خبر
بورس و سهام   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  

برآورد از هزینه‌های امسال «رتاپ»

می متالز - مدیران تجارت الکترونیک پارسیان انتظار دارند در سال ۹۸ نیز رشد هزینه‌ها مثل سال گذشته ادامه داشته باشد.

به گزارش می متالز، مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام تجارت الکترونیک پارسیان با حضور بیش از ۸۵ درصد از صاحبان سهام در سالن همایش موسسه مطالعات بهره‌وری و منابع انسانی سازمان گسترش نوسازی صنایع ایران برگزار شد.

تجارت الکترونیک پارسیان پس از تصویب صورت‌های مالی این شرکت در مجمع اعضای هیات‌مدیره «تاپ» برای یک دوره ۲ ساله دیگر ابقا شدند. همچنین سود هر سهم 38 تومان تعیین شد که ۸۴ درصد آن یعنی 32 تومان از پنجم تیرماه سال‌جاری توزیع خواهد شد. همچنین با توجه به پیشنهاد هیات‌مدیره مبنی بر رعایت هرچه بیشتر صرفه و صلاح سهامداران و همچنین رعایت سیاست‌های گروه بانک پارسیان به‌عنوان سهامدار عمده مقرر شد مبلغی به‌عنوان پاداش هیات‌مدیره در نظر گرفته نشود.

در ابتدای این نشست احمد جعفری؛ مدیرعامل تجارت الکترونیک پارسیان مهم‌ترین رخدادها و چالش‌های صنعت پرداخت در سال گذشته را وجود تحریم‌های بین‌المللی و افزایش نرخ ارز، افزایش نرخ تورم و کاهش قدرت خرید مردم، عدم کارآیی نظام کارمزد فعلی، عدم تناسب رشد درآمد و هزینه شرکت‌های PSP و اعمال محدودیت در سقف مبلغ تراکنش‌های خرید، حذف کارمزد تراکنش‌های USSD و حضور بازیگران جدید در صنعت پرداخت با صدور مجوز فعالیت برای شرکت‌های پرداخت‌یار برشمرد.

به گفته وی در حال‌حاضر بخش عمده‌ای از پرداخت کارمزد در صنعت پرداخت، هم کارمزد پذیرندگی تراکنش‌های کارتخوان، اینترنت و موبایل و هم کارمزد صادرکنندگی تراکنش کارت‌های بانکی، بر عهده بانک‌ها بوده و از سوی دیگر عدم ماندگاری نقدینگی نزد بانک‌ها موجب افزایش هزینه بانک‌ها در نظام پرداخت شده و این موضوع سبب ایجاد تضاد منافع میان شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت و بانک‌ها شده است.

جعفری به مساله افزایش هزینه رول کاغذ اشاره کرد و گفت در ابتدای سال ۹۷ این هزینه ۱۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که افزایش قیمت کاغذ باعث شده ۴۰ میلیارد تومان به این هزینه افزوده شود، ضمن اینکه شاهد افزایش هزینه تامین دیگر زیرساخت‌های موردنیاز برای نگهداشت و توسعه شبکه پرداخت شرکت نظیر تامین کارتخوان، زیرساخت‌های فنی و ارتباطی و... نیز بودیم. خوشبختانه شرکت توانست با تمهیداتی بخشی از هزینه‌های ایجاد شده را جبران و منافع سهامداران خود را حفظ کند.

به گفته وی انتظار می‌رود در سال ۹۸ نیز رشد هزینه‌ها مثل سال گذشته ادامه داشته باشد و به همین جهت شرکت تمهیدات لازم به منظور تامین به‌موقع زیرساخت‌ها برای نگهداشت و توسعه شبکه خود را اندیشیده و به دنبال افزایش سهم بازار خود در سال‌جاری است.

جعفری درباره لزوم ارتقای نسبت بهره‌وری کارتخوان‌ها گفت هرچند در سال‌های اخیر شاهد رشد مناسبی در بهره‌وری تعدادی کارتخوان‌های فروشگاهی تاپ بوده‌ایم، لیکن این روند باید با شتاب بیشتری نسبت به سال‌های قبل ادامه داشته باشد تا شرکت بتواند از داشته‌ها و سرمایه‌گذاری‌های خود بیش‌ترین انتفاع ممکن را به‌دست آورد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سرمایه گذاری فضای استارتاپی در اختیار بخش خصوصی

می متالز - در این مراسم علی ناظمی، معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد: دولت در سود و زیان پروژه‌های استارتاپی شریک‌ می‌شود و ریسک سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه فناوری کنترل می شود.
 بورس تهران در موضع انفعال

نقشه نیمروز بورس سه‌شنبه(یک مرداد)

می متالز - شاخص کل بورس تهران پس از دو جهش متوالی در معاملات امروز تحت تاثیر انفعال اهالی سهام در دو سوی معاملات عقب‌نشینی حدود 2 هزار واحدی را تجربه کرد. در حالی که کارنامه‌های فصلی خبر از سودآوری مقبول شرکت‌ها می‌داد و برای دو روز موج قدرتمندی از تقاضا را رقم زده بود اما در معاملات امروز موج کم‌جان تقاضا مغلوب عرضه‌هایی شد که عموما در پی شناسایی سود بودند. با وجود این، تردید در برخورد دوباره با سقف تاریخی باعث شد تا ضمن مشارکت کمتر معامله‌گران، ارزش معاملات افت کند.
 

برنامه «بساما» برای توانگری مالی

می متالز - بیمه سامان برنامه دارد توانگری مالی بیمه سامان را در پایان سال ٩٨ به ١٨٠ درصد رساند.
 

تصمیم هیات مدیره «وکار» در مجمع

می متالز - با برگزاری مجمع سالانه بانک کارآفرین به منظور ارتقای نسبت‌های عملیاتی بانک و با توجه به الزامات بانک مرکزی در خصوص افزایش سرمایه، تصمیم جدیدی در این باره گرفته شد.
 بنیان‌گذار استارتاپ «آسان بورس»:

تسهیل روند فعالیت در بازارسرمایه، راهکاری برای رشد استارتاپ‌های بورسی

می متالز - رضا فکوری: «تسهیل دریافت مجوزها و اجازه کار به استارتاپ‌ها می‌تواند نقش موثری در رونق این حوزه داشته باشد؛ در این شرایط، شرکت‌های بیشتری امکان ورود به بورس خواهند داشت.»
 دژپسند مطرح کرد؛

رفع موانع کسب‌ و کار استارتاپ ها و فین‌تک‌ها

می متالز - وزیر اقتصاد در جریان بازدید از غرفه‌های حاضر در نمایشگاه الکامپ به ویژه غرفه‌های الکام استارز در محل استقرار شرکت‌های نوپا، دانش بنیان و استارتآپی، پای درد و دل فین تک‌ها نشست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما