خبر
فلزات غیرآهنی  

فوم هایی از جنس طلا، نقره و مس

می متالز - دانشمندان فوم طلا، نقره و مس تولید می‌کنند.

به گزارش می متالز، دانشمندان آزمایشگاه ملی ایالات متحده لارنس لیورمور، فوم‌های طلا، نقره و مس را با کمترین تراکم ایجاد کردند تا فیزیک دانان بتوانند استفاده بهتری از منابع اشعه ایکس در آزمایشی در تسهیلات جابجایی ملی داشته باشند.
این ساختمان یک دستگاه تحقیقاتی واحد مستقر در سلول لیزری است که از لیزر برای گرم‌کردن و فشرده کردن مقدار کمی از سوخت هیدروژن با هدف القای واکنش هسته‌ای استفاده می‌کند.
محقق اصلی این پروژه، مایکل باگ هانسن، در بیانیه رسانه ای گفت: "ما به طورعمده به سوالات علمی بنیادین نگاه می کنیم. به این شکل که ترکیب و شکل گیری آلیاژهای مبتنی بر نانوسیم های فلزی را مدیریت می کنیم."
مایکل باگ هانسن توضیح داد هرچند این ماده فوم نامیده می شود، اما بوسیله فوم ساخته نمی شود بلکه این یک شبکه اسپگتی مانند سیم های دارای اندازه نانومتری به طور تصادفی متصل و به شکل یک مشت مینیاتوری شکل داده شده و تعداد اتم های یکسان یا کمتر را به عنوان هوا دارد.

کد خبر: 40495
تاریخ: 1398/03/20 - 14:22
منبع: عصر معدن

فوم  طلا  نقره  مس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون سازمان خصوصی‌سازی مطرح کرد:

عرضه ETF پالایشی، چهار شرکت بزرگ از صنایع فلزی و خودرو در بورس

می متالز - معاون سازمان خصوصی سازی درخصوص عرضه باقیمانده سهام دولت در شرکت های پالایشی و چهار شرکت بزرگ در صنایع فلزی و خودرو در بورس توضیحاتی ارائه کرد.
 مجری طرح جامع برق شرکت مس خبر داد:

تضمين تامین برق پایدار مجتمع مس سرچشمه با اجرای يك پروژه

می متالز - مجری طرح جامع برق شرکت ملی صنایع مس ایران از نصب دو دستگاه ترانسفورماتور قدرت در قالب پروژه توسعه پست 230كيلوولت مجتمع مس سرچشمه، با هدف بازیابی ظرفیت رزرو پست مذکور خبر داد و گفت: با اين اتفاق، عملاً دو دستگاه ترانسفورماتور قدرت جدید، جایگزین دو دستگاه ترانسفورماتور معیوب قبلی می‌شود که به این ترتیب، شبکه برق پشتيبان مجتمع بازیابی گردیده و قابليت اطمينان شبكه، به ميزان قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد.
 [گزارش تصویری]

کارخانه مس «خاتون آباد»

می متالز - خاتون آبادیکی از شهرهای شهرستان شهر بابک در استان کرمان است که وجود پالایشگاه ذوب مس خاتون آباد در این شهر خاتون آباد را به یکی از بخش‌های صنعتی تبدیل کرده‌است. کارخانه ذوب مس خاتون‌آباد در ۳۰ کیلومتری شرق شهرستان شهر بابک، ۸۰ کیلومتری معدن مس میدوک و در فاصله ۲۰۰ کیلومتری غرب استان کرمان با زیربنای ۶۰۵۱۷ مترمربع (مساحت کلی ۱۰۰ هکتار) احداث شده، ذوب مس خاتون آباد به منظور ذوب کنسانتره مس و تولید سالانه ۸۰ هزار تن مس آنـــــدی برنامه ریزی شده است.
 

جزییاتی از دو ETF جدید دولت

می متالز - معاون سازمان خصوصی سازی جزئیات ETF های بعدی (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله) که قرار است در بورس عرضه شوند را اعلام کرد.
 

خبری برای سهامداران "فملی"

می متالز - شرکت ملی صنایع مس ایران زمان پرداخت سود را تعیین کرد.
 در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان مطرح شد؛‌

تاکید مدیر عامل منطقه ویژه خلیج فارس بر ایفای نقش مسوولیت اجتماعی

می متالز - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ضمن تشریح دستاوردهای اخیر اقتصادی این منطقه عظیم اقتصادی گفت: از عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خویش نیز غافل نشده‌ایم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما