خبر
گمرک  
گمرک اعلام کرد:

واردات دو هزار و ۵۰۰ تُن کاغذ روزنامه

می متالز - گمرک ایران اعلام کرد: در ۴۵ روز گذشته دو هزار و ۵۸۷ تن کاغذ رول روزنامه وارد کشور شد که ارزش این میزان کاغذ وارداتی دو میلیون و ۲۹۸ هزار دلار بوده است.

به گزارش می متالز، در مدت یاد شده کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، هند، روسیه، ترکیه و مجارستان عمده ترین کشورهای صادرکننده کاغذ رول روزنامه به ایران بوده اند. این گزارش می افزاید: بر اساس اعلام گمرکات طبق اسناد تسلیمی واردکنندگان به گمرک در حال حاضر انواع کاغذ وارداتی از گمرکات ترخیص می شود.

بر این اساس، مسئولیت گمرک در تشریفات گمرکی پس از اظهار کالا شروع می شود که طبق تاکید معاون فنی و امور گمرکی ترخیص کاغذ پس از اظهار به گمرک و در صورت ارائه اسناد کامل در سریع ترین زمان ممکن انجام می پذیرد.

همچنین طبق ماده ۳۸ قانون امور گمرکی، گمرک از لحظه اظهار صاحبان کالا تا ترخیص کالا مسئول بررسی آن است و مشکلات مربوط به دریافت اسناد بانکی و ثبت سفارش قبل از اظهار کالا به گمرک است که از سوی برخی واردکنندگان مطرح می شود. گمرک از لحظه ای که کالا به گمرک اظهار می شود می تواند برای ترخیص آن کمک کند و تسهیلاتی قائل شود. اگر کالایی دارای مجوزهای قانونی است در کمترین زمان کالا ترخیص می شود.

این گزارش می افزاید: چنانچه واردکنندگان کالا شرایط ترخیص کالا را رعایت کنند برای ترخیص کالا فقط چند ساعت وقت لازم است.

کد خبر: 40689
تاریخ: 1398/03/21 - 21:21
منبع: ایبنا

گمرک  کاغذ روزنامه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

منطقه صنعتی مشترک ایران و آذربایجان احداث می شود

می متالز - نشست مشترک وزیر صنعت ومعدن و تجارت کشورمان با وزیر اقتصاد اذربایجان که یک ساعت به طول انجامید با توجه به روابط رو به توسعه دوطرف، بر ایجاد یک منطقه صنعتی مشترک وسرمایه گذاری گمرکی و صنایع مختلف از جمله نفت، گاز، معدنی و تجهیزات صنعتی تاکید و توافق شد.
 معاون فنی و گمرکی گمرک کشور، گزارش داد:

میزان کالاهای اساسی موجود در بنادر و گمرکات کشور/ اقدامات ویژه گمرک برای تسهیل واردات کالاهای اساسی

می متالز - معاون فنی و گمرکی گمرک کشور در گزارشی ضمن اعلام آخرین آمار و اطلاعات از میزان کالاهای اساسی موجود در بنادر و گمرکات کشور از اقدامات ویژه گمرک برای تسهیل واردات کالاهای اساسی همچون شکر خبر داد.
 

بيش از 57 ميليون دلار كالا از گمرك ملاير صادر شد

می متالز - سرپرست گمرك ملاير گفت: سال گذشته 57 ميليون و 661 هزار و 807 دلار انواع كالا از گمرك اين شهرستان به حدود 30 كشور جهان صادر شد.
 

300 هزار تُن كالا از استان سمنان صادر شد

می متالز - مدیركل گمرك استان سمنان گفت: 300 هزار تُن كالا در سال 97 از استان سمنان به 45 كشور جهان صادر شد.
 دبیر انجمن سنگ آهن ایران؛

بخشنامه «اخذ مجوز صادرات سنگ آهن» قابل دفاع نیست/ بخشنامه وزارت صمت به معادن کوچک آسیب می‌زند

می متالز - دبیر انجمن سنگ آهن ایران، معتقد است که شناسنامه‌دار شدن صادرات سنگ آهن هیچ دردی را دوا نمی‌کند و تنها بروکراسی اداری را افزایش خواهد داد. بنابراین وزارت صمت باید این بخشنامه پس بگیرد و راه حل دیگری را جایگزین کند.
 طی2 ماهه سال جاری محقق شد:

صادرات 497 هزارتن کالا به ارزش 96 میلیون دلار از استان یزد

می متالز - محمد رضا علمدار یزدی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزدگفت: طی 2 ماهه سال 1398 بالغ بر 497 هزارتن کالا به ارزش 96 میلیون دلار از گمرک استان یزد صادر گردیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش دلاری 14 درصد و از لحاظ وزن 8/12 درصد افزایش داشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما