خبر
بانک ها   شهرسازی  

جزییات تسهیلات نوسازی بدون سپرده به سازنده‌های کشور

می متالز - رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن اعلام کرد: تسهیلات نوسازی با نرخ سود تک رقمی به متقاضیان ظرف حداکثر ۲۰ روز کاری از زمان تکمیل مدارک لازم پرداخت خواهد شد.

به گزارش می متالز، رضا صالحی شهرابی رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن در تشریح جزییات تسهیلات نوسازی با نرخ سود تک رقمی به سازنده های مسکن کشور، با بیان اینکه بانک عامل بخش مسکن در راستای اجرای طرح بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده، تسهیلات ساخت بدون سپرده به سازندگان پرداخت میکند، گفت: این تسهیلات با نرخ سود ۹ درصد در تهران و سایر کلانشهرها تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در مراکز استانها و سایر شهرها تا سقف ۴۰ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت میشود.

وی به جزییات و نحوه پرداخت تسهیلات نوسازی بدون سپرده در کلانشهرها و سایر شهرهای کشور اشاره کرد و افزود: تسهیلات بدون سپرده با نرخ سود ۹ درصد تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای سازندگان شهر تهران پیش بینی شده است اما در صورتی که متقاضی خواهان اخذ تسهیلات بیش از سقف تعیین شده باشد بانک مسکن در سه حالت، یک نوع تسهیلات بدون سپرده با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار نیز در نظر گرفته است. به این معنا که در شهر تهران در صورتی که متقاضی خواهان اخذ تسهیلات بیش از سقف ۵۰ میلیون تومان باشد درصورتی که سازنده غیرحرفه ای باشد ۲۰ میلیون تومان، سازنده حرفه ای باشد ۴۰میلیون و در صورتی که سازنده حرفه ای باشد که در پروژه ساختمانی از تکنولوژیهای نوین استفاده میکند مبلغ ۶۰ میلیون تومان به اصل تسهیلات پیش بینی شده اضافه خواهد کرد. با این تفاوت که رقم مازاد پیش بینی شده با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار یعنی ۱۸ درصد در اختیار سازنده قرار خواهد گرفت.

وی رقم تسهیلات نوسازی بدون سپرده ویژه ساخت و سازهای محدوده بافت فرسوده در سایر کلانشهرها را نیز ۵۰ میلیون تومان با نرخ سود ۹ درصد اعلام کرد و افزود: مطابق با شرایط عنوان شده در صورتی که سازنده های سایر کلانشهرها نیز خواهان افزایش رقم تسهیلات خود باشند برای سازندگان غیرحرفه ای تا سقف ۱۰ میلیون تومان، برای سازندگان حرفه ای ۳۰ میلیون تومان و برای سازندگان حرفه ای استفاده کننده از تکنولوژی های نوین معادل ۵۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد قابل افزایش است.

صالحی در عین حال سقف تسهیلات نوسازی بدون سپرده با نرخ سود تک رقمی را برای مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت معادل ۴۰ میلیون تومان دانست و اظهار کرد: سازندگان غیرحرفه ای در این شهرها نیز میتوانند تا سقف ۲۰ میلیون تومان، سازندگان حرفه ای تا سقف ۴۰ میلیون تومان و سازندگان حرفه ای استفاده کننده از تکنولوژی های نوین نیز تا سقف ۶۰ میلیون تومان، تسهیلات مازاد بر سقف ۴۰ میلیون تومان اولیه با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار دریافت کنند.

وی با بیان اینکه بانک مسکن برای پروژه های نوسازی سایر شهرها(کمتر از ۲۰ هزار نفر) تسهیلات بدون سپرده با نرخ سود ۹ درصد تا سقف ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته است، تصریح کرد: سازندگان غیرحرفه ای، سازندگان حرفه ای و سازندگان حرفه ای استفاده کننده از تکنولوژی های نوین در این شهرها نیز به ترتیب تا سقف ۱۰ میلیون، ۳۰ میلیون و ۵۰ میلیون تومان قادر به افزایش سقف تسهیلات خود با نرخ سود ۱۸ درصد هستند.

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با بیان اینکه این بانک از سال های گذشته اقدام به پرداخت تسهیلات نوسازی کرده است، گفت: بانک مسکن از سال ۹۳ برای پرداخت تسهیلات نوسازی پای کار بوده است. به گونه ای که طی این سال ها تسهیلات نوسازی به سازنده ها با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار پرداخت می شد و به سازنده ها اینگونه اعلام شده بود که در صورت پرداخت یارانه نرخ سود، این مبلغ به حساب آنها واریز خواهد شد.

وی با تاکید بر آنکه از خردادماه امسال شکل پرداخت تسهیلات بدون سپرده نوسازی با تحولاتی مواجه شد، گفت: بانک مسکن از خرداد ماه امسال تسهیلات نوسازی بدون سپرده با نرخ سود ۹ درصد را در دو سقف ۴۰ و ۵۰ میلیون تومان اعطا میکند. برای اخذ این تسهیلات لازم است متقاضیان ابتدا به درگاه ttp://facility.udrc.ir مراجعه و با معرفی نامه خود از مراجع استانی و شهری حوزه بازآفرینی شهری، درخواست خود را ثبت کنند. پس از تکمیل شرایط و اخذ استعلامات لازم نیز، بانک مسکن حداکثر ظرف ۲۰ روز کاری تسهیلات مربوطه را به متقاضی پرداخت خواهد کرد.

کد خبر: 42426
تاریخ: 1398/04/02 - 20:39
منبع: ایبنا

رضا صالحی شهرابی  بانک مسکن  نوسازی  تسهیلات 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آخرین وضعیت بدهی صنایع آذر آب

می متالز - شرکت صنایع آذرآب که بدهی‌های آن از مرز ۱۳۲۸ تومان گذشته، توانسته در نیمه نخست امسال تسهیلات مالی بلندمدت زیادی دریافت کند.
 

۳۸ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی گلستان پرداخت شد

می متالز - رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان گفت: از ابتدای شهریور امسال تاکنون حدود ۳۸ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان گلستان پرداخت شده است.
 فولادگر در حاشیه بازدید از غرفه کروز:

بهبود شرایط کسب و کار در قطعه سازی را باید با مقررات زدایی فراهم کنیم

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بهبود کسب و کار در صنعت قطعه سازی را باید با مقررات زدایی، رفع موانع و اختصاص تسهیلات بانکی و غیر بانکی فراهم کنیم.
 

قیمت اوراق تسهیلات مسکن افزایش یافت

می متالز - قیمت اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن مقداری افزایش یافته است؛ به طوری که هر ورق از این اوراق حدود ۴۱ هزار تومان داد و ستد می‌شود اما همچنان هزینه وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسکن به علاوه جعاله زیر ۱۰ میلیون تومان است.
 براساس داده‌های بانک مرکزی بررسی شد

جغرافیای بدهی به بانک‌ها

می متالز - در ۴ ماه نخست سال جاری، رشد مانده تسهیلات از رشد مانده سپرده‌ها سبقت گرفت. این سبقت موجب شد تا نسبت تسهیلات به سپرده‌ها نیز با رشد ۱/ ۱ درصدی نسبت به خرداد ماه همراه شود و به ۸۱ درصد برسد.
 

قیمت اوراق تسهیلات مسکن به ۴۱ هزار تومان رسید

می متالز - آمار داد و ستدهای اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس نشان می‌دهد که این اوراق در ۷ ماه ابتدای سال‌جاری تا قیمت ۴۱ هزار تومان برای خریداران در نوسان است و در هفته‌های اخیر با اندکی افزایش نیز مواجه شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما