خبر
جاده ای و پایانه ها  
رئیس سازمان برنامه‌وبودجه وعده داد

افتتاح قطعه یک آزادراه تهران - شمال تا پایان سال

می متالز - رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با اشاره به در نظر گرفتن اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل قطعه یک آزادراه تهران شمال، نسبت به افتتاح قطعه اول این آزادراه تا پایان سال ابزار امیدواری کرد.

به گزارش می متالز، رئیس سازمان برنامه‌ وبودجه به دلیل ترافیک‌های طولانی و اتلاف وقت در جاده چالوس از مردم عذرخواهی کرد و گفت: متعهد می‌شوم که قطعه یک آزادراه تهران - شمال امسال افتتاح شود.

محمدباقر نوبخت صبح امروز در حاشیه بازدید از قطعه یک آزادراه تهران شمال در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه ۶۰۰ میلیارد تومان با همکاری بنیاد مستضعفان برای تکمیل قطعه اول آزادراه تهران شمال در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: ۶۰ کیلومتر از این آزادراه احداث می‌شود که با راه‌اندازی آن، مسیر تهران تا چالوس به دو ساعت کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه به دلیل ترافیک‌های طولانی و اتلاف وقت آنها در جاده چالوس عذرخواهی می‌کنم، گفت: اگر قطعه اول احداث شود، وقت مردم کمتر تلف می‌شود همچنین در نظر داریم تا پایان امسال ۳۰۰ کیلومتر آزادراه دیگر احداث کنیم.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اتصال دو استان گیلان و آذربایجان غربی به شبکه ریلی در سال گذشته ادامه داد: امسال نیز در نظر داریم قطعه ریلی میانه بستان‌آباد راه‌اندازی شود و به دنبال آسایش و امنیت مردم هستیم. ازاین‌رو تا پایان امسال قطعه یک آزادراه تهران شمال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا علی‌رغم وعده معاون اول رئیس‌جمهور مبنی بر افتتاح قطعه آزادراه تهران شمال در سال گذشته، این اتفاق رخ نداد؟ گفت: به آرشیوهایتان مراجعه کنید و ببینید آیا من چنین قولی داده بودم یا نه؟ هر وعده‌ای که من دادم مانند اتصال دو استان گیلان و آذربایجان غربی به شبکه ریلی در سال گذشته محقق شد. من از وعده‌های جهانگیری بی‌خبرم؛ در حال حاضر نیز وعده می‌دهم و متعهد می‌شوم که قطعه یک آزادراه تهران شمال در سال جاری افتتاح شود.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه درباره قطعات دوم و سوم آزادراه تهران شمال، تصریح کرد: اجازه دهید قطعه یک تکمیل شود، پس از اتمام قطعه یک، درباره جزئیات قطعات دوم و سوم نیز توضیح داده خواهد شد.

نوبخت درباره آزادراه همت - کرج گفت: بخش زیادی از این آزادراه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد با این اقدامات، بار سنگین ترافیک خودروهای عبوری که از مسیر استان البرز و کرج به سایر استان‌ها تردد می‌کنند، کاهش خواهد یافت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 امام در آیین افتتاح بخش شرقی خط هفت مترو تهران خبر داد؛

۶ رام قطار تا پایان سال جاری به ناوگان بهره برداری متروی تهران اضافه می شود

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به اینکه همزمان با افتتاح ایستگاه بسیج و میدان محمدیه ؛ ۴ رام قطار جدید نیز وارد مدار بهره برداری شد، گفت: تا پایان سال جاری ۶ رام قطار دیگر نیز به ناوگان بهره برداری متروی تهران اضافه خواهد شد.
 

وعده ریلی استاندار خراسان جنوبی از ایستگاه مناقصه هم گذشت

می متالز - دوشنبه هفته گذشته بود که استاندار از تصویب آغاز عملیات اجرایی راه آهن شرق کشور در هیئت دولت خبر داد.
 رییس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد:

امسال کسری بودجه نخواهیم داشت/هزینه‌ها براساس درآمدها تنظیم شده است

می متالز - نوبخت: اگرچه درآمدها در سال جاری کامل تحقق پیدا نمی‌کند، اما از آنجایی که هزینه‌ها براساس درآمدها تنظیم شده، کشور در سال ۹۸ کسری بودجه ندارد.
 

راه‌اندازی کارخانه سیمان بیارجمند با تزریق تسهیلات/ مطالبات مردم بیارجمند پیگیری می‌شود

می متالز - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه به‌زودی با تزریق تسهیلات، شاهد راه‌اندازی کارخانه سیمان بیارجمند خواهیم بود، گفت: مطالبات مردم بیارجمند از طریق مدیران استان به‌صورت ویژه پیگیری خواهد شد.
 

چشم‌انداز حذف چهار صفر از پول ملی

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره حذف چهار صفر از پول ملی گفت: حذف چهار صفر از پول ملی زندگی مردم را آسان‌تر می‌کند.
 نوبخت خبر داد؛

پرداخت پاداش بازنشستگان ۹۷ از هفته آینده

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه، با انتشار پیامی از تخصیص اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش‌ها حدود ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما