خبر
تحقیق و توسعه  

رشد 6.3 درصدی هزینه تحقیق و توسعه در جهان

می متالز - هزینه های تحقیق و توسعه با افزایش چشم گیر در جهان به 6.3 درصد رسیده است و نشان از اهمیت تحقیق و توسعه که یکی از زمینه های اصلی کسب و کار است، دارد.

به گزارش می متالز، اپن با بیشترین هزینه در بخش تحقیق و توسعه در صدر دنیا در این مقوله قرار دارد.
فعالیت‌های تحقیق و توسعه (R&D )یکی از شاخص‌های مهم برای اندازه گیری قابلیت نوآوری و چشم‌اندازهای آن برای رشد، بهره وری و رقابت‌های علوم و تکنولوژی در آینده است.
کل هزینه‌های تحقیق و توسعه جهانی به سرعت در حال افزایش است، بطوریکه در سال 2000، معادل 722 میلیارد دلار، در سال 2010، برابر 1,415 میلیارد دلار و در سال 2015 کل هزینه‌های R&D جهانی 1,918 میلیارد دلار برآورد شده است و بدین ترتیب، افزایش سالیانه هزینه های تحقیق و توسعه در کل جهان طی دوره 2015-2010 به میزان 6.3 درصد بوده است.
به طورکلیR&D جهانی در سه ناحیه جغرافیایی متمرکز شده اند: حدود 28 درصد هزینهR&D جهانی در آمریکای شمالی، 42 درصد در آسیا، 22 درصد در اروپا و حدود 8 درصد مابقی به کشوهای آمریکای جنوبی، لاتین، مناطق کارائیب، استرالیا و اقیانوسیه، آفریقا و منطقه خاورمیانه اختصاص یافته است.
در بین 8 کشور برتر، بیشترین هزینه R&D در بخش کسب و کار انجام شده است. در سال 2015 بخش کسب و کار در ژاپن تبا 79 درصد، کره جنوبی و چین بترتیب با 78 و 77 درصد بیشترین عملکرد هزینه‌های R&D را داشته‌‌اند. آمریکا با 72 درصد، آلمان با 69 درصد، انگلستان، فرانسه و هندوستان تا حدودی پایین‌تر بترتیب با 66، 56 و 44 درصد هزینه‌های R&D را در بخش کسب و کار به خود اختصاص داده‌اند.
دولت دومین منبع بزرگ تأمین‌کننده هزینه‌های R&D در این 8 کشور است. فرانسه بیشترین (35درصد) و ژاپن کمترین (15درصد) سهم را دارند. انگلستان(28درصد)، آلمان (28درصد) و آمریکا (26درصد) در رده‌های بالای جدول وکره جنوبی (24درصد) و چین (21درصد) و ژاپن در پایین جدول قرار دارند.
منابع مالی R&D از طریق بنگاه‌های کسب و کار، دانشگاه‌ها، دولت‌ها، سازمان‌های غیرانتفاعی و سایر سازمان‌های برون مرزی از منابع خارج کشور نیز تأمین می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گسترش نگاه منطقه‌ای به صادرات

می متالز - ایران به لحاظ استراتژیک با موقعیت مناسبی که دارد نقطه اتصال شرق و غرب جهان است و ۱۵ کشور در همسایگی خود دارد.
 موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی بررسی کرد

معمای کمبود سرمایه در بنگاه‌ها

می متالز - چرا واحدهای تولیدی و صنعتی با کاهش نقدینگی و سرمایه در گردش دست به گریبانند؟ آسیب‌شناسی‌ عملکرد واحدهای صنعتی نشان می‌دهد دو گروه از عوامل بر میزان رقابت‌پذیری بنگاه‌ها و در نتیجه نیاز آن‌ها به سرمایه در گردش موثر است: «عوامل درون بنگاهی ناشی از ساختار نامناسب واحدهای تولیدی» و «عوامل پیرامونی و محیطی خارج از اختیار بنگاه».
 در گزارش PWC بررسی شد

فرصت‌ها و چالش‌های خودروسازی در ۲۰۱۹

می متالز - نیاز روزافزون برای خودروهای نوین نظیر محصولات برقی، متصل، خودران و اشتراکی، صنعت خودروی جهان را طی چند سال اخیر در آستانه یک انقلاب قرار داده است. این موضوع غول‌های خودروساز را به تکاپو واداشته است تا از روند تحولات عقب نمانند. از این رو برخی به ادغام با خودروسازان دیگر برای کاهش هزینه‌ها می‌اندیشند و برخی دیگر نیز سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی را در زمینه «تحقیق و توسعه» خودروهای نوین انجام داده‌اند.
 معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

صدور ۳۸۷ گواهی و پروانه تحقیق و توسعه/ تأیید صلاحیت دانش بنیانی ۹۱۷ بنگاه صنعتی در سال ۹۷

می متالز - معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۳۸۷ گواهی و پروانه تحقیق و توسعه در سال 1397 توسط مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته این معاونت صادر شده است.
 محمدسعید سیف، مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم،تحقیقات و فناوری

تحقیق و توسعه، پیش‌شرط رقابت‌پذیری

می متالز - هنگامی که صحبت از نوآوری می‌شود، نخستین موضوعی که به ذهن می‌رسد چگونگی فرآیند نوآوری است. بی‌شک نوآوری نیازمند حرکت در مرزهای دانش و تکنولوژی است تا بتواند خود را با نیاز‌های روزافزون جوامع بشری همگام کند.
 حسام‌الدین معین‌زاده، مدیر پژوهشکده سنگ آهن و فولاد گل‌گهر

مهم‌ترین پیش‌شرط موفقیت تحقیق و توسعه، شناخت جایگاه آن است

می متالز - عبارت تحقیق و توسعه یا Research & Development اولویت‌بندی در دل خود دارد که از ظاهر عبارت نیز پیداست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما