خبر
فلزات غیرآهنی  

فوم هایی از جنس طلا، نقره و مس

می متالز - دانشمندان فوم طلا، نقره و مس تولید می‌کنند.

به گزارش می متالز، دانشمندان آزمایشگاه ملی ایالات متحده لارنس لیورمور، فوم‌های طلا، نقره و مس را با کمترین تراکم ایجاد کردند تا فیزیک دانان بتوانند استفاده بهتری از منابع اشعه ایکس در آزمایشی در تسهیلات جابجایی ملی داشته باشند.
این ساختمان یک دستگاه تحقیقاتی واحد مستقر در سلول لیزری است که از لیزر برای گرم‌کردن و فشرده کردن مقدار کمی از سوخت هیدروژن با هدف القای واکنش هسته‌ای استفاده می‌کند.
محقق اصلی این پروژه، مایکل باگ هانسن، در بیانیه رسانه ای گفت: "ما به طورعمده به سوالات علمی بنیادین نگاه می کنیم. به این شکل که ترکیب و شکل گیری آلیاژهای مبتنی بر نانوسیم های فلزی را مدیریت می کنیم."
مایکل باگ هانسن توضیح داد هرچند این ماده فوم نامیده می شود، اما بوسیله فوم ساخته نمی شود بلکه این یک شبکه اسپگتی مانند سیم های دارای اندازه نانومتری به طور تصادفی متصل و به شکل یک مشت مینیاتوری شکل داده شده و تعداد اتم های یکسان یا کمتر را به عنوان هوا دارد.

کد خبر: 40495
تاریخ: 1398/03/20 - 14:22
منبع: عصر معدن

فوم  طلا  نقره  مس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شیب افزایش نرخ اجاره مسکن/ مستاجران چشم‌انتظار حمایت دولت

می متالز - افزایش نرخ اجاره مسکن طی یکسال گذشته پرداخت اجاره‌بها را به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های معیشتی مستاجران تبدیل کرده است.
 

هیات تجاری ایران اول مرداد به بلاروس می‌رود

می متالز - مسعود خوانساری نایب رییس اتاق بازرگانی ایران و رییس اتاق تهران در راس هیاتی تجاری، اول تا چهارم مردادماه عازم بلاروس خواهد شد.
 چرا نبض بازار مزایده و فروش عادی ملک متفاوت شده است؟

پشت‌پرده اوج‌گیری مزایده‌های ملکی در پایتخت

می متالز - تنور مزایده‌های ملکی با تاکتیک بازیگران بزرگ بازار مسکن، گرم‌تر شد. ملاکان عرضه‌کننده‌های حقوقی با درس گرفتن از رکود سنگین سال‌های ۹۳ تا ۹۵، پیش از مواجهه با وضعیت مشابه در سال جاری، موقعیت فروش به خود گرفته‌اند.
 

یارانه سود تسهیلات مسکن مهر به بانک مسکن پرداخت می شود

می متالز - براساس موافقت هیئت دولت مابه التفاوت نرخ سود پرداختی به مسکن مهر شهری و روستایی تا نرخ مصوب شورای پول و اعتبار تا پایان سال ۱۳۹۵ به حساب درآمد بانک مسکن منظور می شود.
 

تولید انبوه مسکن شرایط را به نفع مستاجران تغییر خواهد داد

می متالز - رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان، گفت: بازار اجاره به دلیل جا ماندن تعداد زیادی از خریداران مسکن با انبوه تقاضا مواجه است و در این شرایط ساخت خانه های ارزان و زیاد می تواند بازار را متعادل و شرایط را به نفع مستاجران تغییر دهد.
 

شناسایی اراضی مورد نیاز برای اجرای طرح ملی تولید مسکن

می متالز - حسینی گفت: اراضی مورد نیاز طرح اقدام ملی در استان‌ها توسط ادارات کل راه و شهرسازی شناسایی و نتیجه به ستاد اعلام می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما