خبر
مواد معدنی   زیرساخت ها  
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس:

جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی هدف ماست

می متالز - محمد جواد محبی هدف اصلی احداث منطقه ویژه خلیج فارس را جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی دانست و افزود: زیرساخت‌های مورد نیاز صنایع در منطقه ایجاد شده‌اند و به تناسب توسعه صنایع، بهبود می‌یابند.

به گزارش می متالز به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس افزود: از اهداف اصلی تمامی مناطق ویژه، جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است و در این راستا، ملزومات مورد نیاز استقرار صنایع را ایجاد می‌کند. تامین زمین برای استقرار، اولین نیازی است که خوشبختانه با افتتاح طرح توسعه اراضی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس عملی شد. وظیفه دیگر مناطق ویژه، تامین زیربنای مورد نیاز صنایع ازجمله آب، برق و گاز است که منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در این زمینه نیز اقداماتی را اجرایی کرده است. تامین زیرساخت‌های انرژی مورد نیاز صنایع موجود در منطقه ویژه به تناسب توسعه صنایع ایجاد می‌شود. 

وی تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس جهت تامین انرژی برق مورد نیاز واحدهای مستقر اقدام به جذب سرمایه‌گذار برای احداث نیروگاه برق کرد. با اقدام سازمان ایمیدرو و قرارداد خرید تضمینی برق سرمایه‌گذار، نیروگاه از سال 1394 کار احداث نیروگاه برق در منطقه را شروع کرد. این پروژه در دو فاز اجرایی شد، فاز اول با ظرفیت تولید 165 مگاوات برق که در پاییز 1397 به بهره‌برداری رسید و برق حاصل به شبکه برق سراسری وارد شد و فاز دوم این پروژه، سیکل ترکیبی بخار است و برای اجرای این پروژه نیز دوره زمانی 2 ساله در نظر گرفته شده است.

محمد جواد محبی خاطرنشان ساخت: جهت تکمیل برق مورد نیاز در منطقه، قراردادی برای احداث نیروگاه دیگری با ظرفیت تولید 880 مگاوات منعقد شد. زمین نیروگاه به سرمایه‌گذار واگذار شده است و تمهیدات لازم جهت به اجرا گذاشتن طرح توسط سرمایه‌گذار در حال پیگیری است. همچنین برای ساخت نیروگاه، برق دیگری نیز در سایت میانی زمین مشخص شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس هیات عامل ایمیدرو مطرح کرد؛

بزرگ‌ترین بندر تخصصی صنعتی- معدنی، قدمی در راستای رونق صنعت

می متالز - غریب‌پور گفت: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با پشتیبانی‌های لازم می‌تواند تبدیل به بزرگ‌ترین بندر تخصصی صنعتی-معدنی کشور و موجب رونق صنعت شود.
 دیدار شهردار ماهشهر از سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی:

تاکید بر استفاده از پتانسیل ماهشهر برای رونق کسب و کار شهری

می متالز - اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار بندر ماهشهر در دیدار با مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در خصوص سازوکارهای توسعه همکاری ها بر پایه ظرفیت های قانونی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
 

برگزاری اجلاس HSE وزارت نفت در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

می متالز - پنجاه و ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیران HSE وزارت نفت به میزبانی این سازمان برگزار شد.
 اقدام متقابل ایران در مقابل تحریم صنعت پتروشیمی:

منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به عسلویه دوم تبدیل می‌شود

می متالز - در نشست مشترک بین مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) تفاهم نامه همکاری برای ایجاد قطب سوم پتروشیمی کشور در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان امضا شد.
 در نشست غریب پور با سرمایه گذاران تاکید شد؛

تفاهمنامه ایجاد ۱۰ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در منطقه خلیج فارس،‌ آماده می شود

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: تفاهمنامه ایجاد ۱۰ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در منطقه ویژه خلیج فارس آماده می شود.
 معاون برنامه‌ریزی و توسعه منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس:

جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی هدف ماست

می متالز - محمد جواد محبی هدف اصلی احداث منطقه ویژه خلیج فارس را جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی دانست و افزود: زیرساخت‌های مورد نیاز صنایع در منطقه ایجاد شده‌اند و به تناسب توسعه صنایع، بهبود می‌یابند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما