خبر
مسکن و ساختمان  
لاهوتی در صحن علنی:

تامین زمین ارزان تنها راه مسکن دار شدن دهک های پایین است

می متالز - در دولت سازندگی زمین در اختیار دهک های پایین قرار گرفت و در دولت اصلاحات طرح اجاره به شرط تملیک اجرا شد همچنین در دولت احمدی نژاد طرح مسکن مهر را داشتیم اما در دولت روحانی که مسکن اجتماعی را مطرح کردند، قدمی برای اجرای آن برداشته نشد.

به گزارش می متالز، مهرداد بائوج لاهوتی در مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارش عملکرد طرح ملی مسکن، نیاز مسکن در ایران را بین یک تا یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی برآورد کرد و گفت: 700 هزار واحد مسکونی از این میزان نیاز زوج های جوان و مابقی برای سایر جامعه است که باید بررسی شود چه میزان از آن تامین شده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار صدور پروانه ساخت مسکن در کشور، عنوان کرد: تاکنون تنها 700 تا 800 هزار پروانه برای واحدهای مسکونی صادر شده است که به معنای تامین 50 درصد نیاز کشور است.

وی در ادامه با تقسیم بندی دهک های مختلف جامعه، اظهار داشت: برای دهک های بالا تعهدی به تامین مسکن نداریم چرا که آن ها زمین و تسهیلات دارند؛ دهک های متوسط نیز با یارانه سود تسهیلات مشکلشان برطرف می شود اما برای دهک های پایین با این روش ها نمی توان مشکلی را حل کرد.

بائوج لاهوتی در ادامه به اقدامات دولت های مختلف در حوزه مسکن اشاره کرد و یادآور شد:در دولت سازندگی زمین در اختیار دهک های پایین قرار گرفت و در دولت اصلاحات طرح اجاره به شرط تملیک اجرا شد همچنین در دولت احمدی نژاد طرح مسکن مهر را داشتیم اما در دولت روحانی که مسکن اجتماعی را مطرح کردند، قدمی برای اجرای آن برداشته نشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین با اشاره به راه حل های این موضوع بیان داشت: نخست اینکه باید تسهیلات ارزان قیمت را افزایش دهیم که در قانون برنامه ششم نیز به آن تاکید شده است همچنین باید زمین ارزان برای افراد تامین شود که تنها راه حل برای دهک های پایین است.

وی اضافه کرد: صنعتی سازی نیز در قانون برنامه چهارم مورد تاکید بود که باید 20 درصد ساختمان ها صنعتی سازی شود که 10 تا 15 درصد قیمت مسکن را کاهش داده و عمر ساختمان را افزایش می دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حوزه روستایی مشکل نداریم و بنیاد مسکن به وعده های خود در این حوزه عمل کرده است.

کد خبر: 40310
تاریخ: 1398/03/19 - 12:28
منبع: تین نیوز

تسهیلات  مهرداد بائوج لاهوتی  مسکن مهر 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بانک مرکزی در بخشنامه‌ای ابلاغ کرد:

تعلیق سه جریمه بنگاه‌های اقتصادی

می متالز - بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها، شرایط تعلیق محرومیت بنگاه‌ها از ۳ جریمه بانکی را تشریح کرد.
 متروی «پرند» معطل اعتبار؛ پردیس بودجه گرفت

عبور از کهنه‌ترین پروژه بخش مسکن

می متالز - مسوولان شهرهای جدید در وزارت راه وشهرسازی در حالی به تازگی از تامین اعتبار هزار میلیارد تومانی برای آغاز ساخت متروی شهر جدید پردیس خبر داده‌اند که کارشناسان در این باره چند نکته مهم مطرح می‌کنند.
 

ثبت‌نام واحد‌های تولیدی برای دریافت تسهیلات رونق تولید در استان سمنان آغاز شد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از آغاز ثبت‌نام واحد‌های تولیدی استان سمنان برای دریافت تسهیلات رونق تولید در سال جاری خبر داد.
 

پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد تا ۵۰ میلیون تومان

می متالز - تفاهم‌نامه همکاری میان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و کمیته امداد امام خمینی (ره) با هدف حمایت از مشاغل خانگی و طرح‌های خوداشتغالی و توسعه‌ای امضا شد که براساس آن تسهیلات ۲۵ و۵۰ میلیون تومان به مددجویان تحت پوشش این کمیته که به بانک معرفی می‌شوند، پرداخت خواهد شد.
 

بسته‌های سه‌گانه تسهیلاتی بانک اقتصاد نوین برای اشخاص حقیقی وحقوقی

می متالز - بانک اقتصاد نوین بسته‌های سه‌گانه طرح‌های تسهیلاتی و اعتباری با نام «صبا» را با هدف پاسخگویی به نیاز مشتریان و کمک به بهبود شرایط اقتصادی خانوارها و فعالان اقتصادی ارائه کرده است.
 در دولت دوازدهم انجام شد

پرداخت ۴۵۳‌هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط

می متالز - بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از پرداخت ۶۴ هزار و ۸۸۲ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ۴۵۳‌هزار و ۸۰۳ میلیارد ریال به بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰‌درصد در راستای اقتصاد مقاومتی در دولت دوازدهم است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما