خبر
عمران و معماری  

بازآفرینی بیش از ۳۲۰۰ هکتار بافت فرسوده عملیاتی می‌شود

می متالز - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به لزوم بازآفرینی بافت‌های فرسوده گفت: بازآفرینی بیش از ۳۲۰۰ هکتار بافت فرسوده در شهر تهران با اولویت ۱۸ محله با همکاری همه دستگاه‌ها عملیاتی می‌شود.

به گزارش می متالز، محمد تقی‌زاده در جلسه کمیته زیرساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران با اشاره به عمده مشکلات محلات تهران اظهار داشت: بسته تشویقی نوسازی امور ثبتی و حقوقی و تأسیسات و تجهیزات شهری نظیر جابه‌جایی تیرهای برق، شبکه ارتباطی و زیرساختی و مدیریت بحران از عمده‌ترین مسائل و مشکلات احصا شده در سطح محلات شهر تهران است.

وی ادامه داد: برنامه اقدام مشترک در شهر تهران با اولویت بازآفرینی در 18 محله شهر تهران شامل محلات فرحزاد، دستغیب، سلسبیل جنوبی، هاشمی، راه آهن، تختی، سیروس، هرندی، زاهد گیلانی، دولاب، اتابک، مینایی، باغ آذری، بلورسازی، مقدم، شادآباد، نعمت‌آباد و جوانمرد قصاب عملیاتی می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به اینکه مقوله بازآفرینی مشتمل بر فرایندی توسعه‌ای و یکی از راهبردهای اصلی دولت است بیان کرد: بیش از 3200 هکتار بافت فرسوده در شهر تهران وجود دارد که همه امکانات و ظرفیت‌های دستگاه‌های مختلف را بسیج می‌کنیم تا این فرایند بر اساس تکالیف برنامه ششم عملیاتی شود.

تقی‌زاده سپس افزود: بازآفرینی در شهر تهران به واسطه الگو بودن این شهر در کشور بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند نمونه خوبی برای تعمیم به سایر کلانشهرهای کشور باشد.

وی همچنین عنوان کرد: اسناد قولنامه‌ای در محلات بافت‌های فرسوده یکی از مشکلات مشترک تمامی محلات است و با فهم این مشکل در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مصوب شد با محوریت معاونت عمرانی در جهت رفع این مشکل پیگیری‌های لازم انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران، با اشاره اینکه اگر خواهان تسریع در  بازآفرینی بافت‌های فرسوده در شهر تهران هستیم ابتدا باید مشکل اسناد قولنامه‌ای را مرتفع  کنیم گفت: نیازمند تدوین برنامه عملیاتی مبتنی بر ظرفیت و امکانات دستگاه‌های اجرایی در کمیته زیرساختی بازآفرینی کلانشهر تهران هستیم.

تقی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: در تعیین اولویت‌های کمیته زیرساخت بازآفرینی حتما از نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط دعوت می‌کنیم چرا که این تصمیمات نباید پشت درهای بسته و بدون اطلاع دستگاه‌ها از تکالیف خود  اتخاذ شود.

کد خبر: 42158
تاریخ: 1398/04/01 - 15:34
منبع: تین نیوز

بازآفرینی  بافت فرسوده  محمد تقی‌زاده 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر راه و شهرسازی:

صدور پروانه ساخت طرح ملی مسکن در بافت فرسوده رایگان است

می متالز - وزیر راه و شهرسازی از صدور رایگان پروانه ساخت واحدهای فرسوده برای متقاضیان طرح ملی مسکن و معرفی ۲۰هزار متقاضی به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات بافت فرسوده خبر داد.
 

ارزیابی استانداری تهران از طرح کاهش آلودگی هوا

می متالز - معاون استاندار تهران درباره ارزیابی طرح کاهش آلودگی هوا در تهران گفت: این طرح زمانی شروع شد که دو مطلب عمده در مورد آن در نظر گرفته نشد. یکی تعطیلات تابستانی مدارس و دیگری سفرهای تابستانی مردم. بر همین اساس خیلی نمی‌توان این طرح را از زمان شروع مورد ارزیابی قرار داد.
 مقصودی:

سازمان بازآفرینی شهری به وضعیت سکونت‌گاه‌های غیررسمی توجه ویژه داشته باشد

می متالز - نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه گرایش جوانان بیکار در مناطق حاشیه نشین به آسیب های اجتماعی اجتناب ناپذیر است، از سازمان بازآفرینی شهری خواست تا نسبت به سکونت‌گاه‌های غیر رسمی شهر مشهد توجه ویژه داشته باشد.
 نایب‌رئیس اتاق ایران خبر داد

مشارکت ایران در اجرای پروژه بین‌المللی بازآفرینی شهری

می متالز - نایب‌ رئیس اتاق ایران در نشست معرفی پروژه بین‌المللی اربینت که بازآفرینی شهری را دنبال می‌کند، گفت: حضور در این پروژه فرصتی فراهم می‌کند تا در یک همکاری بین‌المللی، زمینه تعامل و تبادل تجربیات در حوزه بازآفرینی شهری بین ایران و سایر کشورها فراهم شود.
 

لزوم تسهیل صدور اسناد مالکیتی قدس توسط ادارات ثبت و اوقاف/ معادن به تکالیف قانونی خود عمل نمی‌کنند

می متالز - شهردار قدس با اشاره به لزوم تسهیل صدور اسناد مالکیتی شهرقدس توسط ادارات ثبت و اوقاف در جهت حل مشکلات معاملات قولنامه‌ای و دریافت تسهیلات بازآفرینی گفت: معادن شن و ماسه شهرقدس به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کنند.
 

پاکسازی راه‌آهن سراسری کشور برای ثبت جهانی

می متالز - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با بیان اینکه حدود 62 کیلومتر از راه آهن سراسری کشور که پیشنهاد ثبت جهانی آن داده شده است در استان تهران قرار دارد، گفت: مراحل پاکسازی محوطه آن در حال انجام است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما