خبر
حمل و نقل عمومی  

سیستم حمل‌‌و‌نقل عمومی قم پاسخگوی نیازهای مردم نیست

می متالز - فرماندار قم با اشاره ضعف زیرساخت‌های حمل‌ و نقل عمومی قم گفت: در وضعیت فعلی زیرساخت‌های حمل‌ و نقل عمومی و ناوگان اتوبوس‌رانی قم پاسخگوی نیازهای روزافزون شهروندان و خیل عظیم مسافران و زائران نیست.

به گزارش می متالز، مرتضی حیدری روز پنجشنبه در همایش روز شهرداری و دهیاری‌ها در تالار معصومیه فرمانداری قم افزود: حجم عظیم زائران ورودی به قم نوسازی و توسعه سیستم حمل‌ونقل عمومی را ضروری کرده است.

وی اضافه کرد: از ویژگی‌های مهم قم این است که سالانه ۲۰ میلیون زائر داخلی و بیش از ۲ میلیون زائر خارجی وارد این شهر می‌شوند، زیرساخت‌های قم متناسب با ین مسائل باید توسعه پیدا کند.

فرماندار قم گفت: در مراسم نیمه شعبان امسال بیش از ۳ میلیون زائر وارد قم شد، استان با مشکل اساسی در رابطه با جابه‌جایی و حمل‌ونقل زائران در مناسبت‌های ملی و مذهبی روبه‌رو است.

حیدری با اشاره به فرسودگی بخش از ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم نیز بیان کرد: سیستم حمل‌ونقل عمومی قم باید تقویت شود.

در حال حاضر ۳۲۰ دستگاه اتوبوس تحت پوشش سازمان اتوبوسرانی قم فعال می باشد.

 

تشکیل هیات تخلفات در شورای اسلامی استان

رئیس شورای اسلامی استان قم نیز در این همایش با اشاره به مشکل سکونت اعضای شورای اسلامی روستاها و دهیاری‌ها تصریح کرد: درصورتی‌که در رابطه با مسئله سکونت دهیاری‌ها؛ شهرستان ملاک عمل قرار بگیرد بسیاری از مشکلات فعلی از بین می‌رود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد آتش زر تصریح کرد: در رابطه با اعضای دهیاری و شوراهای اسلامی روستا نیز باید افرادی انتخاب شوند که نسبت به مساله بودجه‌نویسی و هزینه کرد اطلاع کافی داشته باشند.

آتش زر ادامه داد: هیئت تخلفات در شورای اسلامی استان تشکیل شده، بسیاری از مشکلاتی که در رابطه با شوراها و دهیاری‌ها صورت می‌گیرد صرفاً به دلیل عدم آشنایی کافی با قوانین و مقررات است.

وی عنوان کرد: در وضعیت فعلی نگاه مثبتی در ارکان مختلف نظام نسبت به شوراها نیست و به نحوی این نهادهای مردمی متولی خاصی ندارند.

همایش روز شهرداری و دهیاری‌های با حضور مسئولان کشوری و قم برگزار و در آن مهم‌ترین مطالبات و دغدغه‌های شهرهای تابع و روستاهای استان موردبررسی قرار گرفت.

کد خبر: 43465
تاریخ: 1398/04/13 - 18:14
منبع: تین نیوز

مرتضی حیدری  حمل‌‌و‌نقل عمومی  قم  زیرساخت‌ها 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 به منظور اجرای سیاست‌های کلان رونق تولید

افتتاح طرح‌های صنعتی در استان قم با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت

می‌متالز - به دنبال سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان به استان قم به مناسبت روز ملی صنعت و معدن، واحد صنعتی آسوریک به‌منظور تولید و مقوای سلولزی افتتاح شد.
 

معدن، عرصه جدید تولید ثروت در ایران

می متالز - حمید آذرمند، پژوهشگر و تحلیلگر اقتصادی در یادداشتی عنوان کرد: با کاهش درآمدهای نفتی و کاهش تولید در اغلب بخش‌های اقتصادی، بار دیگر اهمیت شناسایی مزیت‌ها و ظرفیت‌های بالقوه در اقتصاد ایران آشکار شده است و یکی از این بخش‌ها، معادن و صنایع معدنی است.
 کارکردهای نامک در گفت وگو با نادی قمی بررسی شد؛

حذف سفارش های بی پشتوانه از فضای بازار سرمایه

می متالز - مدیرعامل تامین سرمایه نوین، راه اندازی سامانه نامک را از اقدامات مهم و کارآمد سازمان بورس در جهت کنترل ریسک منابع مالی مشتریان (اعم از مانده حساب و اعتبار اختصاص یافته) دانست.
 مدیر عامل تامین سرمایه نوین تشریح کرد؛

نقش بورس کالا در جذب نقدینگی به بخش تولید

می متالز - شرایط فعلی اقتصاد کشور و دسته و پنجه نرم کردن تولیدکنندگان و صنایع تولیدی با مشکلات متعدد مالی ایجاب می کند که راهکارهایی برای جبران سرمایه در گردش مورد نیاز برای بهبود شرایط تولید در نظر گرفته شود؛ در این میان یکی از راهکارهایی که می تواند در برطرف کردن مشکلات تولیدکنندگان گره گشا باشد استفاده از ظرفیت های بورس کالای ایران است.
 اجرای عملیات ساخت آلومینیوم جنوب در آستانه بهره‌برداری سرعت گرفت

تکمیل زیرساخت‌ها و تامین پودر آلومینا با دستور ایمیدرو

می متالز - مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در آستانه بهره‌برداری و تولید شمش آلومینیوم قرار دارد.
 

روزهای بی‌رمق معادن قم در سال رونق تولید

می متالز - در حوزه صنایع و بازرگانی شاید صنایع معدنی در انتهای کانون توجه‌ها باشد؛ به نظر می‌رسد این رویکرد به دلیل سختی کار کشف، بهره‌برداری و فرآوری محصولات معدنی و نیز بعد تخصصی و کم دسترس بودن آن باشد اما همه اینها دلیل نمی‌شود به صنعت معدن استان قم که سهم ۲ درصدی از حجم کشوری را دارد، بی‌توجهی شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما