خبر
حمل و نقل عمومی  

سیستم حمل‌‌و‌نقل عمومی قم پاسخگوی نیازهای مردم نیست

می متالز - فرماندار قم با اشاره ضعف زیرساخت‌های حمل‌ و نقل عمومی قم گفت: در وضعیت فعلی زیرساخت‌های حمل‌ و نقل عمومی و ناوگان اتوبوس‌رانی قم پاسخگوی نیازهای روزافزون شهروندان و خیل عظیم مسافران و زائران نیست.

به گزارش می متالز، مرتضی حیدری روز پنجشنبه در همایش روز شهرداری و دهیاری‌ها در تالار معصومیه فرمانداری قم افزود: حجم عظیم زائران ورودی به قم نوسازی و توسعه سیستم حمل‌ونقل عمومی را ضروری کرده است.

وی اضافه کرد: از ویژگی‌های مهم قم این است که سالانه ۲۰ میلیون زائر داخلی و بیش از ۲ میلیون زائر خارجی وارد این شهر می‌شوند، زیرساخت‌های قم متناسب با ین مسائل باید توسعه پیدا کند.

فرماندار قم گفت: در مراسم نیمه شعبان امسال بیش از ۳ میلیون زائر وارد قم شد، استان با مشکل اساسی در رابطه با جابه‌جایی و حمل‌ونقل زائران در مناسبت‌های ملی و مذهبی روبه‌رو است.

حیدری با اشاره به فرسودگی بخش از ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم نیز بیان کرد: سیستم حمل‌ونقل عمومی قم باید تقویت شود.

در حال حاضر ۳۲۰ دستگاه اتوبوس تحت پوشش سازمان اتوبوسرانی قم فعال می باشد.

 

تشکیل هیات تخلفات در شورای اسلامی استان

رئیس شورای اسلامی استان قم نیز در این همایش با اشاره به مشکل سکونت اعضای شورای اسلامی روستاها و دهیاری‌ها تصریح کرد: درصورتی‌که در رابطه با مسئله سکونت دهیاری‌ها؛ شهرستان ملاک عمل قرار بگیرد بسیاری از مشکلات فعلی از بین می‌رود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد آتش زر تصریح کرد: در رابطه با اعضای دهیاری و شوراهای اسلامی روستا نیز باید افرادی انتخاب شوند که نسبت به مساله بودجه‌نویسی و هزینه کرد اطلاع کافی داشته باشند.

آتش زر ادامه داد: هیئت تخلفات در شورای اسلامی استان تشکیل شده، بسیاری از مشکلاتی که در رابطه با شوراها و دهیاری‌ها صورت می‌گیرد صرفاً به دلیل عدم آشنایی کافی با قوانین و مقررات است.

وی عنوان کرد: در وضعیت فعلی نگاه مثبتی در ارکان مختلف نظام نسبت به شوراها نیست و به نحوی این نهادهای مردمی متولی خاصی ندارند.

همایش روز شهرداری و دهیاری‌های با حضور مسئولان کشوری و قم برگزار و در آن مهم‌ترین مطالبات و دغدغه‌های شهرهای تابع و روستاهای استان موردبررسی قرار گرفت.

کد خبر: 43465
تاریخ: 1398/04/13 - 18:14
منبع: تین نیوز

مرتضی حیدری  حمل‌‌و‌نقل عمومی  قم  زیرساخت‌ها 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر راه و شهرسازی:

ساخت ۱۵ هزار کیلومتر راه‌آهن دیگر در دستور کار است/ زیرساخت‌های ریلی تا ۳ برابر افزایش یافت/ اتصال ۲ استان دیگر به شبکه ریلی تا ۲ سال آینده

می متالز - وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۴ هزار کیلومتر خط ریلی در ایران وجود دارد و ساخت ۱۵ هزار کیلومتر راه‌آهن هم در دستور کار است، در سال‌های گذشته برای اولین بار قطار را به چهار استان کشور رساندیم و در دو سال آینده هم به دو استان دیگر قطار متصل می‌شود
 

۸۵ معدن در قم فعال است

می متالز - محمود سیجانی بیان کرد: به‌ طور کلی تعداد ۱۷۷ پروانه بهره‌برداری معدن در استان صادر شده است که دارای بهره‌بردار بوده و ۴۴ فقره در لیست مزایده قرار دارد.
 رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور:

فرونشست زمین، موجب تخریب زیرساخت‌های اصفهان می‌شود/ انجام عملیات ژئوفیزیک هوایی برای اکتشاف ذخایر پنهان در عمق اصفهان

می متالز - رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گفت: فرونشست زمین، زلزله خاموش است که اثرات مخربی بر ساختمان‌ها، راه‌ها و زیرساخت‌ها دارد و می‌تواند موجب افزایش عملکرد تخریبی یک زلزله کوچک در حد زمین لرزه‌ای بزرگ باشد.
 

ریل مورد نیاز کشور از داخل تامین می‌شود

می متالز - معاون راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌ها و امور زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: در قرارداد نخست با شرکت ذوب‌ آهن برای ساخت و تحویل 15 هزار تن ریل ملی توافق کردیم که این عدد می‌تواند تا 50 هزار تن برای یک سال نیز افزایش یابد.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت

فرونشست زمین، موجب تخریب زیرساخت‌های اصفهان می‌شود

می‌متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان شامگاه روز یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در استانداری اصفهان گفت: فرونشست زمین، زلزله خاموش است که اثرات مخربی بر ساختمان‌ها، راه‌ها و زیرساخت‌ها دارد و می‌تواند موجب افزایش عملکرد تخریبی یک زلزله کوچک در حد زمین لرزه‌ای بزرگ باشد.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

فرونشست زمین، موجب تخریب زیرساخت‌های اصفهان می‌شود

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت روز یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در استانداری اصفهان گفت: فرونشست زمین، زلزله خاموش است که اثرات مخربی بر ساختمان‌ها، راه‌ها و زیرساخت‌ها دارد و می‌تواند موجب افزایش عملکرد تخریبی یک زلزله کوچک در حد زمین لرزه‌ای بزرگ باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما