خبر
بانک ها  
معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد:

پیش بینی فروش 40 هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانک ها در سال جاری

می متالز - معاون وزیر اقتصاد گفت:اموال مازاد بانک های تحت نظارت بین 70 تا 100 هزار میلیارد تومان است و انتظار می رود تا پایان سال جاری 40 هزار میلیارد تومان واگذار شود.

به گزارش می متالز، عباس معمارنژاد به رادیو گفت: طی یک سال گذشته 12 هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانک ها با برنامه ای که وزارت اقتصاد از بانک ها گرفته فروخته شده است.

وی افزود: بر اساس برآوردها، بانک های دولتی و خصوصی‌ تحت نظارت وزارت اقتصاد، بین 70 تا 100 هزار میلیارد تومان اموال مازاد در اختیار دارند و انتظار می رود تا پایان سال جاری 40 هزار میلیارد تومان از این حجم واگذار شود.

معمارنژاد در پاسخ به این پرسش که چرا رقم اموال مازاد بانک ها به‌صورت دقیق اعلام نمی شود توضیح داد: برخی بانک ها ارزیابی های جدیدی از اموال ندارند یا قیمت سهام شرکت ها روز به روز در حال تغییر است. بنابراین به دلیل وجود نوسان در ارزش و قیمت دارایی ها نمی توان ارقام دقیقی را بیان کرد.

کد خبر: 40802
تاریخ: 1398/03/22 - 13:02
منبع: بورس پرس

عباس معمارنژاد  وزارت اقتصاد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر اقتصاد در جلسه شورای گفت‌وگوی استان اصفهان

همراهی بخش خصوصی و حمایت دولت بزرگ‌ترین سد دفاعی کشور است

می متالز - فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان، همراهی بخش خصوصی و حمایت دولت را بزرگ‌ترین سد دفاعی کشور در برابر دشمنان دانست و اعلام کرد: وزارت اقتصاد تمامی توان خود را برای حمایت از بخش‌های مولد اقتصاد و ایجاد رونق تولید به کار خواهد گرفت.
 

گمرک پنجم مهر در گیت‌های منطقه آزاد اروند مستقر می‌شود

می متالز - معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی گفت: طبق هماهنگی انجام شده، پنجم مهرماه امسال برابر با سالروز شکست حصر آبادان، گمرک به طور رسمی در گیت‌های منطقه آزاد اروند مستقر می‌شود.
 نگاهی به کنفرانس فین تک ایران

موانع توسعه فین‌تک‌ها

می متالز - مهمترین چیز در موفقیت استارتاپ ها، ریسک است که حتما باید روی آن تمرکز کرد.
 

انتقاد وزیر اقتصاد از موانع دولتی فین‌تک ها/ دژپسند: دستگاه‎های حاکمیت به وظایف‌شان عمل نکردند

می متالز - وزیر اقتصاد با انتقاد از وجود موانع در مسیر حرکت صنعت فین تک در کشور گفت: اگر حاکمیت به عنوان متولی مالیات،گمرک، بیمه و بورس نقش خود را به درستی ایفا کرده بود، در جایگاه بهتری در حوزه فین تک و استارتاپها قرار داشتیم.
 

برنامه پذیره‌نویسی اوراق سلف در بورس انرژی

می متالز - مدیرعامل بورس انرژی از پذیره نویسی ۲.۵ هزار میلیارد تومانی اوراق سلف موازی استاندارد نفت سبک توسط وزارت اقتصاد خبر داد که از امروز انجام می‌شود.
 

دلایل وزیر اقتصاد برای سیر نزولی دلار و دیگر ارزها و پیش بینی ادامه روند

می متالز - وزیر اقتصاد با اعلام چند عاملی که منجر به سیر نزولی دلار و دیگر ارزها شده، پیش بینی کرد این روند ادامه دار باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما