خبر
مسکن و ساختمان   هوشمندسازی  
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری راه و شهرسازی گلستان:

سهم عظیمی ازاشتغال کشور متاثر از صنعت ساختمان است

می متالز - امروز سهم عظیمی از اشتغال کشور متاثر از این بخش است.

به گزارش می متالز، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری  راه و شهرسازی گلستان با بیان نقش مستقیم و غیر مستقیم صنعت ساختمان در بخش های مختلف اقتصادی اجتماعی، گفت: امروز سهم عظیمی از اشتغال کشور متاثر از این بخش است.

سیده فرشته خلیل زاده سرپرست معاونت شهرسازی ومعماری راه و شهرسازی استان گلستان  در مراسم آغاز به کار هفدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان ایران افزود: برای تقویت این بخش نیازمند استفاده از صنایع نوین و هوشمند سازی صنایع بوده تا با افزایش عمر ساختمان ها، ذخیره انرژی، کاهش هزینه ها، بررونق این بخش وتوسعه اقتصادی کشور بیافزاییم.

وی ادامه داد: امروزه یکی از مشکلات صنعت ساختمان، کاهش ساخت و سازها وبه طبع آن کاهش اشتغال در کشور است که در این راستا دولت محترم و در راًس آن وزارت راه و شهرسازی و سایر ارگانهای متولی طرحهای متعددی را جهت رونق این بخش ارائه و اجرایی نموده اند که میتوان به (( طرح اقدام ملی مسکن)) اشاره داشت که از اهم برنامه ها و فعالیتها وزارت راه و شهرسازی است که اقدامات و تلاشهای اجرائی بسیاری در این راستا انجام شده است.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری این اداره کل افزود: تعادل بخشی به بازارعرضه و تولید مسکن، پایدار کردن تولید مسکن در کشور و تشویق بخش خصوصی در مشارکت ساخت و سازاز مهمترین اهداف این طرح است.

خلیل زاده افزود: افزایش عمر ساختمان از دیگر موضوعات مهم در صنعت ساختمان است که با رعایت استانداردها در تولید محصولات ساختمان و برنامه ریزی و بکارگیری مدیریت بهینه، علمی توسط سازمانهای متولی و تولید کنند گان می توان به آن دست یافت.

این مقام مسئول اظهارداشت : خوشبختانه آمارها نشان می دهد طی سالیان اخیرتعداد ساختمان های ساخته شده با مصالح بادوام در کشور افزایش یافته به گونه ای که در سال 95 آمار آن به 8/82 درصد رسیده است ارزیابی های  سیل اخیر هم نشان داد عموماًساختمان های ساخته شده با مصالح با کیفیت نامناسب و غیر استاندارد دچار آسیب شده که خوشبختانه در بازسازیهای اخیر رعایت استانداردها مورد توجه قرار گرفته است.

هفدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان، تاسیسات، سیستم های سرمایشی و گرمایشی عصر دوشنبه با حضور 65 شرکت داخلی در محل نمایشگاه بین المللی گلستان در گرگان گشایش یافت.

این نمایشگاه در سالن سرپوشیده 6 هزار متر مربعی نمایشگاه بین المللی گلستان از ساعت 17 تا 22 روزهای 28 تا 31 خرداد برای بازدید علاقه مندان به صنعت ساختمان دایر است.

نمایشگاه بین المللی استان گلستان در کیلومتر 4.5 بزرگراه گرگان – آق قلا واقع است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان:

76 درصد معادن گلستان فعال‌اند

می متالز - رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: در استان گلستان 58 معدن وجود دارد که 33 معدن در حال فعالیت، یک معدن در حال آماده سازی و تجهیز جهت راه‌اندازی، 17 معدن غیرفعال و هفت معدن نیز مالکان آنها سلب صلاحیت شده‌اند.
 مدیرکل بنیاد مسکن گلستان:

۱۳۰۰۰ تن سیمان رایگان بین سیل زدگان گلستان توزیع شد

میم متالز - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت: ۱۳ هزار تن سیمان رایگان، اهدایی رهبر معظم انقلاب بین سیل زدگان گلستان توزیع شد.
 با اجرای راهبردهای اقتصاد مقاومتی محقق شد

فروش و تحویل ۱۰۰ هزار تن محصولات شرکت سیمان پیوند گلستان در مرداد ماه

می متالز - سید عباس حسینی مدیر عامل شرکت پیوند گلستان با اجرای مولفه‌های اقتصاد مقاومتی و تلاش مضاعف همه کارکنان در مرداد ماه ۱۳۹۸ برای اولین بار در تاریخ فعالیت شرکت پس از برنامه ریزی مستمر آمار فروش و تحویل به مشتریان به آمار هدف گذاری شده ظرفیت اسمی شرکت رسید.
 

نبود سرمایه گذار مشکل مهم فرآوری صدف کوهی در گلستان

می متالز - گلستان اگر چه دارای یکی از ارزشمندترین مواد معدنی جهان به نام صدف کوهیست اما نبود کارگاه های پیشرفته فرآوری این ماده مهم از چالش های معادن صدف کوهی به شمار می رود.
 

خطر انفجار در انتظار معادن ناایمن گلستان/ اشتغال 60 بانوی ناشنوا در تعاونی برتر ملی «بهزیست گنبد»

می متالز - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به اینکه تعدادی از معادن گلستان ایمنی کافی ندارد در خصوص احتمال انفجار این معادن به دلیل عدم استانداردهای لازم گفت: در این راستا با استاندار و رئیس کل دادگستری گلستان مکاتبه کردیم.
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان:

معادن گلستان ایمن نیستند/ رونمایی از کتاب تعاون های موفق استان

می متالز - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: برخی از معادن گلستان، ایمن نیستند و چاره ای جز تعطیلی آن ها نداریم اما به خاطر مسائل اشتغال تاکنون حکم تعطیلی آن ها را صادر نکرده ایم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما