خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  
وزارت صنعت معدن و تجارت آمار های سال 97 را اعلام کرد:

رشد صدور پروانه اکتشاف، گواهی کشف و سرمایه گذاری در معادن

می متالز - میزان سرمایه گذاری، صدور پروانه اکتشاف و گواهی کشف معادن در سال 97 با افزایش همراه شد. طبق جدیدترین آمار وزارت صنعت معدن و تجارت میزان طی دوازده ماه سال گذشته صدور مجوز پروانه اکتشاف با رشد 3.5،‌ گواهی کشف با رشد حدود 36 و سرمایه گذاری با افزایش 33درصدی مواجه شد.

به گزارش می متالز، گزارش آماری وزارت صنعت معدن و تجارت نشان می دهد سال گذشته 1033 پروانه اکشتاف معادن صادر شد که در برابر رقم 998 سال 96 با رشد 3.5درصدی مواجه شده است.

همچنین میزان گواهی کشف در سال 97 به عدد 696 رسید که 35.9درصد بیش از تعداد گواهی کشف سال ماقبل بوده است. علاوه بر این سرمایه گذاری گواهی کشف در سال پیش، از 907 میلیارد ریال عبور کرد که این رقم 33درصد بیشتر از رقم سرمایه گذاری سال 96 است.

از سوی دیگر 634 پروانه بهره برداری در سال گذشته صادر شد در حالی که سال پیش از آن تعداد پروانه بهره برداری به 755 رسیده بود. این کاهش در بخش اشتغال نیز مشاهده می شود به طوری که رقم اشتغال پروانه بهره برداری در سال قبل به 4898 نفر رسید اما سال 96 میزان اشتغال به 5914 نفر رسیده بود.

کد خبر: 40470
تاریخ: 1398/03/20 - 13:22
منبع: ایمیدرو

پروانه اکتشاف  معادن  وزارت صنعت معدن و تجارت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۱۳ پروانه اکتشاف معادن در بشاگرد صادر شد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: ۱۳ پروانه اکتشاف معادن برای بخش خصوصی در شهرستان بشاگرد صادر شد.
 نتایج نخستین سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به کرمان چه بود؟

تخصیص ۲ درصد حقوق مالکانه به معادن جنوب کرمان

می متالز - رضا رحمانی، وزیر دولت تدبیر و امید، نخستین وزیر صنعت، معدن و تجارتی بود که از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون به جنوب کرمان سفر کرده است.
 اهمیت نقش‌آفرینی بخش خصوصی در معادن کشور در گفت‌وگو با کیوان جعفری طهرانی

بسیاری از معادن کوچک نگران شرایط خود در آینده هستند

می متالز - بخش خصوصی معدن به ویژه سنگ‌آهنی‌ها اگرچه در این سال‌ها تریبون‌هایی برای مطرح کردن خواسته‌های خود داشته‌اند اما هنوز معتقدند صدای آنها به گوش دولتی‌ها نمی‌رسد؛ هر چند معاون امور معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت معتقد است برخی تریبون‌ها نه برای رساندن صدای به حق بلکه برای غوغاسالاری و هیاهو به کار گرفته شده‌اند.
 مدیر اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران:

هزینه‌ها نسبت به سال قبل سه برابر شده است

می متالز - ایران با دارا بودن حدود ۶۸ نوع ماده معدنی، ۳۷ میلیارد تن ذخایر کشف‌شده و ۵۷ میلیارد تن ذخایر بالقوه در میان ۱۵ قدرت معدنی جهان جای گرفته، اما فرآورده‌های معدنی تنها کمی بیش از ۶ درصد از تولید ناخالص داخلی ایران را تشکیل می‌دهد.
 معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت:

بانک پارسیان؛ بازوی توسعه معادن کشور

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، بانک پارسیان را به عنوان بازوی توسعه کشور به منظور اجرای طرح های صنعتی و معدنی اعلام کرد.
 پیش به سوی فعال کردن معادن سنگ الیگودرز

۳۰۰۰ فرصت شغلی معدن لرستان در یک قدمی احیا

می متالز - بازار صنعت سنگ ایران و برخی سنگ‌های ساختمانی در جهان با نام استان لرستان پیوند خورده و سبب شده است لرستان به عنوان قطب صادرات سنگ کشور مطرح باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما