خبر
عمران و معماری  

بازآفرینی بیش از ۳۲۰۰ هکتار بافت فرسوده عملیاتی می‌شود

می متالز - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به لزوم بازآفرینی بافت‌های فرسوده گفت: بازآفرینی بیش از ۳۲۰۰ هکتار بافت فرسوده در شهر تهران با اولویت ۱۸ محله با همکاری همه دستگاه‌ها عملیاتی می‌شود.

به گزارش می متالز، محمد تقی‌زاده در جلسه کمیته زیرساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران با اشاره به عمده مشکلات محلات تهران اظهار داشت: بسته تشویقی نوسازی امور ثبتی و حقوقی و تأسیسات و تجهیزات شهری نظیر جابه‌جایی تیرهای برق، شبکه ارتباطی و زیرساختی و مدیریت بحران از عمده‌ترین مسائل و مشکلات احصا شده در سطح محلات شهر تهران است.

وی ادامه داد: برنامه اقدام مشترک در شهر تهران با اولویت بازآفرینی در 18 محله شهر تهران شامل محلات فرحزاد، دستغیب، سلسبیل جنوبی، هاشمی، راه آهن، تختی، سیروس، هرندی، زاهد گیلانی، دولاب، اتابک، مینایی، باغ آذری، بلورسازی، مقدم، شادآباد، نعمت‌آباد و جوانمرد قصاب عملیاتی می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به اینکه مقوله بازآفرینی مشتمل بر فرایندی توسعه‌ای و یکی از راهبردهای اصلی دولت است بیان کرد: بیش از 3200 هکتار بافت فرسوده در شهر تهران وجود دارد که همه امکانات و ظرفیت‌های دستگاه‌های مختلف را بسیج می‌کنیم تا این فرایند بر اساس تکالیف برنامه ششم عملیاتی شود.

تقی‌زاده سپس افزود: بازآفرینی در شهر تهران به واسطه الگو بودن این شهر در کشور بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند نمونه خوبی برای تعمیم به سایر کلانشهرهای کشور باشد.

وی همچنین عنوان کرد: اسناد قولنامه‌ای در محلات بافت‌های فرسوده یکی از مشکلات مشترک تمامی محلات است و با فهم این مشکل در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مصوب شد با محوریت معاونت عمرانی در جهت رفع این مشکل پیگیری‌های لازم انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران، با اشاره اینکه اگر خواهان تسریع در  بازآفرینی بافت‌های فرسوده در شهر تهران هستیم ابتدا باید مشکل اسناد قولنامه‌ای را مرتفع  کنیم گفت: نیازمند تدوین برنامه عملیاتی مبتنی بر ظرفیت و امکانات دستگاه‌های اجرایی در کمیته زیرساختی بازآفرینی کلانشهر تهران هستیم.

تقی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: در تعیین اولویت‌های کمیته زیرساخت بازآفرینی حتما از نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط دعوت می‌کنیم چرا که این تصمیمات نباید پشت درهای بسته و بدون اطلاع دستگاه‌ها از تکالیف خود  اتخاذ شود.

کد خبر: 42158
تاریخ: 1398/04/01 - 15:34
منبع: تین نیوز

بازآفرینی  بافت فرسوده  محمد تقی‌زاده 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آیین‌نامه ویژه بازآفرینی شهری تدوین می شود

می متالز - رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی مجمع مشورتی کلان شهرهای کشور گفت: بازآفرینی شهری پاسخگوی مسائل و مشکلات فعلی در جامعه نیست و در این حوزه آئین نامه مشخصی تدوین و عملیاتی خواهد شد.
 

جزییات پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ساخت مسکن در بافت فرسوده

می متالز - محمدحسن علمداری شکل پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ساخت مسکن در بافت فرسوده به سازنده ها را اعلام کرد و گفت: همه سازنده هایی که از طرف شرکت بازآفرینی شهری برای دریافت تسهیلات نوسازی و ساخت مسکن در بافت های فرسوده به بانک مسکن معرفی شوند مشمول دریافت تسهیلات ساخت مسکن با نرخ سود ۹ درصد هستند و بانک مسکن این تسهیلات را به آن ها پرداخت می کند.
 

جزئیات پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ساخت مسکن در بافت فرسوده

می متالز - مدیر امور اعتباری بانک مسکن شکل پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ساخت مسکن در بافت فرسوده به سازنده‌ها را اعلام کرد و گفت: سازنده‌هایی که از طرف شرکت بازآفرینی شهری معرفی شوند، مشمول دریافت تسهیلات ساخت مسکن با نرخ سود 9 درصد هستند.
 

کیفیت ساخت و ساز هنوز به نمره قبولی نرسیده است

می متالز - رئیس انجمن مهندسی سازه ایران با تاکید بر این‌که کیفیت ساخت و ساز در ایران وضعیت اسف‌بار ندارد، اما هنوز به نمره قبولی نرسیده است، گفت: مسئولیت ساخت و ساز کشور برعهده وزارت راه و شهرسازی است.
 معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

آغاز بازآفرینی محله سیروس و پیکان شهر تهران با ساخت 5 هزار واحد مسکونی

می متالز - معاون وزیر راه وشهرسازی از آغاز عملیات بازآفرینی شهری در دو منطقه سیروس و پیکان شهر در تهران خبر داد و گفت: هر چند هنوز پروانه‌ای صادر نشده و پس از امضای قراردادها می‌توان عدد دقیق میزان ساخت واحدهای مسکونی را اعلام کرد اما به طور تقریبی در هریک از این پروژه‌ها امکان ساخت 2 هزار و 500 واحد مسکونی وجود دارد.
 نایب رییس کمیسیون برنامه خبر داد

اختصاص ۶۲۰ هزار میلیارد ریال به نوسازی و احداث زیر ساخت های کشور

می متالز - نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه امسال بیش از ۶۲۰ هزار میلیارد ریال برای نوسازی و احداث زیر ساخت های عمرانی کشور در نظر گرفته شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما