خبر
فلزات غیرآهنی  

فوم هایی از جنس طلا، نقره و مس

می متالز - دانشمندان فوم طلا، نقره و مس تولید می‌کنند.

به گزارش می متالز، دانشمندان آزمایشگاه ملی ایالات متحده لارنس لیورمور، فوم‌های طلا، نقره و مس را با کمترین تراکم ایجاد کردند تا فیزیک دانان بتوانند استفاده بهتری از منابع اشعه ایکس در آزمایشی در تسهیلات جابجایی ملی داشته باشند.
این ساختمان یک دستگاه تحقیقاتی واحد مستقر در سلول لیزری است که از لیزر برای گرم‌کردن و فشرده کردن مقدار کمی از سوخت هیدروژن با هدف القای واکنش هسته‌ای استفاده می‌کند.
محقق اصلی این پروژه، مایکل باگ هانسن، در بیانیه رسانه ای گفت: "ما به طورعمده به سوالات علمی بنیادین نگاه می کنیم. به این شکل که ترکیب و شکل گیری آلیاژهای مبتنی بر نانوسیم های فلزی را مدیریت می کنیم."
مایکل باگ هانسن توضیح داد هرچند این ماده فوم نامیده می شود، اما بوسیله فوم ساخته نمی شود بلکه این یک شبکه اسپگتی مانند سیم های دارای اندازه نانومتری به طور تصادفی متصل و به شکل یک مشت مینیاتوری شکل داده شده و تعداد اتم های یکسان یا کمتر را به عنوان هوا دارد.

کد خبر: 40495
تاریخ: 1398/03/20 - 14:22
منبع: عصر معدن

فوم  طلا  نقره  مس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حفظ برجام، وظیفه مشترک کرملین و الیزه

می متالز - کاخ کرملین در آستانه دیدار روسای جمهوری فرانسه و روسیه پیش از نشست سران «گروه 7»، حفظ توافق برجام را وظیفه مشترک مسکو و پاریس دانست.
 

کرمان در یک قدمی صنعتی شدن/ انتقال 1500 میلیارد تومان از منابع شرکت ملی مس به استان کرمان

می متالز - با اصلاح قانون، استخراج و فروش معادن به بخش خصوصی توانمند واگذار می شود که این امر باعث حرکت عظیمی است و استان کرمان، به استانی صنعتی تبدیل خواهد شد.
 

صادرات طلا از سر گرفته می‌شود

می متالز - شرکت معدنکاری Acacia صادرات طلا را از استان Mara شمالی ازسر می‌گیرد و این در حالی است که پردازش همچنان متوقف خواهد بود.
 

شکاف در خوش‌بینی به ادامه افزایش قیمت طلا

می متالز - نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد پس از سه هفته رشد متوالی، شکافهایی در خوش بینی تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران نسبت به روند صعودی طلا پدیدار شده است.
 

مسیر پر سنگلاخ توسعه معدن مس سونگون

می متالز - «مجتمع معدنی مس سونگون» با بیش از یک میلیارد تن ذخیره شناسایی شده، دومین معدن غنی مس کشور بعد از مس «سرچشمه» کرمان محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر مسیر دشوار و پر سنگلاخی را برای توسعه صنایع پایین‌دستی طی کرده است.
 در بازارهای جهانی رقم خورد؛

ثبت سومین رشد هفتگی متوالی برای طلا

می متالز - قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۶۴ درصد کاهش به ۱۵۱۳ دلار و ۵۲ سنت رسید، اما رشد هفتگی حدودا یک درصدی را تجربه کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما