خبر
مسکن و ساختمان   هوشمندسازی  
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری راه و شهرسازی گلستان:

سهم عظیمی ازاشتغال کشور متاثر از صنعت ساختمان است

می متالز - امروز سهم عظیمی از اشتغال کشور متاثر از این بخش است.

به گزارش می متالز، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری  راه و شهرسازی گلستان با بیان نقش مستقیم و غیر مستقیم صنعت ساختمان در بخش های مختلف اقتصادی اجتماعی، گفت: امروز سهم عظیمی از اشتغال کشور متاثر از این بخش است.

سیده فرشته خلیل زاده سرپرست معاونت شهرسازی ومعماری راه و شهرسازی استان گلستان  در مراسم آغاز به کار هفدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان ایران افزود: برای تقویت این بخش نیازمند استفاده از صنایع نوین و هوشمند سازی صنایع بوده تا با افزایش عمر ساختمان ها، ذخیره انرژی، کاهش هزینه ها، بررونق این بخش وتوسعه اقتصادی کشور بیافزاییم.

وی ادامه داد: امروزه یکی از مشکلات صنعت ساختمان، کاهش ساخت و سازها وبه طبع آن کاهش اشتغال در کشور است که در این راستا دولت محترم و در راًس آن وزارت راه و شهرسازی و سایر ارگانهای متولی طرحهای متعددی را جهت رونق این بخش ارائه و اجرایی نموده اند که میتوان به (( طرح اقدام ملی مسکن)) اشاره داشت که از اهم برنامه ها و فعالیتها وزارت راه و شهرسازی است که اقدامات و تلاشهای اجرائی بسیاری در این راستا انجام شده است.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری این اداره کل افزود: تعادل بخشی به بازارعرضه و تولید مسکن، پایدار کردن تولید مسکن در کشور و تشویق بخش خصوصی در مشارکت ساخت و سازاز مهمترین اهداف این طرح است.

خلیل زاده افزود: افزایش عمر ساختمان از دیگر موضوعات مهم در صنعت ساختمان است که با رعایت استانداردها در تولید محصولات ساختمان و برنامه ریزی و بکارگیری مدیریت بهینه، علمی توسط سازمانهای متولی و تولید کنند گان می توان به آن دست یافت.

این مقام مسئول اظهارداشت : خوشبختانه آمارها نشان می دهد طی سالیان اخیرتعداد ساختمان های ساخته شده با مصالح بادوام در کشور افزایش یافته به گونه ای که در سال 95 آمار آن به 8/82 درصد رسیده است ارزیابی های  سیل اخیر هم نشان داد عموماًساختمان های ساخته شده با مصالح با کیفیت نامناسب و غیر استاندارد دچار آسیب شده که خوشبختانه در بازسازیهای اخیر رعایت استانداردها مورد توجه قرار گرفته است.

هفدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان، تاسیسات، سیستم های سرمایشی و گرمایشی عصر دوشنبه با حضور 65 شرکت داخلی در محل نمایشگاه بین المللی گلستان در گرگان گشایش یافت.

این نمایشگاه در سالن سرپوشیده 6 هزار متر مربعی نمایشگاه بین المللی گلستان از ساعت 17 تا 22 روزهای 28 تا 31 خرداد برای بازدید علاقه مندان به صنعت ساختمان دایر است.

نمایشگاه بین المللی استان گلستان در کیلومتر 4.5 بزرگراه گرگان – آق قلا واقع است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گلستان:

ایجاد شهرک متالورژی گلستان یک تئوری بود/ معایب زیرساختی دیده نشد

می متالز - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گلستان گفت: ایجاد شهرک متالورژی در حد یک تئوری از سوی مسوولان وقت صنعت و معدن استان مطرح شد بدون آنکه ابزار عملیاتی آن فراهم باشد و معایب زیرساختی استان دیده شود.
 رئیس اتاق گرگان خبر داد:

کمک فعالان اقتصادی گلستان برای خرید تجهیزات پزشکی بیماران کرونایی

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان از کمک ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی فعالان اقتصادی استان گلستان برای خرید تجهیزات پزشکی موردنیاز بیماران کرونایی خبر داد.
 

"مرکز مصالح " کامل ترین مرکز تهیه و پخش کلیه مصالح ساختمانی

می متالز - مرکز مصالح بزرگترین وکامل ترین شرکت تهیه و پخش کلیه مصالح ساختمانی اعم از انواع آهن آلات و ملزومات ‌تاسیساتی و حرارتی برودتی ساختمان است.
 استاندار گلستان خبر داد:

غربالگری ۲۱۴ هزار خانوار روستایی گلستان/ معادن زغال سنگ تعطیل شدند

می متالز - استاندار گلستان از غربالگری ۲۱۴ هزار خانوار روستایی در استان خبر داد و گفت: قیمت اقلام بهداشتی نباید نسبت به قبل افزایش یابد.
 رئیس اتاق بازرگانی گرگان خبر داد:

کمک ۱۲ میلیارد تومانی فعالان اقتصادی گلستان برای درمان بیماران کرونایی

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گرگان گفت: فعالان اقتصادی گلستان تاکنون بیش از ۱۲ میلیارد تومان برای درمان بیماران کرونایی و تجهیز بیمارستان‌ها کمک کرده‌اند.
 رئیس اتاق بازرگانی گرگان خبر داد:

کمک ۱۲۵ میلیارد ریالی فعالان اقتصادی گلستان برای مقابله با کرونا

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گرگان از کمک ۱۲۵ میلیارد ریالی فعالان اقتصادی گلستان برای تجهیز بیمارستان‌های استان و تامین مایحتاج کادر درمانی در مقابله با کرونا خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما