خبر
محیط زیست   مس  

مجتمع مس سرچشمه از توسعه مزارع آلوئه ورا حمایت می‌کند

می متالز - محسن ارسلان دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه با اشاره به اینکه حمایت از توسعه و کشت آلوئه ورا را در دستور کار داریم، گفت: تاکنون بیش از پنج هزار مترمربع در قالب چند گلخانه کشت آلوئه ورا در رفسنجان را مورد حمایت قرار داده‌ایم.

به گزارش می متالز، محسن ارسلان با اعلام این خبر افزود: با توجه به اینکه کشت آلوئه ورا آفت ندارد و در رفسنجان آب‌وهوای مناسب رشد این گیاه وجود دارد و نسبت به گرما مقاوم است، منطقه رفسنجان به‌عنوان یکی از نقاط هدف انتخاب کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در منطقه محی‌آباد از توابع رفسنجان مزرعه آلوئه ورا ایجادشده و مس از این گلخانه حمایت‌های لازم را جهت توانمندسازی متقاضی انجام داده است و درحال‌حاضر نیز مراحل تست کمپوت آلوئه ورا در تهران به پایان رسیده و در نظر داریم که دستگاه‌های صنایع تبدیلی مورد حمایت قرار بگیرند یا سرمایه‌گذاری انجام شود تا کمپوت و شربت آلوئه ورا در رفسنجان تولید و روانه بازار شود.

ارسلان اضافه کرد: پرداختن به صنایع فراوری آلوئه ورا علاوه بر ترویج مصرف گیاهان دارویی، می‌تواند اشتغال‌زایی را به دنبال داشته باشد ضمن اینکه در این زمینه خودکفا شده و محصولات مازاد بر مصرف را نیز می‌توانیم صادر کنیم.

وی با اشاره به اینکه به متقاضیان کشت این گیاه تسهیلات کم‌بهره نیز اعطا می‌شود بیان کرد: نخستین مرکز شتاب‌دهنده کشور را با کمک دانشگاه ولیعصر رفسنجان راه‌اندازی کردیم و هفته‌ای ۲۰ ساعت برای سرمایه‌گذاری‌های خرد و کلان مشاوره ارائه می‌دهیم.

به گفته ارسلان در راستای رونق تولید و اشتغال‌زایی کاشت ۱۸ هکتار زعفران، ۶ هکتار گل محمدی و ۳۰ هکتار گیاهان دارویی و توسعه کشت آلوئه ورا در دستور کار مس سرچشمه قرار گرفته است.

دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه با اشاره به اینکه رقم قابل توجهی از قطعات مورد نیاز مجتمع مس سرچشمه از واحدهای صنعتی شهرستان تدوین می‌شود گفت: سند راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان رفسنجان باید تدوین شود زیرا اگر فکرمان را به علم و صنعت معطوف کنیم راه‌های نهفته‌ای وجود دارد که می‌تواند در زمینه توسعه و رونق اقتصادی کارگشا باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 امام در آیین افتتاح بخش شرقی خط هفت مترو تهران خبر داد؛

۶ رام قطار تا پایان سال جاری به ناوگان بهره برداری متروی تهران اضافه می شود

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به اینکه همزمان با افتتاح ایستگاه بسیج و میدان محمدیه ؛ ۴ رام قطار جدید نیز وارد مدار بهره برداری شد، گفت: تا پایان سال جاری ۶ رام قطار دیگر نیز به ناوگان بهره برداری متروی تهران اضافه خواهد شد.
 

جشن ایثار در شهر سرچشمه برگزار شد

می متالز - مراسم جشن ایثار دوشنبه شب با حضور فرماندار رفسنجان، مدیر کل کار تعاون و رافه اجتماعی استان کرمان، مدیر مجتمع مس سرچشمه، جمعی از مسوولین شهرستان رفسنجان و خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان شاغل و بازنشسته مجتمع مس سرچشمه در سالن ورزشی شهید حاج علی محمدی پور شهر سرچشمه برگزار شد.
 با حمایت مجتمع مس سرچشمه؛

استارت آپ ویکند ایمنی مهرماه در دانشگاه صنعتی سیرجان برگزار می‌شود

می متالز - دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه صنعتی سیرجان مهرماه امسال اولین استارت آپ ویکند ایمنی را با حمایت مجتمع مس سرچشمه و چندین دانشگاه استانی و کشوری برگزار می‌کند.
 رئیس واحدهای جانبی و بالابرهای امور ذوب مجتمع مس سرچشمه:

نقشه قطعات حساس ذوب با هدف بومی‌سازی در سال 98 تهیه می‌شود

می متالز - مجید میهن‌خواه گفت: با هماهنگی اداره طراحی نقشه قطعات حساس ذوب با هدف بومی‌سازی تهیه می‌شود. همچنین تهیه فیلترهای امور ذوب و پیگیری احداث ساختمان برای واحدهای الکتروفیلتر، عملیات و تعمیرات جانبی امور ذوب از دیگر برنامه‌های این واحد در سال 98 است.
 

بازدید مدیرعامل شرکت مس از طرح‌های توسعه‌ای مجتمع مس سرچشمه

می متالز - عصر دیروز (چهارشنبه 6 شهریورماه) دکتر اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت مس از طرح‌های توسعه مجتمع مس سرچشمه بازدید کرد.
 مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:

فروش 8 هزار و 460 میلیارد تومانی شرکت مس طی 5 ماه

می متالز - دکتر اردشیر سعدمحمدی در بازدید از مجتمع مس سرچشمه گفت: در پنج‌ماهه نخست امسال 8 هزار و 460 میلیارد تومان فروش صورت‌گرفته که رکورد خوبی است و فکر می‌کنیم تا پایان شهریور ماه در مرز 10هزار میلیارد تومان فروش داشته باشیم که معادل کل فروش در سال 97 است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما