خبر
بانک ها   بازار مسکن  

برنامه های همتی برای رونق بازار مسکن / تعیین سهم بانک ها در طرح ملی

می متالز - رئیس کل بانک مرکزی با اعلام رونق سال جاری بازار مسکن و تبدیل وام ساخت به وام خرید و افزایش دوره بازپرداخت وام ساخت به ۱۵ سال از تعیین سهم بانکها در طرح ملی مسکن خبر داد.

به گزارش می متالز، عبدالناصر همتی در جلسه امروز مجلس با موضوع طرح ملی مسکن گفت: هرچند وظیفه بانک مرکزی ایجاد تعادل در بازار مسکن است اما بخش قابل توجهی از افزایش قیمت، ناشی از تمایل مردم به خرید و حفظ ارزش دارایی‌ها است که انتظار می رود با تدابیری، قیمت مسکن با پشتیبانی بانک ها و اهتمام دولت کنترل شود.

وی با اشاره به مصوبه اواخر سال گذشته شورای پول و اعتبار برای افزایش وام ساخت مسکن ادامه داد: قرار است وام ساخت به وام خرید تبدیل و با افزایش دوره بازپرداخت وام ساخت به ۱۵ سال به قدرت خرید مردم نیز کمک شود. چرا که دولت به شکل جدی خواهان رونق مسکن بوده و امید  است با اقداماتی که در دستور کار است، بازار مسکن در سال جاری رونق داشته باشد.

به گفته این مقام مسئول، سهم تسهیلات سال گذشته مسکن ۱۰۳ هزار میلیارد تومان بوده و انتظار می رود این سهم در مجموع اعتبارات تسهیلاتی به ۲۰ درصد برسد.

همتی با اشار به برنامه سال جاری وزارت راه برای تولید 400 هزار واحد مسکونی و توجه ویژه بانک مرکزی به این بخش، ادامه داد: بانک مسکن به تنهایی نمی تواند از تولید مسکن حمایت کند بنابراین اقدامات لازم برای تعیین سهم هر یک از بانک ها برای پشتیبانی از طرح ملی مسکن آغاز شده است.

کد خبر: 40322
تاریخ: 1398/03/19 - 15:27
منبع: بورس پرس

مسکن  بانک مرکزی  عبدالناصر همتی  وام  تسهیلات 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 از سوی بانک مرکزی

جزئیات عملکرد تامین ارز و رفع تعهدات ارزی واردکنندگان منتشر شد

می متالز - بانک مرکزی جزئیات عملکرد تأمین ارز و وضعیت رفع تعهدات ارزی واردکنندگان در ۵ ماهه اول سال ۹۷ را منتشر کرد.
 

جزئیات جدید از طرح ملی مسکن/ اقساط وام طرح مسکن چقدر است؟

می متالز - بنا بر اعلام مسئولان معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، در طرح ملی مسکن وام ۷۵ تا ۱۰۰ میلیونی با اقساط ۱.۲ تا ۱.۷ میلیون تومانی به متقاضیان داده می شود.
 

برنامه شرکت نفتی اتریشی برای ذخیره‌سازی زیرزمینی کربن

می متالز - مدیرعامل شرکت اوام‌وی اتریش اعلام کرد این شرکت قصد دارد آلودگی کربنی خود را با استفاده از ذخیره‌سازی گاز دی‌ اکسیدکربن در زیر زمین کاهش دهد و می‌تواند این راه‌حل را به مشتریان خود نیز ارائه کند.
 بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

وضعیت تامین ارز و رفع تعهدات ارزی در ۵ماهه ۹۷

می متالز - بانک مرکزی حسب دستور ریاست جمهوری در خصوص عملکرد تأمین ارز بابت واردات کالاهای مورد نیاز کشور و همچنین وضعیت رفع تعهدات ارزی واردکنندگان در ۵ ماهه اول سال ۱۳۹۷، اطلاعیه‌ای را صادر کرد.
 وزیر راه خبر داد:

ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن از فردا آغاز می شود

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: نام نویسی مردم در سامانه اقدام ملی مسکن از فردا سه شنبه ٢١ آبان در استانهای اعلام شده، امکان پذیر است.
 

انجام تمامی تراکنش‌ها نیاز به رمز دوم خواهد داشت

می متالز - معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از آمادگی برای ارائه رمز پویا خبر داد و گفت: انجام تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت حتی خرید شارژ و پرداخت قبوض از ابتدای دی‌ماه نیازمند رمز دوم‌ یک‌بار‌ مصرف است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما