خبر
عمران و معماری  

آغازعملیات اجرایی طرح عمرانی دهکده بریم آبادان

می متالز - طرح عمرانی دهکده بریم آغاز شد.

به گزارش می متالز، معاون عمران و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: عملیات اجرایی طرح عمرانی دهکده بریم آبادان با معرفی پیمانکار جدید پس از حدود چهار ماه توقف از سر گرفته شد.

موعود شمخانی معاون عمران و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: عملیات زیر سازی و ایجاد معابر در منطقه دهکده بریم آبادان از نیمه دوم سال ۱۳۹۷ با معرفی پیمانکار آغاز شد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان پیمانکار این طرح وارد عمل شد.

وی افزود: ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه تعریف شد که بخشی از آن در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفت ولی این نهاد به تعهدات خود عمل نکرد و فسخ قرارداد شد.

معاونت عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اختصاص ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد شبکه آب شرب و فاضلاب در دهکده بریم گفت: یکی از دلایل توقف پروژه عمرانی در این منطقه نبود شبکه فاضلاب بود که برای احداث آن ۷۰ میلیارد ریال از سوی سازمان منطقه آزاد اروند در اختیار آبفا استان خوزستان قرار گرفت و عملیات اجرایی آن از فردا آغاز می‌شود.

شمخانی ادامه داد: با واگذاری طرح مذکور به سازمان عمران شهرداری دزفول به عنوان پیمانکار اجرای طرح عمرانی دهکده بریم بار دیگر آغاز شد.

وی افزود: با برنامه‌های انجام شده عملیات اجرایی دهکده بریم آبادان تا پایان امسال به پایان خواهد رسید.

معاونت عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: یکی از اولویت های سازمان منطقه آزاد اروند در اجرای طرح های عمرانی مهیا بودن زیرساخت‌هایی چون شبکه فاضلاب، برق و مخابرات است و به این دلیل برخی پروژه‌های عمرانی با تأخیر به سرانجام می‌رسند.

  توقف چهار ماهه پروژه عمرانی دهکده بریم آبادان اعتراض ساکنان این منطقه را به دنبال داشته است.

دهکده بریم یکی از مناطق پرجمعیت در شهر آبادان است که در مجاورت جزیره مینو قرار دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 جواد خوانساری عضو هیات مدیره بخش ساختمان کنفدراسیون صنعت ایران:

حیات بیش از400 صنعت وابسته به بودجه عمرانی است

می متالز - جواد خوانساری عضو هیات مدیره بخش ساختمان کنفدراسیون صنعت ایران معتقد است، در شرایط سخت اقتصادی هم می‌شود کار کرد در صورتی که همراهی و همکاری بین دولت و بخش خصوص در عمل وجود داشته باشد. خوانساری با اشاره به روز صنعت و معدن گفت: آنچه در آستانه روز صنعت و معدن امسال با توجه به شرایط و واقعیت‌های اقتصادی امسال اهمیت دارد، این است که دولت باید تصمیم بگیرد به خواسته‌های بخش خصوصی توجه کند و با این بخش همراه باشد.
 با حضر مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛

جایگاه تشریفات اختصاصی فرودگاه اصفهان افتتاح شد

می متالز - جایگاه تشریفات اختصاصی (CIP) فرودگاه اصفهان با حضور سیاوش امیرمکری، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و هیات همراه، نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و معاون استانداری افتتاح شد.
 

تا ۲ ماه آینده مشکلات زیرساختی مسکن مهر هشتگرد بر طرف می شود

می متالز - عضو هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت: تا دو ماه آینده مشکلات زیرساختی واحدهای فاز ۷ مسکن‌مهر شهر جدید هشتگرد حل می‌شود.
 رییس مجلس عنوان کرد؛

بررسی طرح فراگیر ساخت یک میلیون مسکن در سال

می متالز - رییس مجلس از برگزاری جلساتی بین دولت و مجلس پیرامون بررسی طرح فراگیر ساخت و ساز یک میلیون مسکن شهری و روستایی در هر سال خبر داد.
 

ابزارهای ایران برای تعادل‌بخشی به مبادلات تهران و دهلی/ امکان جایگزینی ظرفیت‌های مغفول همسایه

می متالز - در حالی هندی‌ها خرید نفت از ایران را تا حد چشمگیری کاهش داده‌اند که ایران می‌تواند از ابزارهایی هم‌چون افزایش هزینه حمل و نقل، رابطه نزدیک با پاکستان و بندر چابهار برای اصلاح رفتار هندی‌ها استفاده کند.
 

بومی سازی دیوارهای بزرگ بتنی پیش‌ساخته در شاهرود

می متالز - برای اولین بار در شهرستان شاهرود ساخت و تولید دیوارهای بتنی پیش ساخته با ابعاد ۴۰۰cm*80cm*12cm و ۴۰۰cm*125cm*12cm در کارخانه بزرگ سیمان شاهرود اجرایی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما