خبر
نفت  

احتمال توافق برای تمدید برنامه کاهش تولید نفت اوپک و غیراوپک

می متالز - وزیر انرژی عربستان از احتمال توافق ریاض و مسکو در نشست جی ۲۰ در ماه جاری میلادی بر سر برنامه اوپک برای تمدید کاهش تولید نفت خبرداد.

به گزارش می متالز، خالد الفالح دیروز (دوشنبه، ۲۰ خردادماه) پس از مذاکره با الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، اعلام کرد که دو کشور ممکن است در نشست گروه ۲۰ (G20) در ماه ژوئن امسال درباره سیاست اوپک برای تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت، به توافق دست یابند.

وی اعلام کرد: روسیه تنها کشور صادرکننده نفت است که درباره لزوم تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت تا پایان سال جاری میلادی تردید دارد.

وزیر انرژی عربستان با اشاره به برگزاری نشست گروه ۲۰ در ماه جاری میلادی در ژاپن گفت: ما فرصتی برای هماهنگی بیشتر مواضع خود خواهیم داشت.

الفالح همچنین اظهار کرد که شرکت دولتی سعودی آرامکو عربستان در حال بررسی چند پروژه در روسیه شامل یک پروژه گاز طبیعی مایع شده (ال‌ان‌جی) در قطب شمال و دیگر پروژه‌ها با مشارکت شرکت‌های گازپروم و روسنفت روسیه است.

به گفته وی، عربستان همچنین برای سرمایه‌گذاری در شرکت پتروشیمی سیبور روسیه نیز علاقه‌مند است.

وزیر انرژی عربستان از برنامه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، برای سفر به عربستان در ماه اکتبر سال جاری میلادی خبر داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حمایت جمهوری آذربایجان از تمدید توافق کاهش تولید نفت

می متالز - وزیر انرژی جمهوری آذربایجان اعلام کرد که این کشور از تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت حمایت می‌کند.
 

توافق کاهش تولید نفت به تثبیت بازار کمک کرد

می متالز - وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که توافق جهانی کاهش تولید نفت به تثبیت بازار کمک کرده است.
 

تولید نفت ونزوئلا به مرحله‌ای دیگر از سقوط نزدیک می‌شود

می متالز - تولید نفت ونزوئلا به نقطه قعر جدیدی در ماه گذشته میلادی سقوط کرد، زیرا بحران اقتصادی و تحریم‌ها همچنان صنعت نفت آن را تحت فشار گذاشته‌اند.
 

دو رویداد تأثیرگذار بر قیمت نفت در روزهای آینده

می متالز - دو رویداد مهم در دو هفته آینده که یکی در ژاپن و دیگری در اتریش روی می‌دهد، مسیر قیمت‌های نفت در نیمه دوم سال میلادی جاری را مشخص خواهد کرد.
 

اوپک گزینه‌ای جز تداوم برنامه کاهش تولید ندارد

می متالز - سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، جز ادامه کاهش تولید نفت به همراه دیگر تولیدکنندگان نفت برای ۶ ماه دیگر، هیچ گزینه دیگری ندارد.
 

افزایش ذخیره‌سازی شناور نفت و میعانات گازی

می متالز - اطلاعات یک مؤسسه آماری نشان می‌دهد که ذخیره‌سازی‌های شناور نفت خام در ماه مه امسال به بالاترین حد در دو سال اخیر رسیده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما