خبر
تحقیق و توسعه  

رشد 6.3 درصدی هزینه تحقیق و توسعه در جهان

می متالز - هزینه های تحقیق و توسعه با افزایش چشم گیر در جهان به 6.3 درصد رسیده است و نشان از اهمیت تحقیق و توسعه که یکی از زمینه های اصلی کسب و کار است، دارد.

به گزارش می متالز، اپن با بیشترین هزینه در بخش تحقیق و توسعه در صدر دنیا در این مقوله قرار دارد.
فعالیت‌های تحقیق و توسعه (R&D )یکی از شاخص‌های مهم برای اندازه گیری قابلیت نوآوری و چشم‌اندازهای آن برای رشد، بهره وری و رقابت‌های علوم و تکنولوژی در آینده است.
کل هزینه‌های تحقیق و توسعه جهانی به سرعت در حال افزایش است، بطوریکه در سال 2000، معادل 722 میلیارد دلار، در سال 2010، برابر 1,415 میلیارد دلار و در سال 2015 کل هزینه‌های R&D جهانی 1,918 میلیارد دلار برآورد شده است و بدین ترتیب، افزایش سالیانه هزینه های تحقیق و توسعه در کل جهان طی دوره 2015-2010 به میزان 6.3 درصد بوده است.
به طورکلیR&D جهانی در سه ناحیه جغرافیایی متمرکز شده اند: حدود 28 درصد هزینهR&D جهانی در آمریکای شمالی، 42 درصد در آسیا، 22 درصد در اروپا و حدود 8 درصد مابقی به کشوهای آمریکای جنوبی، لاتین، مناطق کارائیب، استرالیا و اقیانوسیه، آفریقا و منطقه خاورمیانه اختصاص یافته است.
در بین 8 کشور برتر، بیشترین هزینه R&D در بخش کسب و کار انجام شده است. در سال 2015 بخش کسب و کار در ژاپن تبا 79 درصد، کره جنوبی و چین بترتیب با 78 و 77 درصد بیشترین عملکرد هزینه‌های R&D را داشته‌‌اند. آمریکا با 72 درصد، آلمان با 69 درصد، انگلستان، فرانسه و هندوستان تا حدودی پایین‌تر بترتیب با 66، 56 و 44 درصد هزینه‌های R&D را در بخش کسب و کار به خود اختصاص داده‌اند.
دولت دومین منبع بزرگ تأمین‌کننده هزینه‌های R&D در این 8 کشور است. فرانسه بیشترین (35درصد) و ژاپن کمترین (15درصد) سهم را دارند. انگلستان(28درصد)، آلمان (28درصد) و آمریکا (26درصد) در رده‌های بالای جدول وکره جنوبی (24درصد) و چین (21درصد) و ژاپن در پایین جدول قرار دارند.
منابع مالی R&D از طریق بنگاه‌های کسب و کار، دانشگاه‌ها، دولت‌ها، سازمان‌های غیرانتفاعی و سایر سازمان‌های برون مرزی از منابع خارج کشور نیز تأمین می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رتبه نخست آذربایجان‌غربی در صدور تعداد پروانه تحقیق و توسعه

می متالز - رییس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: طی 3 ماه نخست امسال با صدور چهار فقره پروانه تحقیق و توسعه بین سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت کشور، رتبه نخست به آذربایجان غربی رسید.
 

توسعه واحدهای تحقیق و توسعه راه پیشرفت شرکت‌ها

می متالز - ما اکنون در سال پایانی دهه ۹۰ و در آستانه ورود به قرن جدید قرار گرفته‌ایم، اگر به ۱۰۰ سال قبل برگردیم و برای سال ۱۳۹۹ دنبال تصویری در اذهان مدیریتی جامعه یا ارکان حکومتی آن زمان بگردیم، قطعا سواد نیروی انسانی یکی از پررنگ‌ترین نیازهای جامعه ایران شمرده می‌شد.
 

افزایش نرخ بهره‌وری و تولید ناخالص ملی مهمترین دستاورد تحقیق و توسعه/ اختصاص نیم درصد از بودجه۹۹ به تحقیق و توسعه

می متالز - سرپرست مرکز تحقیقات مواد معدنی یزد گفت: یکی از مظلوم‌ترین بخش‌های کشور، تحقیق و توسعه و به طور عام حوزه پژوهش است.
 

رشد ۸۰ درصدی صدور پروانه و گواهی تحقیق و توسعه در استان سمنان

می متالز - رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۴۷ پروانه و گواهی تحقیق و توسعه در استان صادر شده است.
 

رشد 80 درصدی تحقیق و توسعه در صنایع و معادن استان سمنان

می متالز - رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از صدور ۴۷ پروانه و گواهی تحقیق و توسعه در استان سمنان خبر داد.
 

تحقیق و توسعه، نقطه اتصال صنعت و دانشگاه/ غفلت شرکت‌های معدن و صنایع معدنی از R&D

می متالز - تحقیق و توسعه یا R&D، به فعالیت‌های خلاقانه‌ای گفته می‌شود که به‌طور سیستماتیک انجام می‌شود تا به دانش موجود بیفزاید و این دانش برای ابداع کاربردهای تازه به ‌کار برده شود. فعالیت‌های تحقیق و توسعه شامل دو مدل اصلی است؛ توسعه و دستیابی به محصول جدید و ساخت و کشف دانش نوین پیرامون عناوین علمی و فناورانه به منظور توسعه محصولات. متاسفانه این موضوع در ایران مخصوصا شرکت‌های معدن و صنایع معدنی مورد غفلت واقع شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما