۱۱۰ هزار کیلومتر خطی در ۲۱ هزار کیلومترمترمربع در چند سال گذشته انجام شد که درنتیجه این عملیات ها ۱۱۷ محدوده امید بخش معدنی به وسعت۸۰۵ کیلومتر در این استان شناسایی شده است.
 در حاشیه هفدهمین اجلاس سالانه عمومی سازمانهای نظام مهندسی معدن کشور مطرح شد؛

بیش از ۶۰۰۰ مسئول فنی استخراج به معادن معرفی کرده‌ایم

می متالز - عضو محترم سازمان نظام مهندسی معدن ايران گفت: استان مازندران در حدود ۲۵۱ معدن دارد که از این میزان در حدود ۱۲۰ معدن و در حدود ۴۰ درصد معادن به روایت آمار فعال هستند. بهبود خدمات فنی و مهندسی از جمله مهم‌ترین اهداف ماست.
 

آموزش مهمترین محور نظام مهندسی معادن در سال ۹۸ است

می متالز - نشست خبری معاون وزیر صمت در امور معدن و صنایع معدنی در سازمان نظام مهندسی معدن ایران برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما