خبر
مسکن و ساختمان  
لاهوتی در صحن علنی:

تامین زمین ارزان تنها راه مسکن دار شدن دهک های پایین است

می متالز - در دولت سازندگی زمین در اختیار دهک های پایین قرار گرفت و در دولت اصلاحات طرح اجاره به شرط تملیک اجرا شد همچنین در دولت احمدی نژاد طرح مسکن مهر را داشتیم اما در دولت روحانی که مسکن اجتماعی را مطرح کردند، قدمی برای اجرای آن برداشته نشد.

به گزارش می متالز، مهرداد بائوج لاهوتی در مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارش عملکرد طرح ملی مسکن، نیاز مسکن در ایران را بین یک تا یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی برآورد کرد و گفت: 700 هزار واحد مسکونی از این میزان نیاز زوج های جوان و مابقی برای سایر جامعه است که باید بررسی شود چه میزان از آن تامین شده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار صدور پروانه ساخت مسکن در کشور، عنوان کرد: تاکنون تنها 700 تا 800 هزار پروانه برای واحدهای مسکونی صادر شده است که به معنای تامین 50 درصد نیاز کشور است.

وی در ادامه با تقسیم بندی دهک های مختلف جامعه، اظهار داشت: برای دهک های بالا تعهدی به تامین مسکن نداریم چرا که آن ها زمین و تسهیلات دارند؛ دهک های متوسط نیز با یارانه سود تسهیلات مشکلشان برطرف می شود اما برای دهک های پایین با این روش ها نمی توان مشکلی را حل کرد.

بائوج لاهوتی در ادامه به اقدامات دولت های مختلف در حوزه مسکن اشاره کرد و یادآور شد:در دولت سازندگی زمین در اختیار دهک های پایین قرار گرفت و در دولت اصلاحات طرح اجاره به شرط تملیک اجرا شد همچنین در دولت احمدی نژاد طرح مسکن مهر را داشتیم اما در دولت روحانی که مسکن اجتماعی را مطرح کردند، قدمی برای اجرای آن برداشته نشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین با اشاره به راه حل های این موضوع بیان داشت: نخست اینکه باید تسهیلات ارزان قیمت را افزایش دهیم که در قانون برنامه ششم نیز به آن تاکید شده است همچنین باید زمین ارزان برای افراد تامین شود که تنها راه حل برای دهک های پایین است.

وی اضافه کرد: صنعتی سازی نیز در قانون برنامه چهارم مورد تاکید بود که باید 20 درصد ساختمان ها صنعتی سازی شود که 10 تا 15 درصد قیمت مسکن را کاهش داده و عمر ساختمان را افزایش می دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حوزه روستایی مشکل نداریم و بنیاد مسکن به وعده های خود در این حوزه عمل کرده است.

کد خبر: 40310
تاریخ: 1398/03/19 - 12:28
منبع: تین نیوز

تسهیلات  مهرداد بائوج لاهوتی  مسکن مهر 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 برای سال مالی ۱۳۹۷ محقق شد؛

رشد بیش از ۳۰۰ درصدی سودسازی «هرمز»

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان جنوب در صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ از رشد ۳۳۵ درصدی سود هرسهم خود خبر داد.
 طی سال ۹۷ صورت گرفت:

تسهیلات ۱۴۰۰ میلیارد ریال بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

می متالز - مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۱۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم و پرداخت ۱۴۰۰میلیارد ریال در سال ۹۷ در استان خراسان جنوبی خبر داد و عملکرد این استان را مثبت ارزیابی نمود.
 

افزایش قدرت خرید مسکن با تسهیلات بانک ملی ایران

می متالز - بانک ملی ایران این فرصت را فراهم کرده است تا با برخورداری همزمان از سود سپرده و تسهیلات خرید و ساخت مسکن، کلید خانه آروزهایتان را در دست بگیرید.
 

صاحبان بنگاه‌های خُرد و متوسط بخوانند!

می متالز - بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای کمک به بهبود و رونق تولید کالای داخلی در سه حوزه انگیزشی، تامین تجهیزات و توسعه سهم بازار، تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کند.
 

هزینه وام مسکن ۱.۵ میلیون ارزان‌ شد

می متالز - از آنجاکه بازار مسکن به دلیل رشد فزاینده قیمت‌ها و توان مالی کم طبقه متوسط و متوسط رو به پایین جامعه در رکود به سر می برد، اوراق تسهیلات مسکن با کمبود تقاضا روبرو شده و با کاهش قیمت همراه شده است؛ به طوری که هزینه وام مسکن برای زوجین یک و نیم میلیون تومان طی چند روز اخیر کاهش یافته است.
 

البرز رتبه اول رونق توليد را كسب كرد

می متالز - رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: اين استان با پرداخت 16 هزارو 300 ميليارد ريال تسهيلات سال گذشته رتبه اول رونق توليد را كسب كرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما