خبر
بانک ها   بازار مسکن  

برنامه های همتی برای رونق بازار مسکن / تعیین سهم بانک ها در طرح ملی

می متالز - رئیس کل بانک مرکزی با اعلام رونق سال جاری بازار مسکن و تبدیل وام ساخت به وام خرید و افزایش دوره بازپرداخت وام ساخت به ۱۵ سال از تعیین سهم بانکها در طرح ملی مسکن خبر داد.

به گزارش می متالز، عبدالناصر همتی در جلسه امروز مجلس با موضوع طرح ملی مسکن گفت: هرچند وظیفه بانک مرکزی ایجاد تعادل در بازار مسکن است اما بخش قابل توجهی از افزایش قیمت، ناشی از تمایل مردم به خرید و حفظ ارزش دارایی‌ها است که انتظار می رود با تدابیری، قیمت مسکن با پشتیبانی بانک ها و اهتمام دولت کنترل شود.

وی با اشاره به مصوبه اواخر سال گذشته شورای پول و اعتبار برای افزایش وام ساخت مسکن ادامه داد: قرار است وام ساخت به وام خرید تبدیل و با افزایش دوره بازپرداخت وام ساخت به ۱۵ سال به قدرت خرید مردم نیز کمک شود. چرا که دولت به شکل جدی خواهان رونق مسکن بوده و امید  است با اقداماتی که در دستور کار است، بازار مسکن در سال جاری رونق داشته باشد.

به گفته این مقام مسئول، سهم تسهیلات سال گذشته مسکن ۱۰۳ هزار میلیارد تومان بوده و انتظار می رود این سهم در مجموع اعتبارات تسهیلاتی به ۲۰ درصد برسد.

همتی با اشار به برنامه سال جاری وزارت راه برای تولید 400 هزار واحد مسکونی و توجه ویژه بانک مرکزی به این بخش، ادامه داد: بانک مسکن به تنهایی نمی تواند از تولید مسکن حمایت کند بنابراین اقدامات لازم برای تعیین سهم هر یک از بانک ها برای پشتیبانی از طرح ملی مسکن آغاز شده است.

کد خبر: 40322
تاریخ: 1398/03/19 - 15:27
منبع: بورس پرس

مسکن  بانک مرکزی  عبدالناصر همتی  وام  تسهیلات 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قیمت طلا رکورد جدیدی زد

می متالز - قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تأثیر چشم‌انداز تسهیل سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا و افت ارزش دلار بیش از یک درصد جهش یافت و به بالاترین رکورد خود در شش سال اخیر رسید.
 

برنامه زیرساختی بانک مرکزی

می متالز - یکی از برنامه‌های مهم بانک مرکزی توسعه بانکداری نوین و ایجاد زیرساخت‌های فناورانه بانکی و نظام‌های پرداخت است.
 

ابلاغ دستورالعمل مالیاتی سکه

می متالز - دستورالعمل مالیاتی خریداران سکه ابلاغ شد.
 برای سال مالی ۱۳۹۷ محقق شد؛

رشد بیش از ۳۰۰ درصدی سودسازی «هرمز»

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان جنوب در صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ از رشد ۳۳۵ درصدی سود هرسهم خود خبر داد.
 ارسال بسته رونق تولید به رییس‌جمهور؛

وزیر اقتصاد: واگذاری شرکت‌های غیر بورسی دولت با کمک شرکت‌های تعاونی / برای صادرات غیرنفتی فرش قرمز پهن می‌کنیم

می متالدژپسند درباره واگذاری شرکت‌های غیر بورسی دولت گفت: در این واگذاری ها، شرکت‌های تعاونی می‌توانند ورود فعالانه‌ای داشته باشند.
 بر اساس اعلام بانک مرکزی؛

افزایش نرخ رسمی یورو/ پوند کاهشی شد

می متالز - بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۴ ارز مانند پوند نسبت به روز دوشنبه افزایش و قیمت ۱۳ واحد پولی از قبیل یورو کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما