خبر
سرمایه گذاری  

افت ۳۰ درصدی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران طی سال ۲۰۱۸

می متالز - کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد جذب سرمایه‌گذاری خارجی ایران در سال ۲۰۱۸ با افت ۳۰ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۳ میلیارد و ۴۸۰ میلیون دلار رسید.

به گزارش می متالز، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل هرساله برآورد خود از میزان سرمایه‌گذاری خارجی در کشورهای مختلف جهان طی سال قبل را جمع آوری و در قالب گزارشی موسوم به گزارش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی تدوین می‌کند.

 آمار منتشر شده از سوی آنکتاد نشان می‌دهد ایران در سال ۲۰۱۸ توانسته ۳ میلیارد و ۴۸۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی جذب کند. ایران در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۵ میلیارد و ۱۹ میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی جذب کرده بود که بدین ترتیب میزان جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی ایران در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال قبل از آن افت ۳۰ درصدی داشته است.

جذب سرمایه‌گذاری خارجی ایران در سال ۲۰۱۷ به رقمی بی‌سابقه طی سال‌های اخیر رسیده بود.

بر اساس این گزارش ایران در سال ۲۰۱۸ همچنین ۷۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در کشورهای دیگر داشته است. این رقم برای سال پیش ۷۶ میلیون دلار اعلام شده بود.

آنکتاد رقم سرمایه‌گذاری خارجی در جهان طی سال ۲۰۱۸ را نیز ۱۲۹۷ میلیارد دلار اعلام کرده است که این رقم نسبت به سال قبل از آن ۲۰۰ میلیارد دلار معادل ۱۳ درصد افت داشته است. در سال پیش از آن ۱۴۹۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در جهان جذب شده بود.

سیاست‌های حمایت‌گرانه دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا عامل اصلی افت سرمایه‌گذاری خارجی در جهان طی سال‌های اخیر بوده است. رقم ۱۲۹۷ میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری در جهان طی سال ۲۰۱۸ کمترین رقم سرمایه‌گذاری خارجی در جهان حداقل طی ۶ سال گذشته بوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آزادسازی ذخیره‌سازی‌های راهبردی نفت آمریکا ضروری نیست

می متالز - رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که ضرورتی برای آزادسازی ذخیره‌سازی‌های راهبردی این کشور احساس نمی‌کند.
 

امریکا درحال جا ماندن از رقابت جهانی

می متالز - ایالات متحده "در حال عقب ماندن" در رقابت جهانی برای توسعه زنجیره تأمین وسایل نقلیه برقی است.
 

عجله ترامپ برای اعلام توافق

می متالز - دولت ترامپ تلاش دارد پیش از پایان سپتامبر توافق‌های تجاری محدودی را با ژاپن و هند اعلام کند تا در بحبوحه ادامه جنگ با چین، پیروزی اندکی برای خود فراهم کند.
 

احتمال توافق خودرویی واشنگتن و توکیو

می متالز - روزنامه توکیو شیمبون مدعی شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا طی هفته آینده و در جریان دیدار با شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن از موافقت خود برای اعمال نکردن تعرفه‌های تجاری و محدودیت‌های وارداتی بر خودروهای ژاپنی خبر خواهد داد.
 

امیدی برای مذاکره وجود ندارد

می متالز - بعید به نظر می رسد مذاکرات تجاری بتواند شکاف ایالات متحده و چین را اصلاح کند.
 یک دیدگاه معدنی

چرا ترامپ می‌خواهد گرینلند را بخرد؟

می متالز - اخیرا گزارش شده‌است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، می‌خواهد گرینلند را بخرد، اما در واقع چه چیزی می‌تواند او را به پول برساند؟ Umar Ali نگاهی به منابع معدنی (گرینلند) انداخت، که آنها از چه ارزش معدنی برخوردارند و چرا ایالات‌متحده می‌تواند آن‌ها را بخواهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما