خبر
مسکن و ساختمان  

ظرفیت افزایش ۵۰ درصدی تعرفه خدمات مهندسی وجود دارد

می متالز - رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران اظهار داشت: پدیده امضا فروشی را قبول ندارم و امضا فروشی و صدور کارت‌های صوری را به طور کامل رد می‌کنم، البته کم کاری‌هایی وجود دارد که با افزایش نظارت حسن بر عملکرد به دنبال کاهش تخلفات هستیم.

به گزارش می متالز، محمد طاهری در حاشیه مانور کنترل کیفیت خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی استان تهران با اشاره به الزام صدور شناسنامه فنی و ملکی برای ساختمان‌ها اظهار داشت: شناسنامه فنی و ملکی جزء اسنادی است که چگونگی میزان رعایت مقررات ملی ساختمان را نشان می‌دهد و نقش مهمی در ارتقاء ایمنی ساخت و ساز در کشور دارد.

وی با اشاره به تغییر نهاد ناظر بر عملکرد سازمان نظام مهندسی گفت: نظارت عالیه بر روی سازمان نظام مهندسی چه از سوی وزارت راه و شهرسازی و چه از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام شود، برای ما تفاوتی ندارد و تاثیری در عملکرد ما نخواهد داشت.

وی افزود: فارغ از این که وزارت عالیه را چه نهادی انجام می‌دهد ما به وظایف خود متعهد هستیم.

رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: تغییر ناظر از سوی مجلس به تصویب رسیده است و برای ما هم فرقی ندارد کدام سازمان نظارت را انجام دهد.

طاهری با اشاره به افزایش تعرفه‌های خدمات مهندسی اظهار داشت: اواخر سال ۹۷ افزایش ۲۵ درصدی در نرخ تعرفه‌های خدمات مهندسی اعمال شد.

وی ادامه داد: در سال ۹۶ هیچگونه افزایش در این خدمات نداشتیم و این کمترین میزان افزایش قیمت است چرا که براساس جدولی که در سال ۸۳ تهیه و تصویب شد ظرفیت افزایش نرخ ۵۰ درصدی تعرفه‌ها را داریم اما در حال حاضر نسبت به افزایش ۵۰ درصدی اقدام نمی‌کنیم.

رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران با اشاره به آخرین وضعیت پرونده تخلف ۴۰ میلیاردی در سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: این پرونده در دادسرای شماره ۸ در حال پیگیری است بازپرسی‌ها در حال انجام است، هنوز پول سازمان نظام مهندسی بلوکه شده و به سازمان برنگشته است.

وی با بیان اینکه ۴ هزار بازدید برای کنترل کیفیت ساخت و ساز از سوی بازرسان نظام مهندسی استان تهران انجام شده است گفت: امیدوارم به زودی صدور شناسنامه فنی و ملکی برای تمام ساختمان‌ها انجام شود تا بتوانیم از این طریق کیفیت ساخت و ساز را افزایش دهیم.

طاهری همچنین با رد هرگونه امضاء فروشی بین مهندسان اظهار داشت: پدیده امضاء فروشی را قبول ندارم و امضاء فروشی و صدور کارت‌های صوری را به طور کامل رد می‌کنم البته کم کاری‌هایی وجود دارد که با افزایش نظارت حسن برعملکرد به دنبال کاهش تخلفات هستیم.

رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران در پاسخ به سوال دیگر خبرنگارمبنی بر شناسایی ساختمان‌های مشابه پلاسکو در تهران اظهار داشت: تا زمانی که مبحث ۲۲  مقررات ملی ساختمان به اجرا نرسد امکان ورود به این موضوعات را نداریم، باید توجه داشته باشیم که اگر شناسنامه فنی و ملکی ساختمان به اجرا نرسد نمی‌توان وضعیت استاندارد ساختمان‌ها را بررسی کرد و این ساختمان‌ها به راحتی قابل شناسایی نیستند.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه آیا شناسایی ساخت و ساز در مجاور حرایم پرخطر بر عهده سازمان نظام مهندسی است و آیا تاکنون به این پرونده ورود کرده‌اید؟ گفت: کار سازمان نظام مهندسی پس از صدور پروانه آغاز می‌شود و پیش از آن دخالتی در این موضوعات نداریم بنابراین زمانی پروژه آغاز می‌شود که پروانه صادر شده است و سازمان نظام مهندسی هم نمی‌تواند به این موضوعات ورود کند و شناسایی آنها قبل از صدور پروانه هم ممکن نیست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر راه و شهرسازی:

ساخت ۱۵ هزار کیلومتر راه‌آهن دیگر در دستور کار است/ زیرساخت‌های ریلی تا ۳ برابر افزایش یافت/ اتصال ۲ استان دیگر به شبکه ریلی تا ۲ سال آینده

می متالز - وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۴ هزار کیلومتر خط ریلی در ایران وجود دارد و ساخت ۱۵ هزار کیلومتر راه‌آهن هم در دستور کار است، در سال‌های گذشته برای اولین بار قطار را به چهار استان کشور رساندیم و در دو سال آینده هم به دو استان دیگر قطار متصل می‌شود
 کاظم زاده انتقاد کرد

تسهیلات پر هزینه سد راه متقاضیان طرح ملی مسکن

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از مهم ترین مشکلات طرح ملی مسکن بحث سود بالای تسهیلات برای متقاضیان است، بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، متقاضیان باید ماهیانه بین یک میلیون و دویست تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را به عنوان بازپرداخت تسهیلات واریز کنند.
 رضایی کوچی:

طرح ملی مسکن در بهبود بازار بی‌تاثیر است

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مجلس از دولت و وزارت راه و شهرسازی توقع تولید مسکن را ندارد، بلکه ما می خواهیم که وزارتخانه زمینه حضور بخش خصوصی در بازار تولید مسکن را فراهم کند.
 

استفاده از پتانسیل‌های سازمان نظام مهندسی معدن در توسعه صنعت نفت

می متالز - معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت با تاکید بر اینکه قصد داریم از پتانسیل‌های سازمان نظام مهندسی معدن در توسعه صنعت نفت استفاده کنیم، گفت: در کشور ما ذخایر نفت و گاز فراوانی وجود دارد که اگر میخواهیم از آنها بهره‌برداری کنیم باید در چارچوب اقتصاد مقاومتی از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم و درونزا باشیم.
 

تبدیل نیمی از تفاهم نامه‌های سازمان نظام مهندسی معدن با سایر مجموعه‌ها به قرارداد

می متالز - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن با تاکید بر اینکه تا به امروز بیش از نیمی از تفاهم‌نامه‌های این سازمان با سایر مجموعه‌ها به قرارداد تبدیل شده و در مرحله‌ اجراست، گفت: با استقبال وزیر نفت و تمرکز این مجموعه بر اکتشاف میادین جدید نفتی این تفاهم‌نامه به سرانجام رسید.
 

اطلاعیه مهم سازمان نظام مهندسی معدن ایران/ ثبت نام آزمون صدور پروانه اشتغال آغاز شد

می متالز - سازمان نظام مهندسی معدن طی اطلاعیه ای اعلام کرد، آزمون صدور پروانه اشتغال از شنبه آغاز شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما