خبر
مس  

این موزه تصویرگر تاریخ ۱۰۰ ساله صنعت مس ایالت آریزوناست

می متالز - ویلیام کلارک اندروز، معدنکاری که معادن طلا او را میلیونر کرد، حالا مجتمعی مسی در ایالت آریزونای امریکا ساخته که به نام خودش «کلارکدیل» نامیده شده است.

به گزارش می متالز، این ناحیه اکنون به موزه تاریخ مس امریکا تبدیل شده است. او می‌گوید ایده راه‌اندازی چنین موزه‌ای همیشه در خانواده ما وجود داشت. در سال ۲۰۰۲ میلادی (۱۳۸۱ خورشیدی) تصمیم گرفتیم کلارکدیل را برای این کار انتخاب کنیم که قدمت زیادی در استخراج و ذوب فلزات دارد. برای ساختمان موزه، یک دبیرستان را انتخاب کردیم که قدمتی ۴۰ساله دارد. بازسازی ساختمان مدرسه، تغییر کاربری آن به موزه و جمع‌آوری نمونه‌هایی که قرار بود در این موزه نمایش داده شوند، ۸ سال زمان برد. تمام تلاش ما این بود که در این موزه نشان دهیم این ۱۲۵ میلیارد پوند مس چگونه از این منطقه استخراج شده است. این موزه از ۶ بخش مجزا تشکیل شده است. در هر یک از بخش‌ها یکی از کاربردهای مس به نمایش گذاشته شده است. یکی از بخش‌های مهم این موزه، شرح تاریخ مفصل مس در امریکاست. در این بخش، تاریخ ۱۰۰ساله صنعت مس در ایالت آریزونا نیز به تصویر کشیده شده است.

کد خبر: 40624
تاریخ: 1398/03/21 - 15:02
منبع: روزگار معدن

صنعت مس  ایالت آریزونا  موزه  امریکا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

امریکا درحال جا ماندن از رقابت جهانی

می متالز - ایالات متحده "در حال عقب ماندن" در رقابت جهانی برای توسعه زنجیره تأمین وسایل نقلیه برقی است.
 

صنعت مس به رکوردهای جدید دست می یابد/ توسعه ذوب خاتون آباد برای رسیدن به ظرفیت 120 هزار تن مس آند‌

می متالز - مدیر طرح ذوب خاتون آباد خبر داد که به زودی رکوردهای جدید در صنعت مس کشور رقم خواهد خورد. به گفته کریمی فر، این رکوردها با اجرای طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد از ۸۰ هزار تن به ۱۲۰ هزار تن و همچنین اجرای طرح اسید سولفوریک به ظرفیت ۶۰۰ هزار تن در سال، به دست می آید.
 

گشتی در موزه ملی فلز زینتی

می متالز - موزه فلز؛ شهر ممفیس در ایالت تِنِسی امریکا. در این موزه بیش از ۳هزار شی فلزی به نمایش گذاشته شده است.
 استرالیا گزینه جدید امریکا برای تامین عناصر نادر خاکی

حیات صنایع نظامی امریکا در گرو احیای معادن عناصر نادر

می متالز - چین در جایگاه بزرگ‌ترین تولیدکننده عناصر نادر خاکی در پی تنش‌های حاصل از جنگ تجاری با امریکا از این عناصر به عنوان اهرم فشار استفاده کرد؛ اقدامی که امریکا را ترغیب کرد به مبادی دیگری غیر از چین به عنوان منبعی برای تامین نیاز گسترده صنایع خود نگاه کند، به عنوان مثال استرالیا.
 

بحران‌های کامودیتی و فرصت‌ها

می متالز - درحالی به ماه آخر تابستان رسیدیم که بازار کامودیتی‌ها دستخوش ناملایمات جنگ تجاری چین و امریکا شده است.
 

نمایش ۲هزار ماده معدنی در یک موزه خصوصی

می متالز - موزه میم (mim) یک موزه خصوصی در لبنان و شهر بیروت است که در آن بیش از ۲هزار ماده معدنی به نمایش گذاشته شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما