خبر
نفت  

آقای حسینی لطفا به این پرسش‌ها هم پاسخ بدهید

می متالز - کمتر از یک روز پس از انتشار مصاحبه وزیر نفت و اظهارات وی درباره فعال شدن توپخانه جریانات خاص علیه وزارت نفت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت احمدی‌نژاد نخستین فردی بود که تلاش کرد به آخرین مواضع زنگنه پاسخ دهد.

به گزارش می متالز، در این بین اما کارنابلدی سیدمحمد حسینی سبب شد وی در بین همه موضوع‌های طرح شده در گفت‌وگوی زنگنه با خبرگزاری خانه ملت به سراغ آن دسته از موضوع‌ها برود که یا اطلاعاتش درباره آنها ناقص است یا اصولا صلاحیت اظهارنظر در آن موارد را ندارد.

سیدمحمد حسینی درباره سخنان وزیر نفت در مورد افشای ماهیت فشارها به او در پرونده کرسنت نوشته است: «بسم‌الله صبر نکنید تا ناچار شوید، این گوی و این میدان بفرمایید تا اگر درباره نقش خود، همفکران دولتی و همپالکی‌های سیاسی، حافظه‌تان یاری نکرد دیگران روشنگری را کامل کنند». پرسش نخست از آقای وزیر فرهنگ اسبق به نوع ادبیات به‌کار رفته در  کلام ایشان است. این نوعِ بیان و استفاده از کلمات ناشایست چه سنخیتی با حوزه فعالیت ایشان دارد؟ پرسش بعد آنکه چرا این اظهارات زنگنه در مورد افشای پشت پرده کرسنت سبب برافروختگی آقای حسینی شده است؟ چه ارتباطی میان این میزان عصبانیت و تلاش‌های رسانه‌ای جریان دلواپس روی پرونده کرسنت برای استفاده سیاسی از آن وجود دارد؟ اطلاعات غلط مربوط به محکومیت قطعی ایران در پرونده کرسنت که از دو سال پیش به نفع طرف اماراتی رسانه‌ای می‌شد توسط چه فرد یا افرادی در اختیار این رسانه‌ها قرار می‌گرفت؟ آیا آقای حسینی به‌عنوان یکی از چهره‌های محوری جریان مخالف دولت، با سابقه فعالیت در حوزه فرهنگ و رسانه از این ماجرا مطلع است؟

نکته مهم دیگر در بیان وزیر فرهنگ دولت دهم به موضوع قرارداد با کنسرسیوم توتال در طرح توسعه فاز ۱۱ پارس‌جنوبی باز می‌گردد. واقعا آقای حسینی تا چه میزان خود را صاحب صلاحیت کارشناسی برای اظهار نظر در این خصوص می‌داند؟ آیا آقای حسینی از ماهیت قرارداد با شرکت توتال و اقدام‌هایی که قرار بود توسط این شرکت در فاز ۱۱ انجام پذیرد آگاه است؟ آیا ایشان در مورد جلسات مشترک میان دو طرف ایرانی و قطری ماه‌ها پیش از عقد قرارداد با توتال و تبادل اطلاعات فنی میان طرفین که اقدامی معمول بوده، آگاه است؟ پس از کدام اطلاعات سخن می‌گوید؟ اصولا آیا ایشان از کارنامه دولتی که خود یکی از اعضای آن بود در توسعه فازهای پارس‌جنوبی خبر دارد؟ قطعا اینگونه نیست. همه ما علاقه‌مندیم که افراد با هر سابقه سیاسی و اجتماعی  تنها در موضوع‌هایی با قطعیت اظهارنظر کنند که دارای دانش کارشناسی در آنها  هستند.

حال که کار به پرسش در مورد کارنامه وزیر نفت فعلی توسط وزیر فرهنگ دولت دهم کشیده خوب است که ایشان هم در مورد نحوه  ورود یکی از کارگردانان سینمای غیراخلاقی به هیئت داوران جشنواره فجر و اعطای مجوز ساخت فیلم میلیاردی لاله به این کارگردان در دوران وزارت خود توضیح دهند. چون هم در این حوزه صاحب صلاحیت هستند و هم دارای اطلاعات ویژه.

امین قلعه‌ای

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

واکنش حراست صنعت نفت به ادعای دستگیری باند نفوذ در این وزارتخانه

می متالز - رئیس سازمان حراست صنعت نفت درباره اظهارات اخیر دو نماینده مردم شاهین‌شهر و نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی مبنی بر دستگیری اعضای باند نفوذ در وزارت نفت گفت: وزارت نفت و سازمان حراست این وزارتخانه از چنین خبری بی‌اطلاع بوده و هیچ‌یک از مدیران ارشد و تصمیم‌گیر وزارت نفت تاکنون در این مورد احضار یا بازداشت نشده‌اند.
 منافع ملت اولویت وزارت نفت است

پاسخ مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت به ادعاهای زاکانی در شبکه سوم سیما

می متالز - مدیرکل‌ روابط عمومی وزارت نفت ضمن پاسخ به ادعاهای زاکانی در شبکه سوم سیما تاکید کرد: ما دنبال تفاهم، همکاری و رفاقت هستیم، به شرطی که این موارد در یک فضای غیرسیاسی مطرح شود تا نتایج آن در برگیرنده همه ملت باشد و اینکه اولویت ما منافع ملی کشور است.
 

ایفای نقش وزارت نفت در کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی

می متالز - رئیس نظارت بر طرح‌های پژوهشی وزارت نفت از تشکیل کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی با مسئولیت وزارت نیرو خبر داد و گفت: وزارت نفت با ارائه راهکارها و تجربه‌های موفق خود پیرامون تحقق مقوله سازگاری با کم‌آبی نقش تاثیرگذاری خواهد داشت.
 وزیر اسبق نفت:

فضاسازی‌ها علیه وزارت نفت ناشی از مخاصمات سیاسی است

می متالز - وزیر اسبق نفت با اشاره به اظهارنظرهایی از سوی برخی افراد مانند دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی در زمینه مقایسه فروش نفت در دوره پیشین تحریم و اکنون گفت: انتقادهای او را باید به حساب رقابت گذاشت، اکنون شرایط سخت‌تر شده و طرح این مباحث ناشی از مخاصمات سیاسی است.
 هر چه جایگاه‌ها حساس‌تر باشد، جوسازی بیشتر می‌شود

جنگ روانی شدیدی علیه وزارت نفت در جریان است

می متالز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جوسازی شدید علیه وزارت نفت در جریان است، گفت: علیه همه کسانی که در جایگاه‌های کلیدی قرار گرفته‌اند و تلاش می‌کنند ثبات در مملکت ایجاد شود جوسازی می‌کنند و هر چه جایگاه حساس‌تر باشد، جوسازی بیشتر می‌شود.
 

فساد؛ کلیدواژه‌ای برای ادامه جریان‌سازی‌ها علیه وزارت نفت

می متالز - یک نماینده مجلس، پیشروی در جنگ اقتصادی را با مدیران کنونی وزارت نفت ناممکن خوانده است، حال آنکه به نظر می‌رسد تنها مانع پیشروی کشور در این کارزار، فضای سیاست داخلی انباشته از حبّ‌ و بغض‌ ِآنانی است که نفت را کلید اقتصاد کشور می‌دانند، اما نمی‌خواهند این کلید در دستان زنگنه باشد؛ حتی به قیمت بسته ماندن در.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما