خبر
مسکن و ساختمان   شهرسازی  
فولادگر با اشاره به ضرورت حمایت از انبوه سازان برای کاهش قیمت:

مسکن اولی ها باید یارانه دولتی دریافت کنند

می متالز - عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تسهیلات بانکی ۱۸درصد را برای خرید مسکن زیاد دانست و افزود: برای زوج های جوان و مسکن اولی ها باید یارانه دولتی در نظر گرفته شود.

به گزارش می متالز، حمیدرضا فولادگر در نشست علنی امروز (یکشنبه، 19 خردادماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارش طرح ملی مسکن، گفت: برای هدف گذاری در بخش مسکن باید بین روش های موجود بهینه سازی کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه باید برای رونق اشتغال خود را مقید به حل مشکل مسکن بدانیم، عنوان کرد: رفع نیاز جامعه به خصوص زوج های جوان در حوزه مسکن بسیار مهم است.

وی در ادامه با بیان اینکه باید از تجربیات گذشته در حوزه مسکن استفاده کنیم، اظهار داشت: مسکن مهر در روستاها موفق بود اما در شهرهای بزرگ مشکل داشت اما در حال حاضر در برخی شهرها 90 درصد مسکن های مهر خالی است.

فولادگر در ادامه با بیان اینکه در گذشته نسبت به سمت و سوی نقدینگی از سکه و ارز به سمت مسکن هشدار داده بودیم، گفت: بالا رفتن تقاضا در حوزه مسکن باعث افزایش قیمت شد و همچنین افزایش قیمت مصالح و عدم بیمه کارگران نیز در این افزایش تاثیر داشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تسهیلات بانکی 18 درصد برای مسکن را زیاد دانست و افزود: باید برای زوج های جوان و مسکن اولی ها یارانه در نظر گرفته شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه مسکن روستایی موفق بوده ایم اما برای شهرهای بزرگ باید احیای بافت های فرسوده، بازآفرینی مسکن و رفع مشکل حاشیه نشینی را داشته باشیم همچنین باید از انبوه سازی حمایت شود.

کد خبر: 40313
تاریخ: 1398/03/19 - 12:48
منبع: تین نیوز

طرح ملی مسکن  حمیدرضا فولادگر 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 تلاش وزارت کشور، راه و شهرسازی و بانک مرکزی برای گره‌گشایی از بازار ملک

مسکن مهر تکرار می‌شود؟

می متالز - بازار مسکن در ماه‌های اخیر نوسانات بالایی را تجربه کرده است؛ نوساناتی که قدرت خرید و اجاره را به‌شدت کاهش داده و این بازار را به سوی رکود کشانده است.
 

پیش‌بینی همتی درباره کنترل بازار مسکن

می متالز - رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ارائه طرح ملی مسکن از سوی دولت بیان کرد: ان‌شاءالله با اجرایی شدن این طرح و پشتیبانی سیستم بانکی کشور شاهد کنترل قیمت مسکن خواهیم بود.
 رییس کل بانک مرکزی خبر داد؛

پشتیبانی سیستم بانکی از طرح ملی مسکن

می متالز - رییس کل بانک مرکزی گفت:‌ با اجرایی کردن طرح ملی مسکن و پشتیبانی سیستم بانکی، شاهد کنترل قیمت مسکن در سال ۹۸ هستیم.
 دو عضو کمیسیون صنایع مجلس مطرح کردند؛

دستور به اقتصاد، بیراهه حمایت از تولید/ قیمت کالاها در بستر عرضه و تقاضا کشف شود

می متالز - یکی از برنامه هایی که سال گذشته به منظور حمایت از تولید کشور گرفته شد، اختصاص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای جلوگیری از رشد قیمت مواد اولیه مورد نیاز تولید بود که البته به دلیل نبود شفافیت لازم در زنجیره تولید تا مصرف، بخشی از این حمایت به سمت تولید روانه نشد و اسیر برخی رفتارهای سوداگری شد. در این میان تنظیم بازار کالاهای مهم و اساسی در سال جاری نیز در دستور کار دولت قرار دارد که دو عضو کمیسیون صنایع مجلس در این زمینه بر گرفتن درس از رویدادهای سال گذشته و دستور پذیر نبودن اقتصاد تاکید دارند.
 بررسی دور جدید تحریم‌های آمریکا:

تحریم فلزات از سوی آمریکا هیچ تاثیری بر فروش ایران ندارد

می متالز - واقعیت آن است که سال‌ها است ایران به‌عنوان یکی از بزرگترین صادرکنندگان فلزات و به‌ویژه فولاد در دنیا مطرح شده و در این زمینه مشتری‌های ثابتی را جذب کرده است.
 

لایحه ساماندهی سهام عدالت ابهام دارد

می متالز - رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ از بررسی لایحه سهام عدالت در کمیسیون متبوعش و وجود ابهاماتی در این لایحه خبر دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما