خبر
بانک ها   بازار مسکن  

برنامه های همتی برای رونق بازار مسکن / تعیین سهم بانک ها در طرح ملی

می متالز - رئیس کل بانک مرکزی با اعلام رونق سال جاری بازار مسکن و تبدیل وام ساخت به وام خرید و افزایش دوره بازپرداخت وام ساخت به ۱۵ سال از تعیین سهم بانکها در طرح ملی مسکن خبر داد.

به گزارش می متالز، عبدالناصر همتی در جلسه امروز مجلس با موضوع طرح ملی مسکن گفت: هرچند وظیفه بانک مرکزی ایجاد تعادل در بازار مسکن است اما بخش قابل توجهی از افزایش قیمت، ناشی از تمایل مردم به خرید و حفظ ارزش دارایی‌ها است که انتظار می رود با تدابیری، قیمت مسکن با پشتیبانی بانک ها و اهتمام دولت کنترل شود.

وی با اشاره به مصوبه اواخر سال گذشته شورای پول و اعتبار برای افزایش وام ساخت مسکن ادامه داد: قرار است وام ساخت به وام خرید تبدیل و با افزایش دوره بازپرداخت وام ساخت به ۱۵ سال به قدرت خرید مردم نیز کمک شود. چرا که دولت به شکل جدی خواهان رونق مسکن بوده و امید  است با اقداماتی که در دستور کار است، بازار مسکن در سال جاری رونق داشته باشد.

به گفته این مقام مسئول، سهم تسهیلات سال گذشته مسکن ۱۰۳ هزار میلیارد تومان بوده و انتظار می رود این سهم در مجموع اعتبارات تسهیلاتی به ۲۰ درصد برسد.

همتی با اشار به برنامه سال جاری وزارت راه برای تولید 400 هزار واحد مسکونی و توجه ویژه بانک مرکزی به این بخش، ادامه داد: بانک مسکن به تنهایی نمی تواند از تولید مسکن حمایت کند بنابراین اقدامات لازم برای تعیین سهم هر یک از بانک ها برای پشتیبانی از طرح ملی مسکن آغاز شده است.

کد خبر: 40322
تاریخ: 1398/03/19 - 15:27
منبع: بورس پرس

مسکن  بانک مرکزی  عبدالناصر همتی  وام  تسهیلات 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

راه نجاتی به نام صادرات

می متالز - صنعت کاشی و سرامیک جزو صنایعی است که رونق آن به رونق مسکن گره خورده و از آنجا که رونق مسکن در رکورد چندساله به‌سر می‌برد، بازار کاشی و سرامیک نیز در رکود قرار دارد.
 برای سازندگان کوچک

خرید مسکن آماده ارزان‌تر تمام می‌شود

می متالز - صنایع معدنی در چند سال گذشته همراه با خود، پایین‌دست این صنعت ازجمله صنایع معدنی فلزی و غیرفلزی را در رکود فرو برده بود اما ساخت‌وساز توانست آن را رونق ببخشد.
 

توقف دوباره رفع تعهد ارزی در سامانه نیما/ کشمکش گمرک و صادرکنندگان

می متالز - ایجاد بانک اطلاعاتی درآمد و هزینه‌ ارزی یکی از فرصت‌هایی است که کاهش فروش نفت فراهم کرده تا هم ارز صادراتی و هم مصارف وارداتی مدیریت شود، اما قطعی سامانه نیما سایه سنگینی بر آن انداخته است.
 

قیمت طلا منتظر علامت بانک مرکزی آمریکا

می متالز - قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی که سرمایه‌گذاران منتظر معلوم شدن موضع سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا بودند، تغییری نداشت و ثابت ماند.
 

معاون بانک مرکزی بعد از دو سال برکنار شد/ علت احتمالی تغییر

می متالز - رئیس بانک مرکزی، معاون فناوری‌های نوین این بانک را که از دو سال پیش توسط سیف به این گمارده شده بود، تغییر داد.
 

زنگ خطر برای اقتصاد اروپا به صدا درآمد

می متالز - یک مقام ارشد بانک مرکزی اروپا نسبت به تاثیرات مخرب افزایش قیمت جهانی نفت بر اقتصاد منطقه یورو هشدار داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما