خبر
سنگ آهن  

افزایش صادرات گندله سنگ آهن هند

می متالز - صادرات گندله سنگ آهن هند در ماه می سال جاری میلادی 1.19 میلیون تن ثبت شد که 34 درصد رشد ماهانه داشت.

به گزارش می متالز، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز صادرات نسبت به ماه می سال 2018 دوبرابر شد. مشکل کاهش عرضه جهانی از جانب شرکت واله برزیل و غیبت شرکت معدنی سامارکو در بازارهای جهانی موجب شد وابستگی بازارهای غیر چینی به گندله هند بیشتر شود. از این رو صادرات گندله هند به کشورهایی چون ترکیه، افریقای جنوبی و کره جنوبی بیشتر شد.

در ماه فوق چین بزرگترین خریدار گندله هند باقی ماند و 700 هزار تن خرید داشت که نسبتا مشابه ماه قبل بود. پس از چین ترکیه بزرگترین خریدار گندله هند بوده 120 هزار تن وارد نمود.

کد خبر: 40626
تاریخ: 1398/03/21 - 16:22
منبع: ایفنا

گندله  صادرات  سنگ آهن  هند  واله برزیل 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مهندس عبدالهی گفت:

برای توسعه صادرات فولاد، ارز و مرز را دریابیم

می متالز - متاسفانه بحث مرزها به چالش صادرات فولاد ایران تبدیل شده و شاهد قاچاق محموله های فولادی از مرزهای کشور هستیم.
 

توسعه صادرات فولاد در گرو ایجاد اتحادیه صادراتی

می متالز - سامانه نیما و سنا ابتکار عمل را از صادرکننده در صادرات گرفته است و محدودیت های زیادی را برای آن ایجاد کرده است.
 صادرات ۱۰میلیون تنی فولاد، ایده‌آل است

اهداف صادراتی فولاد محقق خواهد شد؟

می متالز - ایده‌آل‌ترین میزان صادرات فولاد در امسال را ۱۰ میلیون تن عنوان کرده‌اند؛ چراکه با توجه به میزان تولید ۲۵ تا ۲۸میلیون تنی فولاد و مصرف حدود ۱۵میلیون تن داخلی، باید تولیدکنندگان و دست‌اندرکاران دست‌کم به صادرات ۸میلیون تنی فولاد همت بگمارند تا با مازاد تولید روبه‌رو نباشیم.
 ذخایر موجود سنگ آهن، کفاف نیاز ۱۸سال دیگر را خواهد داد

نیاز ۱۶۵ میلیون تنی «افق فولاد» به سنگ آهن

می متالز - یکی از دغدغه‌های اساسی زنجیره فولاد در چشم‌انداز ۱۴۰۴، تامین سنگ‌آهن است که با توجه به ذخایر قطعی موجود در کشور پیش‌بینی می‌شود، ۱۲ تا ۱۵ سال پس از این افق، این ذخایر جوابگوی زنجیره فولاد نخواهد بود.
 جایگاه صنعت کاشی و سرامیک ایران در سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ بررسی شد

کاشی و سرامیک در میان ۷ صنعت منتخب کشور

می متالز - سرامیک از اصلی‌ترین و قدیمی‌ترین مصنوعات ساخت بشر است که همواره نقشی اساسی در رشد فرهنگ و زندگی انسان داشته و اهمیت این دستاورد به اندازه‌ای است که امروز حضور سرامیک‌های پیشرفته در عرصه‌های صنعت و فناوری، همچنان در صدر علوم مهندسی مواد قرار گرفته است.
 

بهترین بازارهای صادراتی کاشی و سرامیک

می متالز - به دلیل راکد بودن ساخت‌وساز بازار کاشی و سرامیک در رکود چندین‌ساله به‌سر می‌برد و بهترین گزینه برای خروج این بازار از رکود، صادرات است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما