خبر
مسکن و ساختمان  

ظرفیت افزایش ۵۰ درصدی تعرفه خدمات مهندسی وجود دارد

می متالز - رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران اظهار داشت: پدیده امضا فروشی را قبول ندارم و امضا فروشی و صدور کارت‌های صوری را به طور کامل رد می‌کنم، البته کم کاری‌هایی وجود دارد که با افزایش نظارت حسن بر عملکرد به دنبال کاهش تخلفات هستیم.

به گزارش می متالز، محمد طاهری در حاشیه مانور کنترل کیفیت خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی استان تهران با اشاره به الزام صدور شناسنامه فنی و ملکی برای ساختمان‌ها اظهار داشت: شناسنامه فنی و ملکی جزء اسنادی است که چگونگی میزان رعایت مقررات ملی ساختمان را نشان می‌دهد و نقش مهمی در ارتقاء ایمنی ساخت و ساز در کشور دارد.

وی با اشاره به تغییر نهاد ناظر بر عملکرد سازمان نظام مهندسی گفت: نظارت عالیه بر روی سازمان نظام مهندسی چه از سوی وزارت راه و شهرسازی و چه از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام شود، برای ما تفاوتی ندارد و تاثیری در عملکرد ما نخواهد داشت.

وی افزود: فارغ از این که وزارت عالیه را چه نهادی انجام می‌دهد ما به وظایف خود متعهد هستیم.

رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: تغییر ناظر از سوی مجلس به تصویب رسیده است و برای ما هم فرقی ندارد کدام سازمان نظارت را انجام دهد.

طاهری با اشاره به افزایش تعرفه‌های خدمات مهندسی اظهار داشت: اواخر سال ۹۷ افزایش ۲۵ درصدی در نرخ تعرفه‌های خدمات مهندسی اعمال شد.

وی ادامه داد: در سال ۹۶ هیچگونه افزایش در این خدمات نداشتیم و این کمترین میزان افزایش قیمت است چرا که براساس جدولی که در سال ۸۳ تهیه و تصویب شد ظرفیت افزایش نرخ ۵۰ درصدی تعرفه‌ها را داریم اما در حال حاضر نسبت به افزایش ۵۰ درصدی اقدام نمی‌کنیم.

رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران با اشاره به آخرین وضعیت پرونده تخلف ۴۰ میلیاردی در سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: این پرونده در دادسرای شماره ۸ در حال پیگیری است بازپرسی‌ها در حال انجام است، هنوز پول سازمان نظام مهندسی بلوکه شده و به سازمان برنگشته است.

وی با بیان اینکه ۴ هزار بازدید برای کنترل کیفیت ساخت و ساز از سوی بازرسان نظام مهندسی استان تهران انجام شده است گفت: امیدوارم به زودی صدور شناسنامه فنی و ملکی برای تمام ساختمان‌ها انجام شود تا بتوانیم از این طریق کیفیت ساخت و ساز را افزایش دهیم.

طاهری همچنین با رد هرگونه امضاء فروشی بین مهندسان اظهار داشت: پدیده امضاء فروشی را قبول ندارم و امضاء فروشی و صدور کارت‌های صوری را به طور کامل رد می‌کنم البته کم کاری‌هایی وجود دارد که با افزایش نظارت حسن برعملکرد به دنبال کاهش تخلفات هستیم.

رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران در پاسخ به سوال دیگر خبرنگارمبنی بر شناسایی ساختمان‌های مشابه پلاسکو در تهران اظهار داشت: تا زمانی که مبحث ۲۲  مقررات ملی ساختمان به اجرا نرسد امکان ورود به این موضوعات را نداریم، باید توجه داشته باشیم که اگر شناسنامه فنی و ملکی ساختمان به اجرا نرسد نمی‌توان وضعیت استاندارد ساختمان‌ها را بررسی کرد و این ساختمان‌ها به راحتی قابل شناسایی نیستند.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه آیا شناسایی ساخت و ساز در مجاور حرایم پرخطر بر عهده سازمان نظام مهندسی است و آیا تاکنون به این پرونده ورود کرده‌اید؟ گفت: کار سازمان نظام مهندسی پس از صدور پروانه آغاز می‌شود و پیش از آن دخالتی در این موضوعات نداریم بنابراین زمانی پروژه آغاز می‌شود که پروانه صادر شده است و سازمان نظام مهندسی هم نمی‌تواند به این موضوعات ورود کند و شناسایی آنها قبل از صدور پروانه هم ممکن نیست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تخصیص ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل مسکن مهر فرصتی طلایی است

می متالز - ۷۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های این طرح هزینه می‌شود.
 با حضور رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و معاون وزیر راه و شهرسازی:

دومین نشست و گفت‌وگو با تشکل‌های حرفه‌ای و صنفی حمل‌ونقل برگزار شد

می متالز - دومین نشست و گفت‌وگو تشکل‌های حرفه‌ای حرفه‌ای و صنفی حمل‌ونقل با حضور رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی و جمعی از نمایندگان تشکل‌های صنفی حمل‌ونقل در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
 معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد؛

اختصاص ۲۰ درصد مجموع تسهیلات بانکی به بخش مسکن

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی فراهم شدن تسهیلات بانکی را از جمله بسترهای لازم برای رونق تولید مسکن برشمرد و گفت: سهم مسکن از مجموع تسهیلات بانکی باید به ۲۰ درصد برسد.
 روحانی با انتقاد از عملکرد رسانه‌ها در اعلام رقم اجاره بها:

میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته است

می متالز - موضوع مسکن یکی از مسایل مهم اجتماعی، اقتصادی و رفاهی مردم بوده که کاهش دغدغه آنان در این بخش در توسعه اشتغال و رشد اجتماعی کشور هم تأثیرگذار است.
 به مناسبت روز جهانی سنگ؛

ساکنان مناطق معدنی باید از عایدات معدن برخوردار شوند

می متالز - حبیب الله ترشیزیان در خصوص توسعه پایدار در صنایع معدنی عنوان کرد: معدن کاری باید با توسعه پایدار همراه باشد و به گونه ای نباشد که محیط زندگی مردم آن منطقه را آلوده کنیم و آنها از عملیات معدنی هم برخوردار نباشند.
 

ضرورت سرمایه گذاری هدفمند برای رفع چالش های بخش پژوهش/ امضای تفاهم نامه همکاری بین مدیر مرکز تحقیقات مواد معدنی و سازمان نظام مهندسی معدن

می متالز - رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران بر ضرورت توجه به سرمایه گذاری هدفمند و هوشمندانه برای رفع چالش های بخش پژوهش و فناوری تاکید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما