خبر
مواد معدنی   زیرساخت ها  
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس:

جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی هدف ماست

می متالز - محمد جواد محبی هدف اصلی احداث منطقه ویژه خلیج فارس را جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی دانست و افزود: زیرساخت‌های مورد نیاز صنایع در منطقه ایجاد شده‌اند و به تناسب توسعه صنایع، بهبود می‌یابند.

به گزارش می متالز به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس افزود: از اهداف اصلی تمامی مناطق ویژه، جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است و در این راستا، ملزومات مورد نیاز استقرار صنایع را ایجاد می‌کند. تامین زمین برای استقرار، اولین نیازی است که خوشبختانه با افتتاح طرح توسعه اراضی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس عملی شد. وظیفه دیگر مناطق ویژه، تامین زیربنای مورد نیاز صنایع ازجمله آب، برق و گاز است که منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در این زمینه نیز اقداماتی را اجرایی کرده است. تامین زیرساخت‌های انرژی مورد نیاز صنایع موجود در منطقه ویژه به تناسب توسعه صنایع ایجاد می‌شود. 

وی تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس جهت تامین انرژی برق مورد نیاز واحدهای مستقر اقدام به جذب سرمایه‌گذار برای احداث نیروگاه برق کرد. با اقدام سازمان ایمیدرو و قرارداد خرید تضمینی برق سرمایه‌گذار، نیروگاه از سال 1394 کار احداث نیروگاه برق در منطقه را شروع کرد. این پروژه در دو فاز اجرایی شد، فاز اول با ظرفیت تولید 165 مگاوات برق که در پاییز 1397 به بهره‌برداری رسید و برق حاصل به شبکه برق سراسری وارد شد و فاز دوم این پروژه، سیکل ترکیبی بخار است و برای اجرای این پروژه نیز دوره زمانی 2 ساله در نظر گرفته شده است.

محمد جواد محبی خاطرنشان ساخت: جهت تکمیل برق مورد نیاز در منطقه، قراردادی برای احداث نیروگاه دیگری با ظرفیت تولید 880 مگاوات منعقد شد. زمین نیروگاه به سرمایه‌گذار واگذار شده است و تمهیدات لازم جهت به اجرا گذاشتن طرح توسط سرمایه‌گذار در حال پیگیری است. همچنین برای ساخت نیروگاه، برق دیگری نیز در سایت میانی زمین مشخص شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تبیین نقشه راه منطقه ویژه اقتصادی لامرد

می متالز - نقشه راه توسعه و پیشرفت منطقه ویژه اقتصادی لامرد در نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری شیراز تبیین شد.
 مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان مطرح کرد:

راه اندازی کارخانه تولید فولاد ضد زنگ در منطقه ویژه اقتصادی/ ۵ کارخانه در آستانه تعطیلی

می متالز - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: کارخانه فولاد ضد زنگ تکمیل زنجیره فروکروم در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با یک هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغال زایی ۲۰۰ نفر درصورت تامین آب مورد نیاز در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان راه‌اندازی و یک ساله به بهره برداری می رسد.
 فریدون همتی مطرح کرد؛

دعوت از سرمایه گذاران فولاد و پتروشیمی برای سرمایه گذاری در پارسیان

می متالز - استاندار هرمزگان گفت: با توجه به رعایت شدن حریم دریا در منطقه ویژه پارسیان، از سرمایه گذاران بخش پتروشیمی و فولاد دعوت کرد جهت سرمایه گذاری در این منطقه حضور پیدا کنند.
 

راه‌اندازی کارخانه فولاد ضد زنگ در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

می متالز - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: کارخانه فولاد ضد زنگ برای اینکه زنجیره فروکروم تکمیل شود با یک هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی 200 نفر قرار است در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان راه‌اندازی شود که در شرف مذاکره هستیم و در صورتی که آب مورد نیاز آن تأمین شود یک ساله به بهره‌برداری می‌رسد.
 مدیر منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان:

احداث کارخانه فولاد ضدزنگ در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی

می متالز - مدیر منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: در حال مذاکره هستیم تا زنجیره تولید فروکروم را در این منطقه ویژه کامل کنیم و در این رابطه ایجاد کارخانه فولاد ضد زنگ را دنبال می کنیم که هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری لازم داشته و ۲۰۰ نفر اشتغالزایی دارد که یکسری کاستی هایی در مزینه آب داریم که اگر مرتفع شود می توانیم این کارخانه را نیز داشته باشیم.
 

اقلام مورد نیاز شرکت مس در رفسنجان تولید می‌شود

می متالز - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: هزار و ۲۰۰ قلم کالای مورد نیاز مجتمع مس سرچشمه با راه‌اندازی صنایع پایین دستی و بالادستی مس با اعتبار بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال در این منطقه تولید می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما