خبر
عمران و معماری  

آیین‌نامه ویژه بازآفرینی شهری تدوین می شود

می متالز - رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی مجمع مشورتی کلان شهرهای کشور گفت: بازآفرینی شهری پاسخگوی مسائل و مشکلات فعلی در جامعه نیست و در این حوزه آئین نامه مشخصی تدوین و عملیاتی خواهد شد.

به گزارش می متالز، اسماعیل دویران روز جمعه  افزود: یکی از مباحث مورد توجه قوانین مربوط به بازآفرینی شهری است که پاسخگوی مسائل و مشکلات نیست که کارشناسان شهر سازی همه شهرهای کشور با معرفی نماینده و برگزاری جلسه‌، آئین نامه اجرایی مشخصی را در این ارتباط اعلام خواهند کرد.

وی اظهار داشت: طبق تصمیمات اتخاذ شده مقرر شده است آئین نامه مشخصی برای عملیاتی شدن تدوین و پس از آن از طریق شورای عالی استان‌ها اصلاح و قوانین در قالب لایحه به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان ادامه داد: موضوع بازآفرینی در شهر زنجان همانند شهرهای دیگر و در یک مسیر قرار دارد و همین مساله موجب شده فعالیت‌های این حوزه به صورت نقطه‌ای انجام شود.

وی اضافه کرد: تفاوت‌ها در موضوع باز آفرینی شهری به میزان اعتبارات تخصیصی استان‌ها باز می‌گردد که برخی مراکز کمتر و برخی دیگر بیشتر دریافت کرده اند و در این میان استان زنجان وضعیت تا حدود خوبی دارد.

دویران خاطر نشان کرد: حوزه خدمات الکترونیکی شهرداری و به عبارتی ارائه خدمات غیر حضوری به شهروندان نیز از جمله مسائل مهم این کمیسیون است که با بحث‌های انجام گرفته باید رویه واحدی در سطح کشور در این زمینه اعمال شود.

وی اظهار داشت: به طور مثال صدور پروانه ساختمانی در شهر زنجان به شکل خاص و در استان‌های دیگر نیز با روند متفاوت است که مقرر شده برای خدمات شورا و یا شهرداری در بخش‌های مختلف از قبیل عوارض نوسازی و صدور پروانه رویه واحدی تدوین شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی مجمع مشورتی کلان شهرهای کشور گفت: شرط تحقق این مهم تدوین فرآیندهای ضروی بوده تا روش‌های یکسانی در کشور اعمال شود که پس از گام اول تهیه اپلیکیشن جامع شهری است که برای کل کشور تدوین می‌شود.

وی اضافه کرد: تحقق این مهم نیز نیازمند تأمین زیر ساخت‌های لازم است که هم اکنون اغلب شهرها در حال تکمیل فیبر نوری با همکاری اپراتورهای مختلف هستند که در شهر زنجان این روند اغاز شده که گامی مهم در راستای الکترونیکی کردن خدمات است.

دویران افزود: برای عملیاتی کردنی این برنامه مهم طی ۲ ماه آینده جلسه‌ای با حضور مسئولان فناوری اطلاعات شهرداری در استان قزوین برگزار خواهد شد تا رویه‌های اعمال شده برای اجرای این طرح به شیوه یکسانی انجام گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازآفرینی بیش از ۳۲۰۰ هکتار بافت فرسوده عملیاتی می‌شود

می متالز - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به لزوم بازآفرینی بافت‌های فرسوده گفت: بازآفرینی بیش از ۳۲۰۰ هکتار بافت فرسوده در شهر تهران با اولویت ۱۸ محله با همکاری همه دستگاه‌ها عملیاتی می‌شود.
 معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

آغاز بازآفرینی محله سیروس و پیکان شهر تهران با ساخت 5 هزار واحد مسکونی

می متالز - معاون وزیر راه وشهرسازی از آغاز عملیات بازآفرینی شهری در دو منطقه سیروس و پیکان شهر در تهران خبر داد و گفت: هر چند هنوز پروانه‌ای صادر نشده و پس از امضای قراردادها می‌توان عدد دقیق میزان ساخت واحدهای مسکونی را اعلام کرد اما به طور تقریبی در هریک از این پروژه‌ها امکان ساخت 2 هزار و 500 واحد مسکونی وجود دارد.
 توسط هیات وزیران صورت گرفت؛

اصلاح آیین‌نامه استفاده مودیان مالیاتی از صندوق مکانیزه فروش

می متالز - هیات وزیران آیین‌نامه اجرایی مربوط به استفاده مودیان مالیاتی از سامانه صندوق مکانیزه فروش را اصلاح کرد.
 مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران :

قرارداد اعطای تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی نوسازی مسکن بزودی مبادله می شود

می متالز - مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با تأکید براینکه تعداد محلات هدف در برنامه بازآفرینی را کاهش خواهند داد، گفت: پروژه ها هدفمند خواهند شد و موافقتنامه اعتبارات مورد نیاز به زودی مبادله و اعلام خواهد شد.
 

استقبال سازنده‌ها از ساخت و ساز مسکن/رشد صدور پروانه ساختمانی در سال گذشته

می متالز - رشد قیمت مسکن در یک سال گذشته باعث شد تا سازندگان مسکن با استقبال از این وضعیت برای دریافت پروانه ساختمانی به شهرداری‌ها مراجعه و ترغیب بیشتری برای ساخت از خود نشان دهند.
 معاون شرکت بازآفرینی شهری تشریح کرد

جزئیات تسهیلات ساخت و خرید مسکن در بافت‌های فرسوده/وام ۵۰ میلیونی در کلان‌شهرها

می متالز - معاون اداره کل تجهیز منابع مالی، فنی و اقتصادی شرکت بازآفرینی شهری ایران نحوه دریافت تسهیلات ساخت و خرید مسکن در بافت‌های فرسوده را تشریح و گفت:با کدپستی و کد جام از واقع شدن ملک خود در بافت فرسوده آگاهی یابید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما