خبر
ریلی و راه آهن  
مدیرعامل راه آهن:

تولید لکوموتیو باری و سوزن دو دستاورد مهم صنعت حمل‌ونقل ریلی است

می متالز - مدیرعامل راه‌آهن، گفت: تولید لکوموتیو باری و سوزن دو دستاورد مهم صنعت حمل ونقل ریلی است.

به گزارش می متالز، مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: تولید لکوموتیو با برند ملی و سوزن راه‌آهن از دستاوردهای مهم متخصصان و دست‌اندرکاران حمل و نقل ریلی کشور است.

 سعید رسولی عصر سه شنبه در مراسم رونمایی از  لکوموتیو باری مپ 24 شرکت مپنا و سوزن راه‌آهن که باحضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، افزود: همه تلاش شرکت راه‌آهن کاهش و قطع وابستگی کشور به خرید تجهیزات صنعت حمل و نقل از کشورهای خارجی است.

مدیر عامل راه‌آهن یادآور شد: حضور وزیر راه و شهرسازی برای رونمایی از این دو دستاورد مهم صنعت حمل و نقل ریلی کشور بدون شک باعث دلگرمی تمام دست اندرکاران حمل و نقل ریلی کشور است.

وی تاکید کرد: اکنون شش دستگاه از این لکوموتیو در حال سیر در شبکه است و  هفتمین دستگاه آن به زودی در شبکه کار خود را آغاز می‌کند و هشتمین دستگاه در شرکت مپنا در حال تست‌های فنی است و مقرر شده  با حمایت‌های راه‌آهن 40 دستگاه از این لکوموتیو امسال در شرکت مپنا تولید شود.

به گفته وی، این لکوموتیو با هدف ساخت و تولید لکوموتیو‌های باری کاملاً با شرایط آب و هوایی ایران طراحی شده و در تمام خطوط ریلی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران قابل بهره‌برداری است. لکوموتیو باری مپ 24 دارای 3 هزار و 300 اسب بخار قدرت است و مجهز به یک دستگاه موتور دیزل16 سیلندر توربوشارژ است و جزو خانواده لکوموتیوهای دیزل الکتریک محسوب می‌شود.

 رسولی گفت: شش دستگاه لکوموتیو باری مپ 24 پس از اخذ تاییدیه‌های فنی از شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در خطوط ریلی کشور در حال سیر و بهره‌برداری است و به‌زودی این لکوموتیو نیز وارد خطوط ریلی کشور خواهد شد. تمام سازه‌های مورد نیاز این لکوموتیو از جمله طراحی، ساخت سیستم‌های کنترل، ترمز الکترونیک پنوماتیک، کابین بوژی و تست‌های استاتیک آن در شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا انجام شده و می‌تواند تا 105 کیلومتر بر ساعت در خطوط ریلی کشور نسبت به جابه‌جایی بار اقدام کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کاظم زاده:

توقف واردات ریل از خارج کشور بسیار مثبت است/ اعلام آمادگی تولیدکنندگان داخلی برای تأمین نیازهای حمل و نقل ریلی

می متالز - رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: پیشنهاد مطروحه برای توقف واردات ریل از خارج کشور بسیار مثبت بوده و امیدوارم دولت در راستای حمایت از محصولات و تولیدکنندگان داخلی قدم بردارد.
 پروژه‌های دولتی که نیمه تمام مانده‌اند؛

توقف قطار وعده‌ها در ایستگاه سمنان

می متالز - پروژه احداث پله برقی زیرگذر ایستگاه های راه آهن سمنان، دامغان و شاهرود را از جمله پروژه های بر زمین مانده ای می توان دانست که عملیاتی نشده است.
 

افتتاح چند طرح به مناسبت هفته دولت با حضور مدیرعامل راه آهن کشور در قم

می متالز - با حضور سعید رسولی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و بهرام سرمست استاندار قم چند طرح ریلی در این استان به مناسبت هفته دولت به بهره برداری رسید و همچنین چند طرح آموزش و پرورش و چند طرح صنعتی دیگر با حضور استاندار و مسئولان استانی گشایش یافت.
 

مرکز تعمیر و نگهداری لکوموتیوها در راه‌آهن قم به بهره‌برداری رسید

می متالز - هم‌زمان با هفته دولت مرکز تعمیر و نگهداری لکوموتیوها در راه‌آهن قم بااعتباری بالغ‌بر ۱۴۰ میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
 

ایجاد نمایندگی انحصاری یک شرکت حمل و نقل ریلی ایرانی در ترکیه

می متالز - مدیرعامل شرکت ریل پرداز سیر از تفاهم با مدیرکل لجستیک راه آهن ترکیه برای ایجاد نمایندگی انحصاری در این کشور خبر داد.
 مدیر کل راه آهن استان آذربایجان شرقی:

احداث زیر گذر روستای کندلج در دستور کاره راه آهن است

می متالز - مدیر کل راه آهن استان آذربایجان شرقی گفت: احداث زیر گذر روستای کندلج با اعتبار ۴۰ میلیارد ریالی در دستور کار راه آهن است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما