خبر
جاده ای و پایانه ها  
رئیس سازمان برنامه‌وبودجه وعده داد

افتتاح قطعه یک آزادراه تهران - شمال تا پایان سال

می متالز - رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با اشاره به در نظر گرفتن اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل قطعه یک آزادراه تهران شمال، نسبت به افتتاح قطعه اول این آزادراه تا پایان سال ابزار امیدواری کرد.

به گزارش می متالز، رئیس سازمان برنامه‌ وبودجه به دلیل ترافیک‌های طولانی و اتلاف وقت در جاده چالوس از مردم عذرخواهی کرد و گفت: متعهد می‌شوم که قطعه یک آزادراه تهران - شمال امسال افتتاح شود.

محمدباقر نوبخت صبح امروز در حاشیه بازدید از قطعه یک آزادراه تهران شمال در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه ۶۰۰ میلیارد تومان با همکاری بنیاد مستضعفان برای تکمیل قطعه اول آزادراه تهران شمال در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: ۶۰ کیلومتر از این آزادراه احداث می‌شود که با راه‌اندازی آن، مسیر تهران تا چالوس به دو ساعت کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه به دلیل ترافیک‌های طولانی و اتلاف وقت آنها در جاده چالوس عذرخواهی می‌کنم، گفت: اگر قطعه اول احداث شود، وقت مردم کمتر تلف می‌شود همچنین در نظر داریم تا پایان امسال ۳۰۰ کیلومتر آزادراه دیگر احداث کنیم.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اتصال دو استان گیلان و آذربایجان غربی به شبکه ریلی در سال گذشته ادامه داد: امسال نیز در نظر داریم قطعه ریلی میانه بستان‌آباد راه‌اندازی شود و به دنبال آسایش و امنیت مردم هستیم. ازاین‌رو تا پایان امسال قطعه یک آزادراه تهران شمال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا علی‌رغم وعده معاون اول رئیس‌جمهور مبنی بر افتتاح قطعه آزادراه تهران شمال در سال گذشته، این اتفاق رخ نداد؟ گفت: به آرشیوهایتان مراجعه کنید و ببینید آیا من چنین قولی داده بودم یا نه؟ هر وعده‌ای که من دادم مانند اتصال دو استان گیلان و آذربایجان غربی به شبکه ریلی در سال گذشته محقق شد. من از وعده‌های جهانگیری بی‌خبرم؛ در حال حاضر نیز وعده می‌دهم و متعهد می‌شوم که قطعه یک آزادراه تهران شمال در سال جاری افتتاح شود.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه درباره قطعات دوم و سوم آزادراه تهران شمال، تصریح کرد: اجازه دهید قطعه یک تکمیل شود، پس از اتمام قطعه یک، درباره جزئیات قطعات دوم و سوم نیز توضیح داده خواهد شد.

نوبخت درباره آزادراه همت - کرج گفت: بخش زیادی از این آزادراه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد با این اقدامات، بار سنگین ترافیک خودروهای عبوری که از مسیر استان البرز و کرج به سایر استان‌ها تردد می‌کنند، کاهش خواهد یافت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نوبخت عنوان کرد؛

اصلاح نظام بودجه‌ریزی در ۴ محور و ۲۴ برنامه

می متالز - رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: در ۴ محور درآمدهای پایدار، هزینه‌های کارآمد، ثبات اقتصادی و تقویت نهادی باید ۲۴ برنامه را اجرا کنیم.
 نوبخت اعلام کرد؛

خسارت ۳۸ هزار میلیارد تومانی سیل

می متالز - رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: بر اساس گزارش قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده در مجموع ۳۸ هزار میلیارد تومان خسارات مربوط به سیل ابتدای امسال بوده است.
 نوبخت:

۸۰ هزار پروژه در دست اجرا داریم

می متالز - رییس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه ۸۰ هزار پروژه در دست اجرا است، افزود: از ۳۸۶ هزار میلیارد تومان رقم بودجه سال۱۳۹۷، صد درصد آن محقق شد.
 رئیس سازمان برنامه و بودجه:

تاکید بر پیگیری سند توسعه و آمایش سرزمین در استان‌ها/چاره‌ای جز تقلیل هزینه‌های جاری نداریم

می متالز - نوبخت گفت: چاره‌ای جز تقلیل هزینه‌های جاری نداریم، اما در پرداخت حقوق کارکنان، نباید حتی یک روز هم تأخیر بیفتد.
 نوبخت خبر داد:

برنامه ۲۴ بندی دولت با هدف کاهش وابستگی بودجه سالانه به نفت

می متالز - رییس سازمان برنامه و بودجه از طرح ۲۴ برنامه‌ای با هدف کاهش وابستگی بودجه سالانه به نفت در سال جاری تا سقف ۱۰ درصد خبر داد.
 رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

اصلاح ساختار بودجه در چهار محور کلید خورد

می متالز - نوبخت با بیان اینکه طرح اصلاح ساختاری بودجه بر مبنای ۴ محور و ۲۳ برنامه در وبگاه این سازمان منتشر شده است، از صاحبنظران خواست تا نظرات تکمیلی خود را اعلام کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما