خبر
ریلی و راه آهن  
مدیرعامل راه آهن:

تولید لکوموتیو باری و سوزن دو دستاورد مهم صنعت حمل‌ونقل ریلی است

می متالز - مدیرعامل راه‌آهن، گفت: تولید لکوموتیو باری و سوزن دو دستاورد مهم صنعت حمل ونقل ریلی است.

به گزارش می متالز، مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: تولید لکوموتیو با برند ملی و سوزن راه‌آهن از دستاوردهای مهم متخصصان و دست‌اندرکاران حمل و نقل ریلی کشور است.

 سعید رسولی عصر سه شنبه در مراسم رونمایی از  لکوموتیو باری مپ 24 شرکت مپنا و سوزن راه‌آهن که باحضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، افزود: همه تلاش شرکت راه‌آهن کاهش و قطع وابستگی کشور به خرید تجهیزات صنعت حمل و نقل از کشورهای خارجی است.

مدیر عامل راه‌آهن یادآور شد: حضور وزیر راه و شهرسازی برای رونمایی از این دو دستاورد مهم صنعت حمل و نقل ریلی کشور بدون شک باعث دلگرمی تمام دست اندرکاران حمل و نقل ریلی کشور است.

وی تاکید کرد: اکنون شش دستگاه از این لکوموتیو در حال سیر در شبکه است و  هفتمین دستگاه آن به زودی در شبکه کار خود را آغاز می‌کند و هشتمین دستگاه در شرکت مپنا در حال تست‌های فنی است و مقرر شده  با حمایت‌های راه‌آهن 40 دستگاه از این لکوموتیو امسال در شرکت مپنا تولید شود.

به گفته وی، این لکوموتیو با هدف ساخت و تولید لکوموتیو‌های باری کاملاً با شرایط آب و هوایی ایران طراحی شده و در تمام خطوط ریلی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران قابل بهره‌برداری است. لکوموتیو باری مپ 24 دارای 3 هزار و 300 اسب بخار قدرت است و مجهز به یک دستگاه موتور دیزل16 سیلندر توربوشارژ است و جزو خانواده لکوموتیوهای دیزل الکتریک محسوب می‌شود.

 رسولی گفت: شش دستگاه لکوموتیو باری مپ 24 پس از اخذ تاییدیه‌های فنی از شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در خطوط ریلی کشور در حال سیر و بهره‌برداری است و به‌زودی این لکوموتیو نیز وارد خطوط ریلی کشور خواهد شد. تمام سازه‌های مورد نیاز این لکوموتیو از جمله طراحی، ساخت سیستم‌های کنترل، ترمز الکترونیک پنوماتیک، کابین بوژی و تست‌های استاتیک آن در شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا انجام شده و می‌تواند تا 105 کیلومتر بر ساعت در خطوط ریلی کشور نسبت به جابه‌جایی بار اقدام کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد

ساخت 400 هزار واحد، تکمیل مسکن مهر و جبران کمبود مسکن روستاها مهم‌ترین برنامه دولت دوازدهم

می متالز - رسیدن به هدف ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان عمر دولت دوازدهم، تکمیل مسکن مهر و رسیدگی به کمبود مسکن روستاها مهمترین اولویت وزارت راه و شهرسازی اعلام شد.
 

حمل اولین محموله کانتینری ریلی از بندر خرمشهر به مقصد بندر امام

می متالز - اولین محموله کانتینری ریلی از بندر خرمشهر به مقصد بندر امام حمل شد.
 در سه ماهه اول سال ۹۸ رخ داد:

رشد ۴۳‌درصدی آموزش کارکنان راه‌آهن اراک در سال ۹۸

می متالز - مدیر کل راه آهن اراک از ارائه بیش از ۶ هزار نفر ساعت آموزش به کارکنان راه‌آهن اراک در سه ماهه اول سال ۹۸ خبر داد.
 بین وزارتخانه‌های دفاع و راه انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی

می متالز - تفاهم‌نامه‌ای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع به امضای محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع رسید.
 وزیر راه خبر داد:

تسهیلات ۱۸ درصدی برای ساخت مسکن نیروهای مسلح

می متالز - وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تسهیلاتی برای سازندگان واحدها در نظر گرفته شده و بانک‌ها ۸۰ درصد هزینه احداث را در قالب تسهیلات در اختیار سازنده قرار خواهند داد.
 

ثبت رکورد جدید در تخلیه ریلی محمولات فولادی در بندر امام(ره) با تخلیه بیش از ۱۵هزار تن محموله فولادی طی یک روز کار

می متالز - در جریان تخلیه محمولات فولادی در مجتمع بندری امام خمینی (ره) ضمن تخلیه بیش از ۱۵ هزار تن در روز، رکورد جدیدی در این زمینه به ثبت رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما