خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  
وزارت صنعت معدن و تجارت آمار های سال 97 را اعلام کرد:

رشد صدور پروانه اکتشاف، گواهی کشف و سرمایه گذاری در معادن

می متالز - میزان سرمایه گذاری، صدور پروانه اکتشاف و گواهی کشف معادن در سال 97 با افزایش همراه شد. طبق جدیدترین آمار وزارت صنعت معدن و تجارت میزان طی دوازده ماه سال گذشته صدور مجوز پروانه اکتشاف با رشد 3.5،‌ گواهی کشف با رشد حدود 36 و سرمایه گذاری با افزایش 33درصدی مواجه شد.

به گزارش می متالز، گزارش آماری وزارت صنعت معدن و تجارت نشان می دهد سال گذشته 1033 پروانه اکشتاف معادن صادر شد که در برابر رقم 998 سال 96 با رشد 3.5درصدی مواجه شده است.

همچنین میزان گواهی کشف در سال 97 به عدد 696 رسید که 35.9درصد بیش از تعداد گواهی کشف سال ماقبل بوده است. علاوه بر این سرمایه گذاری گواهی کشف در سال پیش، از 907 میلیارد ریال عبور کرد که این رقم 33درصد بیشتر از رقم سرمایه گذاری سال 96 است.

از سوی دیگر 634 پروانه بهره برداری در سال گذشته صادر شد در حالی که سال پیش از آن تعداد پروانه بهره برداری به 755 رسیده بود. این کاهش در بخش اشتغال نیز مشاهده می شود به طوری که رقم اشتغال پروانه بهره برداری در سال قبل به 4898 نفر رسید اما سال 96 میزان اشتغال به 5914 نفر رسیده بود.

کد خبر: 40470
تاریخ: 1398/03/20 - 13:22
منبع: ایمیدرو

پروانه اکتشاف  معادن  وزارت صنعت معدن و تجارت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان جنوبی خبر داد:

آزاد سازی دو پهنه اکتشافی در خراسان جنوبی

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با توجه به پایان عملیات مرحله شناسایی پهنه های قاین - فردوس و پهنه لوت شمالی خراسان جنوبی مابقی پهنه آزادسازی شده و در نیمه اول مهر ماه از طریق سامانه کاداستر معادن به سرمایه گذاران واگذار می شود.
 یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

خوشبختانه با همت رحمانی کارکنان خودروسازی را کف خیابان ندیدیم/ از 1200 قطعه خودرو، 471 قطعه وارداتی است

می متالز - یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزیر صمت اجازه نداد که صنعت خودروسازی دچار یک بحران و چالش شود و کارکنان این صنعت را کف خیابان ها ببینیم.
 

درخواست دریافت عوارض فوب کالا در مرحله ترخیص از گمرک

می متالز - اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران درخواستی را برای "دریافت عوارض فوب کالا در مرحله ترخیص" به هیات وزیران ارائه کرده است.
 حساسیت‌ها در زمینه معادن گچ‌ و‌ سنگ تزئینی بیشتر می‌شود

تعطیلی معادن سنگ گچ در اصفهان چاره‌ساز است؟

می متالز - معادن سنگ‌های تزئینی و گچ که بسیاری در نزدیکی شهرها و محل‌های اجتماع مردم قرار دارند و بر محیط‌زیست آنها تاثیر می‌گذارند به‌تازگی مورد بحث قرار گرفته‌اند.
 زشت و زیبای یشم در داخل و خارج از میانمار

عبور از جهنم برای رسیدن به سنگ بهشتی

می متالز - رکود اقتصادی، فقر و تحریم، داستان تلخی برای میانمار رقم زده؛ سرزمینی که بیشترین ذخایر گرانبهای یشم سبز جهان را در خود جای داده است.
 

اجرای برنامه های مدیرعامل ایران خودرو تاثیر مثبتی بر صنعت خودرو خواهد داشت

می متالز - رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام می کند که آقای مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو موارد خوبی را در اولویت های کاری و برنامه گروه صنعتی ایران خودرو گنجانده و اگر برنامه اعلامی، اجرایی شود قطعا موثر و تاثیرگذار خواهد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما