خبر
گمرک  
گمرک اعلام کرد:

واردات دو هزار و ۵۰۰ تُن کاغذ روزنامه

می متالز - گمرک ایران اعلام کرد: در ۴۵ روز گذشته دو هزار و ۵۸۷ تن کاغذ رول روزنامه وارد کشور شد که ارزش این میزان کاغذ وارداتی دو میلیون و ۲۹۸ هزار دلار بوده است.

به گزارش می متالز، در مدت یاد شده کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، هند، روسیه، ترکیه و مجارستان عمده ترین کشورهای صادرکننده کاغذ رول روزنامه به ایران بوده اند. این گزارش می افزاید: بر اساس اعلام گمرکات طبق اسناد تسلیمی واردکنندگان به گمرک در حال حاضر انواع کاغذ وارداتی از گمرکات ترخیص می شود.

بر این اساس، مسئولیت گمرک در تشریفات گمرکی پس از اظهار کالا شروع می شود که طبق تاکید معاون فنی و امور گمرکی ترخیص کاغذ پس از اظهار به گمرک و در صورت ارائه اسناد کامل در سریع ترین زمان ممکن انجام می پذیرد.

همچنین طبق ماده ۳۸ قانون امور گمرکی، گمرک از لحظه اظهار صاحبان کالا تا ترخیص کالا مسئول بررسی آن است و مشکلات مربوط به دریافت اسناد بانکی و ثبت سفارش قبل از اظهار کالا به گمرک است که از سوی برخی واردکنندگان مطرح می شود. گمرک از لحظه ای که کالا به گمرک اظهار می شود می تواند برای ترخیص آن کمک کند و تسهیلاتی قائل شود. اگر کالایی دارای مجوزهای قانونی است در کمترین زمان کالا ترخیص می شود.

این گزارش می افزاید: چنانچه واردکنندگان کالا شرایط ترخیص کالا را رعایت کنند برای ترخیص کالا فقط چند ساعت وقت لازم است.

کد خبر: 40689
تاریخ: 1398/03/21 - 21:21
منبع: ایبنا

گمرک  کاغذ روزنامه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

واردات نفت چین در ماه آگوست افزایش یافت

می متالز - آمارهای گمرک چین نشان داد واردات نفت این کشور در ماه آگوست به نسبت ماه پیش از آن 3 درصد افزایش یافت.
 

بهره برداری دو گمرک مرزی جدید در سیستان و بلوچستان

می متالز - استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، خواستار ابلاغ چارت تشکیلاتی و تجهیز دو مورد گمرک مرزی تازه تاسیس شد.
 

استقرار پلیس در گمرک نباید خللی به تجارت وارد کند

می متالز - رئیس کل گمرک ایران با تاکید بر اینکه نباید استقرار پلیس در گمرکات، خللی در امر تجارت کشور ایجاد کند، گفت: امید است با اجرای این فرمان، عرصه بر کسانی که تجارت غیر رسمی داشتند، تنگ شود.
 

افزایش ۱۰۲ درصدی واردات کالا از طریق گمرکات کرمانشاه

می متالز - ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه گفت: مجموع کالا‌های وارداتی از طریق گمرکات استان در ۵ ماهه نخست سالجاری ۲۴ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۱۰۶ دلار به وزن ۱۱ هزارو ۶۱۵ تن است.
 

گمرک پنجم مهر در گیت‌های منطقه آزاد اروند مستقر می‌شود

می متالز - معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی گفت: طبق هماهنگی انجام شده، پنجم مهرماه امسال برابر با سالروز شکست حصر آبادان، گمرک به طور رسمی در گیت‌های منطقه آزاد اروند مستقر می‌شود.
 

مصوبه‌ و دستورالعملی مبنی بر تردد آزاد خودروهای پلاک قشم ابلاغ نشده است

می متالز - مدیرکل گمرک قشم گفت: برخلاف برخی از اخبار تاکنون مصوبه و دستورالعملی مبنی بر امکان تردد آزاد خودروهای پلاک منطقه‌ آزاد قشم در سایر شهرستان‌های هرمزگان ابلاغ نشده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما