خبر
بورس و سهام  
نگرانی از تشدید جنگ تجاری موجب شد؛

ریزش وال‌استریت پس از پنج صعود متوالی

می متالز - نگرانی از تشدید جنگ تجاری بین چین و آمریکا باعث شد تا شاخص های بورسی آمریکا پس از پنج روز کاهشی شوند.

به گزارش می متالز به نقل از آسوشیتد پرس، در معاملات بورس وال استریت نمادهای نظامی زیان‌ده ترین و نمادهای تکنولوژی پر بازده ترین نمادها بودند. مهم‌ترین شاخص بورسی وال استریت یعنی "داوجونز" که با افزایش امیدها به کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا پنج صعود متوالی را به ثبت رسانده بود و در ابتدای معاملات امروز نیز ۱۸۶ واحد صعود کرده بود در نهایت با ۱۴ واحد کاهش نسبت به روز قبل خود بسته شد.

شاخص "اس اند پی ۵۰۰" نیز در معاملات امروز ۰.۰۴ درصد عقب نشست تا بازدهی آن از ابتدای ماه جاری میلادی تا کنون به ۶.۶ درصد کاهش یابد. شاخص "نزدک کامپوزیت" با ۰.۶ درصد ریزش به کار خود خاتمه داد و شاخص "روسل ۲۰۰۰" نسبت به روز گذشته خود ۰.۳ درصد عقب نشست.

کیتی نیکسون، مدیر سرمایه گذاری صندوق " نورثرن تراست" با اعلام این که افق روشنی از پایان جنگ تجاری در حال حاضر وجود ندارد افزود که این فضای نامطمئن باعث شده است تا بسیاری از معامله گران رویکرد احتیاط‌آمیز پیش بگیرند: بازار به اخبار جنگ تجاری بسیار حساس شده است و بسیار سخت است که تصور کنیم رسیدن به راه حل بر سر پایان دادن به این جنگ، سریع و آسان خواهد بود.

از سوی دیگر روند کاهش بازدهی اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری آمریکا با سرعتی نگران کننده ادامه دارد و با کاهش امروز، بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله که در ابتدای ماه می در سطح ۲.۵ درصد قرار داشت اکنون به ۲.۱۴ درصد رسیده است.

در دیگر معاملات بورس وال استریت، هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با یک سنت افزایش به ۵۳.۲۷ دلار و هر بشکه نفت " برنت" بدون تغییر نسبت به روز گذشته و به ازای ۶۲.۲۹ دلار معامله شدند. هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۳۳۱.۲ دلار، هر اونس نقره با ۰.۷ درصد افزایش به ۱۴.۷۴ دلار و هر پوند مس با ۰.۴ درصد افزایش به ۲.۶۷۲ دلار رسیدند.

کد خبر: 40791
تاریخ: 1398/03/22 - 12:36
منبع: بورس کالای ایران

وال‌استریت  جنگ تجاری  چین  آمریکا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس دفتر رئیس‌جمهوری:

فروش نفت زیر قیمت جهانی در برنامه همکاری ایران و چین نیست

می متالز - رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: موضوع فروش نفت ۲۰ تا ۳۰ درصدی زیر قیمت جهانی به هیچ وجه در برنامه همکاری ۲۵ ساله ایران و چین وجود ندارد.
 

توليد فولاد آمریکا در ماه می با کاهش ۳۶.۶ درصدی روبرو شد

می متالز - براساس گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد در ایالات متحده به میزان زیادی به دلیل محدودیت های بهداشتی و درمانی ویروس کرونا، ۳۶.۶ درصد نسبت به سال گذشته به کاهش یافته و به ۴.۸ میلیون تن در ماه می رسیده است.
 چرا بازار داخلی از حالت ثبات خارج شد

یک پیش بینی از قیمت میلگرد تا پایان تابستان + نمودار/اتفاق مهم در معاملات این هفته بورس کالا چه بود

می متالز - دلایل تغییرات قیمت در بازار میلگرد در بازارهای جهانی چیست. چرا بازار داخل میلگرد از حالت ثبات خارج شده، دلایل تداوم التهاب و رورد قیمت ها در بازار محصولات فولادی چیست.
 

مس اروپا در اندیشه نفوذ در بازار چین

می متالز - با توجه به تعطیلی اغلب صنایع در اروپا، تولید کنندگان مس در این قاره بدنبال صادر کردن تولیدات خود به چین هستند.
 

افزایش 64 درصدی صادرات فولاد کره به چین

می متالز - صادرات فولاد از کره جنوبی به چین در ماه ژوئن سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 64 درصد رشد داشته است.
 

کاهش 18.9 درصدی تولید فولاد در آمریکا

می متالز - تولید فولاد در آمریکا در سال 2020 در مقایسه با سال گذشته میلادی 18.9 درصد کاهش داشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما