خبر
تحقیق و توسعه  

رشد 6.3 درصدی هزینه تحقیق و توسعه در جهان

می متالز - هزینه های تحقیق و توسعه با افزایش چشم گیر در جهان به 6.3 درصد رسیده است و نشان از اهمیت تحقیق و توسعه که یکی از زمینه های اصلی کسب و کار است، دارد.

به گزارش می متالز، اپن با بیشترین هزینه در بخش تحقیق و توسعه در صدر دنیا در این مقوله قرار دارد.
فعالیت‌های تحقیق و توسعه (R&D )یکی از شاخص‌های مهم برای اندازه گیری قابلیت نوآوری و چشم‌اندازهای آن برای رشد، بهره وری و رقابت‌های علوم و تکنولوژی در آینده است.
کل هزینه‌های تحقیق و توسعه جهانی به سرعت در حال افزایش است، بطوریکه در سال 2000، معادل 722 میلیارد دلار، در سال 2010، برابر 1,415 میلیارد دلار و در سال 2015 کل هزینه‌های R&D جهانی 1,918 میلیارد دلار برآورد شده است و بدین ترتیب، افزایش سالیانه هزینه های تحقیق و توسعه در کل جهان طی دوره 2015-2010 به میزان 6.3 درصد بوده است.
به طورکلیR&D جهانی در سه ناحیه جغرافیایی متمرکز شده اند: حدود 28 درصد هزینهR&D جهانی در آمریکای شمالی، 42 درصد در آسیا، 22 درصد در اروپا و حدود 8 درصد مابقی به کشوهای آمریکای جنوبی، لاتین، مناطق کارائیب، استرالیا و اقیانوسیه، آفریقا و منطقه خاورمیانه اختصاص یافته است.
در بین 8 کشور برتر، بیشترین هزینه R&D در بخش کسب و کار انجام شده است. در سال 2015 بخش کسب و کار در ژاپن تبا 79 درصد، کره جنوبی و چین بترتیب با 78 و 77 درصد بیشترین عملکرد هزینه‌های R&D را داشته‌‌اند. آمریکا با 72 درصد، آلمان با 69 درصد، انگلستان، فرانسه و هندوستان تا حدودی پایین‌تر بترتیب با 66، 56 و 44 درصد هزینه‌های R&D را در بخش کسب و کار به خود اختصاص داده‌اند.
دولت دومین منبع بزرگ تأمین‌کننده هزینه‌های R&D در این 8 کشور است. فرانسه بیشترین (35درصد) و ژاپن کمترین (15درصد) سهم را دارند. انگلستان(28درصد)، آلمان (28درصد) و آمریکا (26درصد) در رده‌های بالای جدول وکره جنوبی (24درصد) و چین (21درصد) و ژاپن در پایین جدول قرار دارند.
منابع مالی R&D از طریق بنگاه‌های کسب و کار، دانشگاه‌ها، دولت‌ها، سازمان‌های غیرانتفاعی و سایر سازمان‌های برون مرزی از منابع خارج کشور نیز تأمین می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

صدور ۳۸۷ گواهی و پروانه تحقیق و توسعه/ تأیید صلاحیت دانش بنیانی ۹۱۷ بنگاه صنعتی در سال ۹۷

می متالز - معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۳۸۷ گواهی و پروانه تحقیق و توسعه در سال 1397 توسط مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته این معاونت صادر شده است.
 محمدسعید سیف، مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم،تحقیقات و فناوری

تحقیق و توسعه، پیش‌شرط رقابت‌پذیری

می متالز - هنگامی که صحبت از نوآوری می‌شود، نخستین موضوعی که به ذهن می‌رسد چگونگی فرآیند نوآوری است. بی‌شک نوآوری نیازمند حرکت در مرزهای دانش و تکنولوژی است تا بتواند خود را با نیاز‌های روزافزون جوامع بشری همگام کند.
 حسام‌الدین معین‌زاده، مدیر پژوهشکده سنگ آهن و فولاد گل‌گهر

مهم‌ترین پیش‌شرط موفقیت تحقیق و توسعه، شناخت جایگاه آن است

می متالز - عبارت تحقیق و توسعه یا Research & Development اولویت‌بندی در دل خود دارد که از ظاهر عبارت نیز پیداست.
 مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان:

پیشرفت تحقیق و توسعه در گرو تغییر نگاه مدیران است

می متالز - بخش تحقیق و توسعه در کشورهای پیشرفته از اهمیت بسیاری برخوردار است و شرکت‌های پیشرو در زمینه‌های مختلف بودجه‌های هنگفتی را به آن اختصاص می‌دهند.
 حسن صحرایی‌پاریزی، مدیر تحقیق‌ و توسعه شرکت ملی صنایع مس ایران

صنعت مس با کیمیای تحقیق و توسعه به بهره‌وری می‌رسد

می متالز - استفاده از نیروهای انسانی کارآمد در واحد تحقیق‌ و‌ توسعه شرکت مس منجر به انجام پروژه‌های تحقیقاتی بسیاری شده که درنهایت به ارتقای بهره‌وری منجر شده است.
 گفت‌وگو با پژوهشگر برتر و سرپرست کارخانه آزمایشی فرآوری مواد امور تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه

پژوهش همراه خط تولید است

می متالز - «مجید بهجت‌جباری» که 13 سال است در بخش تحقیقات فرآوری امور تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه مشغول فعالیت است، در سال جاری توانست به‌عنوان یکی از سه پژوهشگر برتر مجتمع مس سرچشمه انتخاب شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما