خبر
مواد معدنی   آب  
در جلسه ای با حضور معاون وزیر صنعت و استاندار خراسان رضوی مقرر شد:

چگونگی طرح انتقال آب از چابهار به شرق کشور

می متالز - در جلسه ای با حضور معاون وزیر صنعت و استاندار خراسان رضوی مقرر شد تعیین نحوه سرمایه‌گذاری شرکت صنایع معدنی در طرح انتقال آب تا یک ماه آینده صورت گیرد.

به گزارش می متالز، جلسه بررسی نحوه مشارکت شرکت های صنایع معدنی در طرح انتقال آب از چابهار به شرق کشور با حضور استاندار خراسان رضوی و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل استانداری برگزار شد.

در جلسه بررسی نحوه مشارکت شرکت های صنایع معدنی در طرح انتقال آب از چابهار به شرق کشور که با حضور علی‌رضا رزم حسینی استاندار، خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران عامل شرکت های صنایع فولادی برگزار شد، تفاهم نامه ای به امضا رسید. 

استاندار خراسان رضوی در این جلسه گفت: اولین نیاز آبی استان بخش فولاد و صنعت است و هدف ما از برگزاری این جلسه، جلب مشارکت مجموعه های فعال در حوزه صنایع معدنی در طرح انتقال آب و رفع نیاز آبی است.

علی رضا رزم حسینی افزود: در صورت انتقال آب از چابهار به سنگان خواف، زمینه توسعه فعالیت شرکت های صنایع معدنی در این منطقه فراهم خواهد شد. 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در این جلسه با بیان اینکه ایمیدرو برای سرمایه گذاری در زمینه انتقال آب آمادگی دارد، گفت: شیوه سرمایه گذاری شرکت های فولادی در پروژه انتقال آب دریای عمان باید در قالب تفاهم نامه همکاری مشخص شود. 

خداداد غریب پور با بیان اینکه انتقال کنسانتره و گندله تولیدی در منطقه سنگان خواف نیازمند ایجاد شبکه ریلی است، گفت: تفاهم نامه ساخت راه آهن سنگان به بافق به طول ۸۰۰ کیلومتر به امضا رسیده است و طبق برنامه ریزی ها، شهریورماه امسال قرارداد آن منعقد خواهد شد. 

وی تصریح کرد: شرکت های صنعتی و معدنی برای ساخت فرودگاه در منطقه سنگان خواف آمادگی دارند و در صورت موافقت مدیران استانی می توان شیوه مشارکت اجرای این پروژه را در قالب یک تفاهم نامه تعیین کرد.

در این جلسه مقرر شد، مجموعه شرکت های صنایع معدنی منطقه سنگان با محوریت ایمیدرو در شرکت سرمایه گذاری انتقال آب چابهار به مشهد (شرکت تابش) مشارکت کنند. البته میزان و نحوه مشارکت هر مجموعه با محوریت ایمیدرو تعیین خواهد شد. 

همچنین طی یک ماه آینده تفاهم نامه نحوه مشارکت شرکت های فولادی با هماهنگی ایمیدرو و با حضور مسئولین ملی و محلی در استانداری خراسان رضوی منعقد خواهد شد.

کد خبر: 40709
تاریخ: 1398/03/21 - 18:22
منبع: چیلان

انتقال آب  چابهار  علی رضا رزم حسینی  صنایع معدنی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در آیین آغاز ریل گذاری راه آهن زاهدان – چابهار تاکید شد:

ذوب آهن اصفهان پشتیبان توسعه زیر ساخت‌های کشور است

می متالز - آغاز ریل گذاری محور راهبردی راه آهن زاهدان - چابهار به عنوان طولانی‌ترین مسیر ریلی کشور با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) به عنوان مجری طرح آغاز شد. هدف از اجرای این مسیر ریلی اتصال چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به شبکه ریلی است که در نتیجه آن کشور‌های آسیای میانه و افغانستان به آب‌های آزاد اقیانوسی متصل می‌شود.
 

استفاده از ریل ملی در راه‌ آهن چابهار - زاهدان

می متالز - مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور از آغاز عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار - زاهدان با استفاده از ریل ملی که در کارخانه ذوب‌آهن اصفهان تولید شده، برای نخستین بار در کشور خبر داد.
 

بکارگیری حداکثر ظرفیت قرارگاه خاتم‌الانبیا‌ برای تکمیل پروژه خط‌آهن زاهدان - چابهار

می متالز - فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) از بکارگیری همه ظرفیت این مجموعه برای تسریع در اجرای پروژه خط‌آهن زاهدان - چابهار خبر داد.
 در دیدار رئیس هیات عامل ایمیدرو با استاندار یزد مطرح شد:

غریب پور: شناسایی بیش از 50 محدوده امیدبخش در استان یزد

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: ایمیدرو در سه پهنه استان یزد، شامل بخشی از پهنه ایران مرکزی واقع در این استان (شناسایی 31 محدوده امیدبخش)، بلوک 7 آباده - جازموریان (یک محدود امیدبخش) و دهشیر (شناسایی 23 محدوده امیدبخش) فعالیت های اکتشافی داشته و به ذخایر قابل توجهی دست پیدا کرده است.
 

آغاز عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار - زاهدان با ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار

می متالز - عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار-زاهدان با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، استاندار و نمایندگان استان سیستان و بلوچستان دقایقی قبل آغاز شد.
 

ظرفیت ‌بندر ‌چابهار ۴ برابر شده است

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: روند توسعه و بهره‌برداری از بندر «شهید بهشتی» چابهار از سال ۱۳۹۶ تاکنون افزایش ۴ برابری داشته که این امر یک رکورد محسوب می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما