خبر
آهن و فولاد  
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تشریح کرد:

میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور توسط ذوب آهن اصفهان در سال ۹۷

می متالز - مدیرعامل ذوب آهن اصفهان میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور توسط ذوب آهن اصفهان در سال ۹۷ را تشریح کرد.

میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط ذوب آهن اصفهان

به گزارش می متالز به نقل از خبرگزاری صنایع، منصور یزدی‌زاده در نشست خبری خود در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته در خصوص میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور در سال ۹۷ توسط ذوب آهن اصفهان، اظهار داشت: با نشست‌های متعددی که با معاونت ارزی بانک مرکزی داشتیم، بانک مرکزی مجاب شد که ما امکان عرضه ارز در شبکه‌ها را نداریم.

با این وجود در سال ۹۷، ۵۰ میلیون دلار ارز در سامانه نیما فروخته‌ایم و به طور میانگین همه ساله ۴۰۰ میلیون دلار نیاز ارزی‌مان برای واردات زغال سنگ و قطعات و… است و ۵۰ میلیون دلار بالانس منفی داریم که در صورت نوسانات ارز این مقدار به ۸۰ میلیون دلار نیز می‌رسد.

میزان صادرات در دو ماه نخست سال ۹۸ 

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در پایان، اظهار داشت: صادرات دو ماهه اول سال ۹۸ ذوب آهن رشد داشته است. در همین راستا یک میلیون و ۹۰ هزار تن برنامه صادرات داشتیم که برای دو ماهه محقق شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

توقف دوباره رفع تعهد ارزی در سامانه نیما/ کشمکش گمرک و صادرکنندگان

می متالز - ایجاد بانک اطلاعاتی درآمد و هزینه‌ ارزی یکی از فرصت‌هایی است که کاهش فروش نفت فراهم کرده تا هم ارز صادراتی و هم مصارف وارداتی مدیریت شود، اما قطعی سامانه نیما سایه سنگینی بر آن انداخته است.
 فولادگر تشریح کرد:

صادرات سنگ ‌آهن در چه شرایطی مانعی ندارد؟

می متالز - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی می‌گوید صادرات بیش از اندازه سنگ آهن، برخی واحدهای تولید فولاد را با کمبود مواد اولیه روبه رو کرده است.
 

ذوب آهن در بین 40 شرکت برتر بورس اوراق بهادار در سال 1397

می متالز - ۴۰ شرکت برتر بورس در سال گذشته از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام شد که ذوب آهن اصفهان برای اولین بار در بین این شرکت های برتر قرار دارد. این انتخاب به علت بهبود قابل ملاحظه در عملکرد مالی شرکت ها نسبت به سال قبل و از میان شرکت های پذیرفته شده نزد بورس تهران و فرابورس ایران صورت گرفته است.
 

تولید زغال سنگ معدن‌های البرز شرقی ۲.۵ برابر شد

می متالز - مدیرعامل شرکت معادن البرز شرقی، از تولید سالانه ۱۷۰ هزار تن کنسانتره زغالسنگ در معادن این شرکت خبر داد و گفت: این میزان تولید، رشد ۲.۵ برابری را نسبت به ۲ سال پیش نشان می‌دهد.
 

ساخت بخش عمده تجهیزات ذوب آهن توسط شرکت های ایرانی

می متالز - با ارتقا دانش داخلی و توانمندی شرکت های ایرانی امروز بخش عمده ای از تجهیزات شرکت ذوب آهن اصفهان به صورت داخلی تامین می شود.
 

بین دو شرکت رقم خورد؛

می متالز - شرکت تامین ماسه ریخته گری با ذوب آهن اصفهان قرارداد منعقد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما