خبر
بورس و سهام   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  

برآورد از هزینه‌های امسال «رتاپ»

می متالز - مدیران تجارت الکترونیک پارسیان انتظار دارند در سال ۹۸ نیز رشد هزینه‌ها مثل سال گذشته ادامه داشته باشد.

به گزارش می متالز، مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام تجارت الکترونیک پارسیان با حضور بیش از ۸۵ درصد از صاحبان سهام در سالن همایش موسسه مطالعات بهره‌وری و منابع انسانی سازمان گسترش نوسازی صنایع ایران برگزار شد.

تجارت الکترونیک پارسیان پس از تصویب صورت‌های مالی این شرکت در مجمع اعضای هیات‌مدیره «تاپ» برای یک دوره ۲ ساله دیگر ابقا شدند. همچنین سود هر سهم 38 تومان تعیین شد که ۸۴ درصد آن یعنی 32 تومان از پنجم تیرماه سال‌جاری توزیع خواهد شد. همچنین با توجه به پیشنهاد هیات‌مدیره مبنی بر رعایت هرچه بیشتر صرفه و صلاح سهامداران و همچنین رعایت سیاست‌های گروه بانک پارسیان به‌عنوان سهامدار عمده مقرر شد مبلغی به‌عنوان پاداش هیات‌مدیره در نظر گرفته نشود.

در ابتدای این نشست احمد جعفری؛ مدیرعامل تجارت الکترونیک پارسیان مهم‌ترین رخدادها و چالش‌های صنعت پرداخت در سال گذشته را وجود تحریم‌های بین‌المللی و افزایش نرخ ارز، افزایش نرخ تورم و کاهش قدرت خرید مردم، عدم کارآیی نظام کارمزد فعلی، عدم تناسب رشد درآمد و هزینه شرکت‌های PSP و اعمال محدودیت در سقف مبلغ تراکنش‌های خرید، حذف کارمزد تراکنش‌های USSD و حضور بازیگران جدید در صنعت پرداخت با صدور مجوز فعالیت برای شرکت‌های پرداخت‌یار برشمرد.

به گفته وی در حال‌حاضر بخش عمده‌ای از پرداخت کارمزد در صنعت پرداخت، هم کارمزد پذیرندگی تراکنش‌های کارتخوان، اینترنت و موبایل و هم کارمزد صادرکنندگی تراکنش کارت‌های بانکی، بر عهده بانک‌ها بوده و از سوی دیگر عدم ماندگاری نقدینگی نزد بانک‌ها موجب افزایش هزینه بانک‌ها در نظام پرداخت شده و این موضوع سبب ایجاد تضاد منافع میان شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت و بانک‌ها شده است.

جعفری به مساله افزایش هزینه رول کاغذ اشاره کرد و گفت در ابتدای سال ۹۷ این هزینه ۱۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که افزایش قیمت کاغذ باعث شده ۴۰ میلیارد تومان به این هزینه افزوده شود، ضمن اینکه شاهد افزایش هزینه تامین دیگر زیرساخت‌های موردنیاز برای نگهداشت و توسعه شبکه پرداخت شرکت نظیر تامین کارتخوان، زیرساخت‌های فنی و ارتباطی و... نیز بودیم. خوشبختانه شرکت توانست با تمهیداتی بخشی از هزینه‌های ایجاد شده را جبران و منافع سهامداران خود را حفظ کند.

به گفته وی انتظار می‌رود در سال ۹۸ نیز رشد هزینه‌ها مثل سال گذشته ادامه داشته باشد و به همین جهت شرکت تمهیدات لازم به منظور تامین به‌موقع زیرساخت‌ها برای نگهداشت و توسعه شبکه خود را اندیشیده و به دنبال افزایش سهم بازار خود در سال‌جاری است.

جعفری درباره لزوم ارتقای نسبت بهره‌وری کارتخوان‌ها گفت هرچند در سال‌های اخیر شاهد رشد مناسبی در بهره‌وری تعدادی کارتخوان‌های فروشگاهی تاپ بوده‌ایم، لیکن این روند باید با شتاب بیشتری نسبت به سال‌های قبل ادامه داشته باشد تا شرکت بتواند از داشته‌ها و سرمایه‌گذاری‌های خود بیش‌ترین انتفاع ممکن را به‌دست آورد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان

توجه به استارتاپ‌ها و اتاق بازرگانی نسل دوم می‌تواند شرایط را برای توسعه سریع‌تر و بیشتر فراهم کند

می متالز - مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان در آیین افتتاح نمایشگاه اتوکام 2019:
 رئیس کمیسیون کسب و کارهاى دانش بنیان اتاق بازرگانى مطرح کرد:

پتانسیل فراوان فعالیت استارتاپ ها در حوزه خدمات بندرى و دریایى/ امکان ارائه خدمات نوآورانه بخش خصوصى در حوزه بندرى و دریایى در صورت حمایت سازمان هاى مرتبط

می متالز - رئیس کمیسیون کسب و کارهاى دانش بنیان اتاق بازرگانى، صنایع، معادن و کشاورزى ایران با تاکید بر اینکه پتانسیل فراوانى به منظور استفاده از فناورى در حوزه خدمات بندرى و دریایى وجود دارد، گفت: باید مسیر براى شرکت هاى دانش بنیان به منظور فعالیت هاى فناورانه و نوآورانه در این حوزه هموار شود.
 

جلوی ورود خبرنگاران به مجمع هپکو گرفته شد

می متالز - در مجمع عمومی عادی سالانه هپکو که بعد از تنفس 10 روزه امروز برگزار شد از ورود خبرنگاران جلوگیری به عمل آمد.
 

پنل تخصصی استارتاپ‌های معدنی

می متالز - پنل تخصصی استارت‌آپ‌های معدنی و شرکت‌های دانش‌بنیان با موضوع «گذار ابزارهای تامین مالی و سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی» در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.
 از محل آورده نقدی

بیمه رازی افزایش سرمایه می‌دهد

می متالز - مدیرعامل بیمه رازی یک روز قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه از افزایش سرمایه این شرکت خبر داد و گفت: یکی از دستور جلسات مجمع، بحث افزایش سرمایه است که درصورت تصویب، سرمایه بیمه رازی از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.
 

ارزش بازار «فملی» در دو سال آینده از «فولاد» عبور خواهد کرد

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه ارزش بازار «فملی» هم‌اکنون ۴۰ هزار میلیارد تومان است، عنوان کرد طی دو سال آتی ارزش بازار این شرکت از «فولاد» بیشتر خواهد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما