خبر
آهن و فولاد  
نعیمی قائم مقام ایمیدرو در آستانه روز صنعت و معدن خبر داد:

بخش فولادسازی سفیددشت نیمه دوم امسال راه اندازی می شود

می متالز - عباس نعیمی قائم مقام ایمیدرو خبر داد: کارخانه فولادسازی سفیددشت در نیمه دوم امسال راه اندازی می شود.

به گزارش می متالز، قائم مقام ایمیدرو در آستانه روز صنعت و معدن با اعلام این خبر افزود: یکی از اهداف اصلی ایمیدرو راه اندازی بخش فولادسازی طرح های فولاد استانی است به طوری که پیش بینی می شود کارخانه فولادسازی سفیددشت – به عنوان طرح پیشرو- در زمستان امسال راه اندازی شود.

وی تاکید کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شده بخش فولادسازی طرح های استانی به مرور تا انتهای سال 99 به اتمام برسد.

مشاور ارشد رییس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در حال پیاده سازی ایده های نو برای تامین مالی پروژه ها است این سازمان در عین حال اقدامات مستمری با همراهی بخش خصوصی برای راه اندازی طرح ها، شروع کرده است.

به گفته نعیمی، به طور کلی دو راهبرد تسریع در اتمام پروژه‌های توسعه‌ای و توانمندسازی شرکت‌ها و بنگاه ها در دستور کار مدیریت ارشد سازمان قرار گرفته است. نعیمی افزود: در این راستا کمیته های پایش طرح‌ها و پروژه‌ها با حضور همه ذینفعان و مدیران مرتبط تشکیل شده و با برگزاری جلسات مستمر نسبت به بررسی روند پیشرفت و مشکلات اقداماتی صورت می گیرد. پس از آن با طراحی و اجرای راهکارهای مناسب، برنامه ریزی در جهت اتمام آنها انجام می شود.

وی افزود: همچنین تشکیل کمیته های تخصصی در حوزه های تامین مالی، مقابله با تحریم، منابع انسانی و ....... با هدف استفاده از نظرات کارشناسی بدنه سازمان در دستور کار قرار گرفته است.

قائم مقام ایمیدرو تاکید کرد: در واقع اقدامات فوق منجر به اتمام پروژه ها، ایجاد اشتغال، حفظ صادرات و تداوم ورود ارز به کشور و تامین مواد اولیه، تداوم و رونق تولید شرکت‌ها خواهد شد.

کد خبر: 42186
تاریخ: 1398/04/01 - 19:21
منبع: ایمیدرو

فولادسازی سفیددشت  عباس نعیمی  ایمیدرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در میزگرد تخصصی همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ارائه شد

چکاپ طرح جامع فولاد

می متالز - در دومین روز برگزاری همایش فولاد و سنگ‌آهن، «طرح جامع فولاد» به بوته نقد گذاشته شد. بزرگان صنعت فولاد معتقدند چارچوب اصلی طرح جامع فولاد، تنها روی ظرفیت‌سازی و دست‌یافتن به تولید ۵۵ میلیون‌تن فولاد خلاصه شده و موضوعاتی مانند «عدم‌‌توازن در زنجیره فولاد»، «جذب سرمایه‌گذاری» و «بهره‌وری پایین» مغفول مانده است.
 

حضور فولاد مبارکه در حوزه معدن نتیجه مثبتی را در بلند مدت به همراه خواهد داشت

می متالز - معاون طرح هاى توسعه معدن و صنایع معدنى سازمان توسعه و نوسازى معادن و صنایع معدنى ایران(ایمیدرو) گفت: فولاد مبارکه به حدی بزرگ شده که هم در حوزه تخصصی خود یعنی فولادسازی، ریخته گری و نورد پیشرو هست و هم می‌تواند در حوزه های دیگر با توجه به تخصص و توانمندی که دارد، به کشور کمک کند.
 

سود معدن سرب اسفراین در جیب دلالان

می متالز - حسین پور، نماینده مردم اسفراین در مجلس با بیان اینکه در برداشت‌های مواد معدنی از معدن آلبلاغ تنها شمار بسیار اندکی از مردم منطقه از مزایای این معدن بهره‌مند می‌شوند، گفت: اکثر سود این معدن نصیب دلالان خارج از استان می‌شود.
 

دو انتصاب جدید در شرکت های معدنی

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو در احکامی جداگانه مدیر عامل جدید ایمپاسکو و سرپرست شرکت ملی فولاد ایران را منصوب کرد.
 

وعده‌های ایمیدرو خاک می‌خورد/ آمادگی قرارگاه خاتم برای ورود به موضوع معدن آلبلاغ اسفراین

می متالز - در ۲ سال اخیر، موضوع معدن آلبلاغ اسفراین تبدیل به یکی از چالش‌های مهم خراسان شمالی شده است که وعده‌های مسوولین نیز تاکنون نتوانسته گرهی از مشکلات این معدن را حل کند.
 سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اعلام کرد:

استقرار شرکت حفاظتی ایمیدرو در آلبلاغ اسفراین از فردا

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: شرکت حفاظتی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در پی پاکسازی کامل منطقه آلبلاغ اسفراین از حضور برداشت کنندگان غیرمجاز، فردا در این منطقه معدنی مستقر می‌شود و کار حفاظت را آغاز می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما