خبر
مس   گمرک  
واردات مس چین در ماه می 10.9 درصد افت کرد

سیگنال از شتاب افتادن صنعت اژدهای زرد

می متالز - در یکی از نشانه‌های کند شدن رشد اقتصادی بزرگترین مصرف‌کننده فلزات در جهان، واردات مس خام چین در ماه می نسبت به ماه آوریل 10.9 درصد کاهش یافته و به سطح 361 هزار تن رسیده است. صبح امروز اداره گمرک چین آمار تجاری ماهانه این کشور را اعلام کرد که حاکی از ضعف مفرط در بخش واردات بود.

به گزارش می متالز به نقل از رویترز، واردات انواع مس پرداخته نشده به چین شامل آند، فرآوری شده و نیمه آماده به چین در ماه گذشته میلادی به شدت کمتر از میزان 405 هزار تنی در ماه آوریل و مقدار 470 هزار تنی در ماه می سال 2018 بوده است.

آنطور که گزارش اداره گمرک چین نشان می‌دهد واردات مس این کشور در 5 ماه نخست سال 2019 به 1.95 میلیون تن محدود شده و افت 9.4 درصدی را تجربه کرده است.

به نظر دیوید هی تحلیل‌گر بازار مس «CRU» به دلیل نرخ سود پایین‌تر در بازار داخلی چین، به تناسب سطح واردات مس خام به این کشور نزولی شده است.

بخشی از این افت محسوس ناشی از قوانین منع‌کننده چین برای واردات ضایعات مس است که از تاریخ یک ژولای به اجرا در خواهد آمد. از طرف صنایع مس چین این انتظار می‌رفت که سطح واردات این فلز پرمصرف پیش از تاریخ مقرر کاهش یابد.

مس به صورت گسترده‌ای در صنایع و ساخت‌ساز کاربرد دارد و تقاضا برای این فلز پرمصرف یکی از شاخص‌های سنجش سلامت اقتصادی است. به نظر می‌رسد با نشانه‌های کاهش واردات مس به خاک چین فعالیت واحدهای صنعتی این کشور در ماه می رو به محاق رفته است.

با این حال بر اساس گزارش گمرک چین واردات کنستانتره و سنگ معدنی نیمه فرآوری شده مس به این کشور در ماه گذشته میلادی 1.84 میلیون تن بود. این میزان 10.8 درصد فراتر از واردات 1.66 میلیون تنی در ماه آوریل و 17.2 درصد بیشتر از سطح 1.57 میلیون تنی در ماه مارس سال 2018 است.

با افزایش ظرفیت کوره‌های ذوب در چین میزان واردات کنستانتره به این کشور در سال جاری میلادی 16.6 درصد افزایش یافته است. همزمان میزان صادرات آلومینیوم چین 7.6 درصد نسبت به ماه آوریل رشد کرده است.

چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده و مصرف‌کننده فلزات در سراسر جهان طی ماه می 536 هزار تن آلومینیوم خام شامل فلز، آلیاژ و فرآورده‌های نیمه‌ساخته صادر کرده است. این حجم بیش از صادرات 498 هزار تنی در ماه آوریل بوده و بالغ بر 11.7 درصد نسبت به سطح 480 هزار تنی در ماه می سال 2018 رشد کرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش صادرات محصولات فولادی چین تا پایان فوریه 2020/ واردات سنگ آهن افزایشی است

می متالز - طبق اعلام اداره گمرک چین، این کشور در ژانویه و فوریه 2020 بالغ بر 7.8 میلیون تن محصولات فولادی صادر کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد کاهش داشته است.
 

رشد تولید داخل، واردات مس چین را کاهش می دهد

می متالز - رشد تولید داخلی مس تصفیه شده در چین طی سال 2020 میلادی واردات را 12.7 درصد کاهش خواهد بود.
 در ماه سپتامبر؛

واردات نفت خام چین افزایش یافت

می متالز - واردات نفت خام چین در سپتامبر ۱۰.۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت .
 اخلال در انتقال محموله‌های سنگ‌آهن از برزیل

واردات سنگ‌آهن چین به کف 18 ماهه سقوط کرد

می متالز - پس از اختلال در حمل و نقل سفارش‌ها از برزیل به عنوان دومین تامین‌کننده بزرگ سنگ‌آهن جهان و کاهش تولید شرکت «Vale» در پی حادثه شکستن سد باطله، واردات سنگ‌آهن چین در ماه آوریل به کمترین حد خود در 18 ماه گذشته سقوط کرد. با این حال به نظر می‌رسد با توجه به افزایش تولید فولاد چین در سال جاری میزان تقاضا برای سنگ‌آهن در ماه‌های بعدی در سطوح مناسبی قرار داشته باشد.
 مازاد تجاری انتظارات را برآورده نکرد

سورپرایز صادرات چین در ماه آوریل

می متالز - امروز آمار صادرات چین در ماه آوریل نوسط اداره گمرک چین منتشر شد و نتایج آن نتوانست انتظارات را برآورده کند. مازاد تجاری این کشور در ماه گذشته میلادی نیز کمتر از پیش‌بینی‌ها بود.
 اداره گمرک چین اعلام کرد

چین در واردات گاز رکوردشکنی کرد

می متالز - اداره گمرک چین اعلام کرد : واردات گاز مایع طبیعی LNG چین از ماه دسامبر تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25.9 درصد رشد داشته است و به میزان 6.29 میلیون تن رسیده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما