خبر
هوایی و فرودگاه ها  

کارشکنی سعودی‌ها: «هما» حق استفاده از هواپیمای سایر ایرلاین‌ها در پروازهای حج را ندارد

می متالز - طرف سعودی حتی برای استفاده از ظرفیت سایر ایرلاین‌های داخلی برای عملیات پروازهای حج نیز مخالفت کرده و تأکید داشته است که تنها هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران آن هم با هواپیماهای تحت مالکیت خودش می‌تواند پروازهای حج را انجام دهد.

به گزارش می متالز، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی عنوان کرد که طرف سعودی اعلام کرده نمی‌تواند برای انتقال حجاج ایرانی همکاری کند این در حالی است که طرف سعودی حتی برای استفاده از ظرفیت سایر ایرلاین‌های داخلی برای عملیات پروازهای حج نیز مخالفت کرده و تأکید داشته است که تنها هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران آن هم با هواپیماهای تحت مالکیت خودش می‌تواند پروازهای حج را انجام دهد.

مقصود اسعدی سامانی در خصوص امتناع طرف سعودی برای جابه‌جایی حجاج ایرانی، عنوان کرد: طبق توافقنامه‌ای که فی‌مابین کشورها وجود دارد هر کشوری به تعداد مساوی می‌تواند به کشورهای یکدیگر پرواز داشته باشد و در راستای همین امر، عربستان سعودی در سال‌های گذشته بر اساس همین توافقنامه نیمی از حجاج ایرانی را به عربستان منتقل می‌کرد اما در سال جاری طرف سعودی اعلام کرده که آمادگی همکاری در این رابطه را ندارد.

وی با اعلام اینکه تنها شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مجاز است که نسبت به انتقال حجاج آن هم با هواپیماهای تحت مالکیت خود اقدام کند، افزود: با توجه به محدودیت ناوگان هوایی ایران‌ایر، این اقدام طرف سعودی مشکلاتی را برای هواپیمایی هما ایجاد خواهد کرد.

سامانی توضیح داد: رایزنی‌هایی برای کمک گرفتن از سایر شرکت‌های هواپیمایی داخلی برای انتقال حجاج انجام گرفته بود تا در انتقال حجاج به مشکلی پیش نیاید اما طرف سعودی با استفاده از سایر هواپیماهای ایرلاین‌های داخلی مخالفت و اعلام کرد هواپیماهایی جمهوری اسلامی ایران تنها با هواپیماهای تحت مالکیت خودش مجاز به انجام عملیات پروازهای حج است.

او بیان کرد: اما در این رابطه در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم سعودی‌ها را برای استفاده از سایر هواپیماهای ایرلاین‌ها داخلی برای عملیات پروازهای حج متقاعد کنیم.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: متأسفانه نوع برخورد طرف سعودی در این رابطه در راستای مساعدت برای انجام زیارت حجاج ایرانی نیست اما امیدواریم در رایزنی‌هایی که صورت می‌گیرد مسئولان سعودی متقاعد شوند تا ما بتوانیم از ظرفیت سایر ایرلاین‌های ایرانی نیز استفاده کنیم.

سامانی در پاسخ به این سؤال که دلیل مخالفت طرف سعودی برای عدم استفاده از هواپیمای سایر ایرلاین‌ها برای عملیات حج چیست؟ گفت: دلیل منطقی و قانونی مطرح نکردند و کاملاً با دلایل ناموجهی اعلام کردند که تنها هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران می‌تواند پروازهای حج را انجام دهد.

کد خبر: 40795
تاریخ: 1398/03/22 - 12:45
منبع: تین نیوز

پروازهای حج  سعودی  مقصود اسعدی سامانی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در حاشیه نشست هیات دولت

زنگنه: دست از تلاش برای فروش نفت برنمی‌داریم

می متالز - وزیر نفت گفت که به‌راحتی نمی‌توانیم نفت خود را بفروشیم، اما دست از تلاش هم بر نمی‌داریم.
 

اشتهای عجیب عربستان به استخراج سریع طلا

می متالز - جدیدترین آمارها نشان می‌دهد در عربستان طی هر ساعت یک کیلو و نیم طلا استخراج می‌شود، آماری که باعث شده عربستان سعودی در سال ۲۰۱۸ درحدود ۱۲ تُن طلا استخراج کند.
 پیش گشایش؛

آتش بازی نفت در کوی حافظ

می متالز - به نظر می‌رسد که رشد دو رقمی قیمت نفت همچنان منجر به افزایش ارزش نماد‌های گروه پالایشگاهی و پتروشیمی شود.
 هفت پیش‌بینی جدید قیمتی؛ طلای سیاه صد دلاری می‌شود؟

نفت پس از انفجار آرامکو

می متالز - حملات پهپادی نیروهای یمنی به تاسیسات غول نفتی عربستان، آرامکو، به خروج 5.7 میلیون بشکه‌ای تولید روزانه عربستان منجر شده است؛ یعنی چیزی بیش از نیمی از تولیدات نفتی سعودی‌ها و ۶ درصد عرضه کل نفت دنیا.
 مسعودی مطرح کرد:

تعدیل ۲۰۰ نفر از کارگران کارخانه "رینگ اسپرت نور نی‌ریز" در پی نوسانات ارزی

می متالز - نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس از تعدیل ۲۰۰ نفر از کارگران کارخانه "رینگ اسپرت نور نی‌ریز" در پی نوسانات ارزی خبر داد.
 فردا در شروع معاملات هفتگی؛

قیمت نفت تا ۱۰ دلار بالا می رود

می متالز - کارشناسان پیش بینی می کنند قیمت نفت فردا در شروع معاملات هفتگی بازارها در واکنش به حمله ارتش یمن به تاسیسات نفتی آرامکو که حدود نیمی از تولید نفت آن را متوقف کرد، تا ۱۰ دلار جهش خواهد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما