خبر
بورس و سهام   تاسیسات ساحلی و دریایی   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

جهش سودآوری «حتاید»

می متالز - شرکت تاید واتر خاورمیانه عملکرد ١٢ ماهه سال ٩٧ را با تحقق سودآوری 1606ریالی به ازای هر سهم منتشر کرد؛ سود خالص «حتاید» در مقایسه با عملکرد سال 96، جهش 147 درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش می متالز، «حتاید» در دوره یک‌ساله منتهی به پایان اسفندماه 97 علی رغم فشار تحریم‌ها، با رشد سودآوری همراه شد؛ به‌طوری‌که سود عملیاتی شرکت در سال گذشته به بیش از 132 میلیارد تومان رسید. این عدد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد 193 درصدی را تجربه کرده است. به همین ترتیب سود ناخالص و سود خالص «حتاید» نیز در این دوره جهش قابل‌توجهی را ثبت کرده است. به‌طوری‌که شرکت در سال گذشته 160 میلیارد تومان سود خالص محقق کرده است که این رقم در سال 96 عددی معادل 65 میلیارد تومان بوده است.
از سال گذشته به تبع واگذاری بلوک  ۶۳ درصدی سهام شرکت به بخش خصوصی، مدیریت جدید سکانداری این شرکت را بر عهده گرفت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بانک صادرات بعد از سه سال وارد مرحله سودآوری شد

می متالز - بانک صادرات در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ با کسب سود خالص ۱۴۲ میلیارد ریالی از نقطه سر به سر عبور کرد که این موضوع ناشی از بهبود شرایط فعلی و بازگشت به ریل سودآوری است.
 

سودآوری واحدها، محور مورد تاکید مدیرعامل بانک ملی ایران

می متالز - مدیرعامل بانک ملی ایران بر لزوم توجه ویژه کارکنان بانک به موضوع سودآوری واحدها تاکید کرد.
 52 گروه تحلیلی پیشبینی‌های خود را ارائه دادند

اجماع تحلیل‌گران بورسی از سودآوری 82 شرکت در سال 98

می متالز - اجماع 52 گروه تحلیلی از سودآوری 82 شرکت برای سال مالی 98 در گزارش زیر آورده شده است. در دوره‌های پیشین بازار به صورت مشخص به اجماع تحلیل‌گران بورسی واکنش نشان داده بود بر این اساس اجماع کنونی تحلیل‌گران بورسی در شرایط کنونی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخودار است. در گزارش پیشین برآورد تحلیل‌گران از سود بهار آورده شده بود که در کنار پیشبینی سود سال مالی 98 می‌تواند در نوسان قیمتی سهام نقش موثری ایفا کند.
 

برآورد 52 گروه تحلیلی از سودآوری بهار 74 شرکت/ نوسان‌ساز سهام در یک هفته آینده

می متالز - بار دیگر موعد ارائه پیبشینی سود از سوی گروه‌های مختلف تحلیلی فرا رسید. برخلاف گذشته در شرایط کنونی اثر اجماع تحلیل‌گران از سودآوری شرکت‌ها بر روند قیمتی سهام بر کسی پوشیده نیست. در شرایطی که الزام ارائه پیشبینی سود از سوی شرکت‌ها حذف شده است در شرایطی منطقی آن‌چه تحلیل‌گران از سودآوری بهار انتظار دارند سطوح کنونی قیمت سهام را ساخته است. طی یک هفته آینده تقریبا تمامی شرکت‌ها عملکرد بهار خود را منتشر می‌کنند که مقایسه این سود با عملکرد بهار می‌تواند در قیمت سهام منعکس شود.
 

پرش دو گام «فولاد» در سال 97/ پتانسیل بالای رشد سود در سال 98

می متالز - بر اساس آخرین گزارش عملکرد ماهیانه «فولاد» در خرداد ماه سال جاری، شواهد از توانایی شرکت در رشد قابل توجه سودآوری در سال 98 را حکایت می کند.
 سهامداران سیمان دورود «سدور» بخوانند

کاهش ۶۲ سودآوری این شرکت سیمانی

می متالز - گزارش عملکرد سه‌ماهه نشان می‌دهد شرکت سیمان دورود درحالی که در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته با رشد پنج درصدی مقدار فروش همراه بوده اما سود خالص این شرکت در دوره مذکور با 62 درصد افت مواجه شده و سود هر سهم آن تا سطح شش ریال کاهش یافته است. شرکت سیمان دورود در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته با کاهش سودآوری مواجه شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما