خبر
مس  

مجتمع مس سرچشمه از توسعه مزارع آلوئه ورا حمایت می‌کند

می متالز - محسن ارسلان دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه با اشاره به اینکه حمایت از توسعه و کشت آلوئه ورا را در دستور کار داریم، گفت: تاکنون بیش از پنج هزار مترمربع در قالب چند گلخانه کشت آلوئه ورا در رفسنجان را مورد حمایت قرار داده‌ایم.

به گزارش می متالز، محسن ارسلان با اعلام این خبر افزود: با توجه به اینکه کشت آلوئه ورا آفت ندارد و در رفسنجان آب‌وهوای مناسب رشد این گیاه وجود دارد و نسبت به گرما مقاوم است، منطقه رفسنجان به‌عنوان یکی از نقاط هدف انتخاب کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در منطقه محی‌آباد از توابع رفسنجان مزرعه آلوئه ورا ایجادشده و مس از این گلخانه حمایت‌های لازم را جهت توانمندسازی متقاضی انجام داده است و درحال‌حاضر نیز مراحل تست کمپوت آلوئه ورا در تهران به پایان رسیده و در نظر داریم که دستگاه‌های صنایع تبدیلی مورد حمایت قرار بگیرند یا سرمایه‌گذاری انجام شود تا کمپوت و شربت آلوئه ورا در رفسنجان تولید و روانه بازار شود.

ارسلان اضافه کرد: پرداختن به صنایع فراوری آلوئه ورا علاوه بر ترویج مصرف گیاهان دارویی، می‌تواند اشتغال‌زایی را به دنبال داشته باشد ضمن اینکه در این زمینه خودکفا شده و محصولات مازاد بر مصرف را نیز می‌توانیم صادر کنیم.

وی با اشاره به اینکه به متقاضیان کشت این گیاه تسهیلات کم‌بهره نیز اعطا می‌شود بیان کرد: نخستین مرکز شتاب‌دهنده کشور را با کمک دانشگاه ولیعصر رفسنجان راه‌اندازی کردیم و هفته‌ای ۲۰ ساعت برای سرمایه‌گذاری‌های خرد و کلان مشاوره ارائه می‌دهیم.

به گفته ارسلان در راستای رونق تولید و اشتغال‌زایی کاشت ۱۸ هکتار زعفران، ۶ هکتار گل محمدی و ۳۰ هکتار گیاهان دارویی و توسعه کشت آلوئه ورا در دستور کار مس سرچشمه قرار گرفته است.

دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه با اشاره به اینکه رقم قابل توجهی از قطعات مورد نیاز مجتمع مس سرچشمه از واحدهای صنعتی شهرستان تدوین می‌شود گفت: سند راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان رفسنجان باید تدوین شود زیرا اگر فکرمان را به علم و صنعت معطوف کنیم راه‌های نهفته‌ای وجود دارد که می‌تواند در زمینه توسعه و رونق اقتصادی کارگشا باشد.

کد خبر: 40603
تاریخ: 1398/03/21 - 13:47
منبع: روزگار معدن

مجتمع مس سرچشمه  محسن ارسلان  مزارع آلوئه ورا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در ششمین جایزه بهره وری معدن و صنایع معدنی معرفی شد:

8 شرکت،‌ 9 پروژه بهبود بهره وری

می متالز - جایزه بهره وری معدن و صنایع معدنی، 8 پروژه برتر را به عنوان "پروژه های بهبود" معرفی کرد. شرکت های حاضر در این بخش اقدام به اجرای پروژه هایی با هدف ارتقای شاخص بهره وری کرده اند.
 رئیس واحد نگهداری و تعمیرات ذوب مجتمع مس سرچشمه خبر داد

بومی سازی 400 قطعه اساسی در مجتمع مس سرچشمه

می متالز - محمدمهدی رحیم زاده گفت: در راستای بومی‌سازی، حمایت از صنعت داخلی و کاهش ریسک‌های تولید، این واحد در سال گذشته با هماهنگی امور مهندسی مجتمع مس سرچشمه، بیش از 400 قطعه خارجی در مجتمع را نقشه‌کشی کرده و این قطعات در حال ساخت داخل می‌باشند.
 

بازدید اردشیر سعدمحمدی از مجتمع مس سرچشمه و شهربابک

می متالز - اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت از مجتمع مس سرچشمه و شهربابک بازدید کرد. نخستین بازدید مدیرعامل شرکت مس از مجتمع‌ مس سرچشمه و شهربابک با استقبال پرشور کارکنان روبرو و موجب خوشحالی و خوشنودی بدنه کارگری و کارکنان شرکت مس شد.
 

بازدید دکتر اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت مس از مجتمع مس سرچشمه

می متالز - دکتر اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) عصر روز سه‌شنبه 31 اردیبهشت‌ماه 1398 از مجتمع مس سرچشمه بازدید کرد و با حضور در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه عملکرد تولیدی و توسعه ای این مجتمع از ابتدای سال جاری را مورد بررسی قرار داد.
 عضو هیات مدیره شرکت مس:

افزایش تولید، مهم‌ترین رسالت شرکت مس است

می متالز - عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران با تاکید بر اهمیت افزایش تولید به‌عنوان مهم‌ترین رسالت شرکت مس در شرایط کنونی گفت: در شرایطی که کشور با تحریم‌های فراوانی روبه‌رو است و بر شدت آن افزوده می‌شود تنها راه موثر شکست تحریم‌ها «رونق تولید» است.
 آگهی مناقصه شماره 21982585

اجرای پروژه طراحی، تامين تجهيزات و عمليات اجرايی جايگزينی MCC های 400V در مناطق سه گانه (مجتمع مس سرچشمه، شهرک مس سرچشمه و كارخانه ذوب خاتون آباد) (E-42)

می متالز - شركت ملی صنايع مس ايران درنظر دارد موضوع مناقصه فوق الذكر را با مشخصات و شرايط كلی زير از طريق مناقصه عمومی به شركتهای واجد صلاحيت واگذار نمايد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما