خبر
مسکن و ساختمان   شهرسازی  
فولادگر با اشاره به ضرورت حمایت از انبوه سازان برای کاهش قیمت:

مسکن اولی ها باید یارانه دولتی دریافت کنند

می متالز - عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تسهیلات بانکی ۱۸درصد را برای خرید مسکن زیاد دانست و افزود: برای زوج های جوان و مسکن اولی ها باید یارانه دولتی در نظر گرفته شود.

به گزارش می متالز، حمیدرضا فولادگر در نشست علنی امروز (یکشنبه، 19 خردادماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارش طرح ملی مسکن، گفت: برای هدف گذاری در بخش مسکن باید بین روش های موجود بهینه سازی کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه باید برای رونق اشتغال خود را مقید به حل مشکل مسکن بدانیم، عنوان کرد: رفع نیاز جامعه به خصوص زوج های جوان در حوزه مسکن بسیار مهم است.

وی در ادامه با بیان اینکه باید از تجربیات گذشته در حوزه مسکن استفاده کنیم، اظهار داشت: مسکن مهر در روستاها موفق بود اما در شهرهای بزرگ مشکل داشت اما در حال حاضر در برخی شهرها 90 درصد مسکن های مهر خالی است.

فولادگر در ادامه با بیان اینکه در گذشته نسبت به سمت و سوی نقدینگی از سکه و ارز به سمت مسکن هشدار داده بودیم، گفت: بالا رفتن تقاضا در حوزه مسکن باعث افزایش قیمت شد و همچنین افزایش قیمت مصالح و عدم بیمه کارگران نیز در این افزایش تاثیر داشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تسهیلات بانکی 18 درصد برای مسکن را زیاد دانست و افزود: باید برای زوج های جوان و مسکن اولی ها یارانه در نظر گرفته شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه مسکن روستایی موفق بوده ایم اما برای شهرهای بزرگ باید احیای بافت های فرسوده، بازآفرینی مسکن و رفع مشکل حاشیه نشینی را داشته باشیم همچنین باید از انبوه سازی حمایت شود.

کد خبر: 40313
تاریخ: 1398/03/19 - 12:48
منبع: تین نیوز

طرح ملی مسکن  حمیدرضا فولادگر 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تلاش دولتی در عرصه مسکن‌سازی؛ ریختن عقب‌ماندگی ۷ساله در ظرف کوچک طرح ملی

می متالز - طرح ملی مسکن، طرحی که می خواهد تمام ناکامی های و عقب ماندگی های دولت در حوزه مسکن را جبران کند، اما به عقیده اغلب کارشناسان این طرح نمی تواند جوابگوی نیازهای کنونی بازار باشد.
 ۲۴ خرداد؛

پویش میدانی دیده بان در شرکت ذوب آهن اصفهان برگزار می‌شود

می متالز - پویش میدانی دیده بان دانشجویی با موضوع بررسی چالش‌ها و موانع جهش و رونق تولید در صنعت ذوب آهن اصفهان، ۲۴ خرداد برگزار می‌شود.
 میرتاج‌الدینی خبر داد؛

تدوین «طرح ملی مسکن» در مجلس/تامین مسکن مردم با دو برنامه ۵ ساله حل می‌شود

می متالز - نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم گفت: تدوین طرح ملی مسکن انقلاب برای خانه‌دار شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه با داشتن چهار فاز فراتر از مسکن مهر در مجلس کلید خورده است.
 

هپکو به ایمیدرو رسید/ بلاتکلیفی منافع سهامداران خرد در سایه ابهامات واگذاری سوم

می متالز - شرکت هپکو بعد از دوبار شکست در خصوصی سازی، بر اساس مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید،‌ به همراه مالکیت و مدیریت به سازمان دولتی ایمیدرو رسید.
 

ثبت‌نام ۱.۶ میلیون متقاضی طرح ملی مسکن

می متالز - مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از ثبت‌نام یک میلیون و ۵۹۰ هزار متقاضی در دو مرحله از طریق سامانه و پیامک برای دریافت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن خبرداد.
 فولادگر:

کرونا آزمونی برای راستی آزمایی ادعای مسوولان درباره میزان اجرای دولت الکترونیک بود

می متالز - رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس دهم می گوید شیوع ویروس کرونا آزمون خوبی برای ارزیابی ادعای مسوولان درباره نحوه اجرای دولت الکترونیک بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما