خبر
مالیات  
امروز در جلسه علنی مجلس صورت گرفت

تصویب کلیات لایحه معافیت دهیاری‌ها از پرداخت مالیات

می متالز - نمایندگان کلیات لایحه‌ای را تصویب کردند که در صورت تصویب جزئیات آن دهیاری‌ها از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.

به گزارش می متالز، در جلسه علنی صبح امروز دوشنبه مجلس، کلیات لایحه اصلاح بند ۳ ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم با ۱۹۱ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از ۲۱۹ نماینده حاضر در مجلس تصویب شد.

در ماده واحده این لایحه آمده است که در بند ۳ ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۳/ ۱۲/ ۱۳۶۶ با اصلاحات بعدی آن بعد از عبارت «شهرداری‌ها» وعبارت « دهیاری‌ها» و یک تبصره به شرح زیر به آن الحاق می‌شود:

تبصره: اعمال این ماده از زمان تأسیس دهیاری‌های کشور می‌باشد.

در ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم نیز آمده است که وزارت خانه‌ها و مؤسسات دولتی، دستگاه‌ها با بودجه دولتی، شهرداری‌ها و بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی دارای مجوز معافیت از طرف امام خمینی و مقام معظم رهبری مشمول پرداخت‌های مالیات‌های موضوع این قانون نیستند.

مجلس در جلسه بعد از ظهر وارد بررسی جزئیات این لایحه می‌شود.

کد خبر: 40510
تاریخ: 1398/03/20 - 16:57
منبع: پایگاه خبری اتاق ایران

مالیات  مجلس  شهرداری‌ها  دهیاری‌ها 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آمادگی شرکت ملی گاز ایران برای پالایش روزانه 900 میلیون مترمکعب گاز

می متالز - توان و ظرفیت پالایش گاز کشور با توسعه فازهای پارس جنوبی به حدود ۹۰۰ میلیون مترمکعب در روز رسیده و پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری از پروژه‌های بخش بالادستی و طرح‌های پالایشی در حال اجرا، این ظرفیت افزایش یابد.
 ساعت پنج و نیم عصر؛

مفقودی ۴۸ میلیارد ناقابل در یک بانک

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به زیر سبیلی رد کردن بدهی دوستان دولتی و مفقودی ۴۸ میلیارد تومان در بانک بورسی و....
 با حضور در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی

وزیر نفت به پرسش‌های نمایندگان مجلس پاسخ داد

می متالز - وزیر نفت با حضور در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به پرسش‌های نمایندگان پاسخ داد.
 

ارزیابی محتوایی بودجه سال ۹۹

می متالز - سخنگوی هیات‌ رئیسه مجلس گفت: در جلسه غیرعلنی مجلس، بودجه سال ۹۹ و مقایسه آن با بودجه سال ۹۸ از نظر شکلی و محتوایی مورد ارزیابی قرار گرفت.
 رئیس جمهور: «چطور باید کشور اداره شود؟»؛ پاسخ شما به این پرسش چیست؟

روز گذشته، حسن روحانی با طرح این پرسش که چطور باید کشور اداره شود، بیان داشت: این همه که تلاش می‌کنیم ۳۰ درصد درآمد کشور از مالیات و عوارض گمرکی است، در حالی که در دنیا معمولاً ۷۰ تا ۸۰ درصد از مالیات حتی در برخی کشورها ۱۰۰ درصد از مالیات است. در همین کشور ترکیه پرسیدم، گفتند: صد درصد درآمد کشور از مالیات است.

می متالز - در شرایطی که اقتصاد ایران با تحریم‌های ظالمانه و خصمانه دولت آمریکا دست‌وپنجه نرم می‌کند، دولتمردان ایران برای جبران کاهش درآمد ناشی از صادرات نفت و پوشش درآمد‌های پیش‌بینی‌شده در بودجه سال آینده، چشم به افزایش درآمد‌های مالیاتی و همچنین صادرات غیرنفتی دوخته‌اند.
 کاظم زاده انتقاد کرد

تسهیلات پر هزینه سد راه متقاضیان طرح ملی مسکن

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از مهم ترین مشکلات طرح ملی مسکن بحث سود بالای تسهیلات برای متقاضیان است، بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، متقاضیان باید ماهیانه بین یک میلیون و دویست تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را به عنوان بازپرداخت تسهیلات واریز کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما