خبر
مس  

این موزه تصویرگر تاریخ ۱۰۰ ساله صنعت مس ایالت آریزوناست

می متالز - ویلیام کلارک اندروز، معدنکاری که معادن طلا او را میلیونر کرد، حالا مجتمعی مسی در ایالت آریزونای امریکا ساخته که به نام خودش «کلارکدیل» نامیده شده است.

به گزارش می متالز، این ناحیه اکنون به موزه تاریخ مس امریکا تبدیل شده است. او می‌گوید ایده راه‌اندازی چنین موزه‌ای همیشه در خانواده ما وجود داشت. در سال ۲۰۰۲ میلادی (۱۳۸۱ خورشیدی) تصمیم گرفتیم کلارکدیل را برای این کار انتخاب کنیم که قدمت زیادی در استخراج و ذوب فلزات دارد. برای ساختمان موزه، یک دبیرستان را انتخاب کردیم که قدمتی ۴۰ساله دارد. بازسازی ساختمان مدرسه، تغییر کاربری آن به موزه و جمع‌آوری نمونه‌هایی که قرار بود در این موزه نمایش داده شوند، ۸ سال زمان برد. تمام تلاش ما این بود که در این موزه نشان دهیم این ۱۲۵ میلیارد پوند مس چگونه از این منطقه استخراج شده است. این موزه از ۶ بخش مجزا تشکیل شده است. در هر یک از بخش‌ها یکی از کاربردهای مس به نمایش گذاشته شده است. یکی از بخش‌های مهم این موزه، شرح تاریخ مفصل مس در امریکاست. در این بخش، تاریخ ۱۰۰ساله صنعت مس در ایالت آریزونا نیز به تصویر کشیده شده است.

کد خبر: 40624
تاریخ: 1398/03/21 - 15:02
منبع: روزگار معدن

صنعت مس  ایالت آریزونا  موزه  امریکا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دو رویداد تأثیرگذار بر قیمت نفت در روزهای آینده

می متالز - دو رویداد مهم در دو هفته آینده که یکی در ژاپن و دیگری در اتریش روی می‌دهد، مسیر قیمت‌های نفت در نیمه دوم سال میلادی جاری را مشخص خواهد کرد.
 

مقاومت چدن صادراتی سی آی اس نسبت به کاهش قیمت

می متالز - علی رغم افت قیمت قراضه در امریکا و ترکیه، صادرکننده های چدن سی آی اس در مقابل کاهش قیمت ها مقاومت کرده اند چرا که بازار سنگ آهن هفته گذشته صعودی بوده و از طرفی تناژ تخصیص داده شده برای حمل جولای کم است و به تولید کننده های چدن قدرت عمل داده است.
 

چرا امریکا امتیاز تولید عناصر نادر را از دست داد؟

می متالز - عناصر نادر خاکی که این‌روزها حرف و حدیث بسیاری درباره آنها وجود دارد، تا سال ۱۳۲۷ خورشیدی در برزیل و هند از شن و ماسه‌های رسوبی در مناطق خاصی به‌دست‌ می‌آمد ولی در سال ۱۳۲۹ خورشیدی با به نتیجه رسیدن استخراج از یک توده بزرگ مونازیتی، فسفات سریوم، لانتانیوم و توریوم در یکی از معادن افریقای جنوبی، این کشور در رده بزرگ‌ترین تولید‌کننده این عناصر قرار گرفت.
 برگی دیگر در ادامه داستان جنگ تجاری چین و امریکا

چین جای پای خود را در عناصر نادر محکم می‌کند

می متالز - چندی پیش بود که تصمیم چین مبنی بر اعمال محدودیت بر صدور عناصر نادر خاکی به امریکا بعد جدیدی به اخبار و گزارش‌های جنگ تجاری داد.
 

تولید کاتد مس رشد ۳۵ درصدی را ثبت کرد

می متالز - آمار عملکرد دو ماهه امسال نشان می دهد که تولید کاتد مس با رشد ۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال به رقم ۴۵ هزار و ۱۴۴ تن رسید.
 گشایش ۵ موزه در صنعت نفت تا پایان امسال

نخستین موزه نفتی پایتخت افتتاح شد

می متالز - موزه پمپ بنزین دروازه دولت تهران به عنوان نخستین موزه نفتی پایتخت و سومین موزه صنعت نفت کشور به بهره برداری رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما