خبر
بانک ها  
معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد:

پیش بینی فروش 40 هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانک ها در سال جاری

می متالز - معاون وزیر اقتصاد گفت:اموال مازاد بانک های تحت نظارت بین 70 تا 100 هزار میلیارد تومان است و انتظار می رود تا پایان سال جاری 40 هزار میلیارد تومان واگذار شود.

به گزارش می متالز، عباس معمارنژاد به رادیو گفت: طی یک سال گذشته 12 هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانک ها با برنامه ای که وزارت اقتصاد از بانک ها گرفته فروخته شده است.

وی افزود: بر اساس برآوردها، بانک های دولتی و خصوصی‌ تحت نظارت وزارت اقتصاد، بین 70 تا 100 هزار میلیارد تومان اموال مازاد در اختیار دارند و انتظار می رود تا پایان سال جاری 40 هزار میلیارد تومان از این حجم واگذار شود.

معمارنژاد در پاسخ به این پرسش که چرا رقم اموال مازاد بانک ها به‌صورت دقیق اعلام نمی شود توضیح داد: برخی بانک ها ارزیابی های جدیدی از اموال ندارند یا قیمت سهام شرکت ها روز به روز در حال تغییر است. بنابراین به دلیل وجود نوسان در ارزش و قیمت دارایی ها نمی توان ارقام دقیقی را بیان کرد.

کد خبر: 40802
تاریخ: 1398/03/22 - 13:02
منبع: بورس پرس

عباس معمارنژاد  وزارت اقتصاد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

عرضه بورسی، پادزهر «بازار سیاه»

می متالز - یکی از دلایل مهم بروز شوک‌های قیمتی آن هم در خصوص کالاهای اساسی که از یارانه‌های دولتی مانند ارز ارزان برخوردار هستند، نبود نظارتی جامع بر سیستم عرضه و تقاضاست. به گونه‌ای که حتی فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز بدون وجود این نظارت جامع، تخصیص ارز دولتی به کالاهای اساسی را بیهوده می‌داند. این در شرایطی است که دولت می‌تواند از کانال بورس کالا به این سیستم نظارتی دست یابد.
 

تدوین برنامه اجرایی وزارت اقتصاد تا سال ۱۴۰۰

می متالز - وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست چهار ساعته با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی آخرین وضعیت اقتصادی کشور، از تدوین برنامه اجرایی این وزارتخانه تا سال 1400 همراه با برش زمانی سالانه و ماهانه خبر داد.
 

وصول ۱۰ هزار میلیاردی معوقات بانکی

می متالز - رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از وصول بیش از ۱۰ هزار میلیاردی از معوقات بانکی خبر داد.
 معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد خبر داد:

عزم جدی دولت برای تعیین تکلیف بدهی خود به بانکها

می متالز - عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی از عزم جدی دولت برای تعیین تکلیف بدهی خود به بانکها خبر داد.
 

تشکیل کارگروه تعامل پذیری بین دستگاه‌ها

می متالز - رییس مرکز فنآوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد از تشکیل کارگروه تعامل پذیری با حضور نمایندگانی از قوای مقننه، قضاییه و ستاد کل نیروهای مسلح در مرکز ملی فضای مجازی خبر داد.
 

ملاحظات در مالیات بر سکه‌های پیش‌فروش

می متالز - در روز‌های گذشته، خبری مبنی بر اخذ مالیات از سکه پیش‌فروش شده منتشر شده است. بررسی تجارب کشورهای دنیا نشان می‌دهد سیاست مالیاتی در بخش اقتصادی، باید دارای چهار فاکتور «ملاحظات اقتصاد کلان»، «ملاحظات بازتوزیعی»، «ملاحظات درآمدی» و «ملاحظات اعتمادی» باشد. اما بررسی‌ها حاکی از آن است که در طراحی این سیاست تنها به ملاحظات بازتوزیعی توجه شده است و همچنان بررسی دقیق‌تر تایید می‌کند که حتی ملاحظه بازتوزیعی این سیاست نیز در رسیدن به هدف خود با موانعی روبه‌رو خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما