خبر
مترو  

مترو تهران از سال گذشته دچار کاهش مسافر شده است

می متالز - به اعتقاد محمدعلی کرونی، مترو تهران از سال گذشته دچار کاهش مسافر شده است.

به گزارش می متالز، دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، اظهار داشت: متاسفانه در دوره جدید اقدامات شایسته‌ای در جهت تامین واگن‌های مترو شهر تهران صورت نگرفته است.

کرونی با بیان اینکه در دوره قبل مدیریت شهری ۷۰ دستگاه واگن مترو سفارش داده شده بود، گفت: از بهمن ماه سال گذشته و در دوره جدید مدیریت شهری، عملیات ترخیص این ۷۰ دستگاه واگن آغاز شد که براین اساس قرار بود هر ماه یک رام قطار که شامل ۷ دستگاه واگن است، به چرخه حمل و نقل متروی تهران افزوه شود که متاسفانه از آن تاریخ تاکنون حتی یک رام قطار هم به متروی تهران اضافه نشده است.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ۱۵ درصد از تجهیزات این واگن‌ها هنوز از گمرک ترخیص نشده است، بیان داشت: نحوه ترخیص قطعات به اشتباه صورت گرفته است و در برخی موارد نیز قطعات مورد نیاز قطار‌ها در کمرگ مانده است که این‌ها همه به سوء مدیریت در حوزه حمل و نقل شهری باز می‌گردد.

وی به نقل ازمیزان با بیان این‌که شبکه حمل و نقل مترو به لحاظ تامین واگن و مسافرپذیری وارد مرحله بحرانی شده است، افزود: مترو تهران از سال گذشته دچار کاهش مسافر شده است.

وی ادامه داد: وقتی خدمات مناسبی به مسافران مترو ارائه نمی‌شود، مردم ترجیح می‌دهند با خودرو‌های شخصی، تاکسی و یا سایر مد‌های حمل و نقلی تردد کنند.

کرونی با بیان این‌که کمرگ نهایت همکاری را با شهرداری تهران داشته است، گفت: در مجموع حدود ۷۰ میلیارد تومان هزینه کمرگی ترخیص قطعات و تجهیزات مترو بوده است که با رایزنی صورت گرفته با کمرگ بنا شد تا این مبلغ به صورت اقساطی پرداخت شود، اما متاسفانه هنوز بخش عمده‌ای از این مبلغ پرداخت نشده است که این موضوع باعث شده تا کمرگ ۱۵ درصد از قطعات باقی مانده را ترخیص نکند.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، کاهش درآمد‌های حوزه حمل و نقل شهری را دلیل اصلی عدم پرداخت مطالبات کمرگ توسط شهرداری تهران دانست و تصریح کرد: یک سری درآمد‌های پایدار حوزه حمل و نقل شهری تهران در دو سال اخیر محقق نشده است که یکی از مهم‌ترین آن ها، درآمد‌های ناشی از طرح ترافیک بود که تا ۵۰ درصد کاهش یافته است.

کرونی با ابراز نگرانی در خصوص مترو تهران تصریح کرد: اگر این واگن‌ها بزودی وارد ناوگان مترو تهران نشود و خدمات رسانی مترو به مردم بهبود نیابد، ما شاهد دور شدن بیشتر مردم از مترو و استفاده آن‌ها از سایر وسایل حمل و نقل خواهیم بود که می‌تواند افزایش تارفیک و آلودگی هوا را در پی داشته باشد.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی به این نکته نیز پرداخت که، در آمد حاصل از پارک حاشیه‌ای خودروها، بخش دیگری از این درآمدها است که تلاشی برای تحقق آن صورت نگرفته است.

کد خبر: 40381
تاریخ: 1398/03/19 - 22:12
منبع: تین نیوز

محمدعلی کرونی  مترو  ناوگان مترو تهران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 متروی «پرند» معطل اعتبار؛ پردیس بودجه گرفت

عبور از کهنه‌ترین پروژه بخش مسکن

می متالز - مسوولان شهرهای جدید در وزارت راه وشهرسازی در حالی به تازگی از تامین اعتبار هزار میلیارد تومانی برای آغاز ساخت متروی شهر جدید پردیس خبر داده‌اند که کارشناسان در این باره چند نکته مهم مطرح می‌کنند.
 

افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی مسافر متروی تبریز

می متالز - آمار پذیرش مسافر در شش ماهه اول سال ۱۳۹۸ نسبت به دوره مشابه آن در سال گذشته با افزایش ۱۲۰ درصدی مواجه بوده است.
 

میزان مقاومت ایستگاه‌های مترو در برابر زلزله

می متالز - مدیرعامل متروی تهران از فعالیت کمیته پدافند غیرعامل در ایستگاه‌های جدید مترو تهران خبرداد.
 مدیرکل منابع طبیعی کرمانشاه خبر داد:

احیا و بازسازی معادن متروکه در کرمانشاه

می متالز - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه فعالیت های معدنی آثار تخریبی بسیاری بر عرصه‌های منابع طبیعی داشته است، گفت: معادن متروکه در استان احیا می‌شوند.
 

جمع آوری و کوچک سازی 21 کارگاه عمرانی مترو/تعیین تکلیف کارگاه پارک لاله در ماه های آینده

می متالز - شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) به منظور پیگیری دستور شهردار تهران مبنی بر جمع آوری کارگاه‌های بلااستفاده ایستگاه‌های مترو، تعدادی از این کارگاه ها را جمع آوری کرد.
 علیخانی:

ایمنی خط ۷ مترو مورد تائید من نیست

می متالز - زحمات زیادی برای رفع نواقص خط ۷ مترو کشیده شده است از جمله تعبیه هواکش‌های ایستگاه‌ها، مه‌پاش و موارد دیگر و همچنین قول داده شد آسانسور این خط نیز زودتر آماده شود، اما همچنان خط ۷ نواقصی از جمله هواکش‌های میان‌تونلی دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما