خبر
مواد معدنی   اقتصاد   انرژی های تجدیدپذیر  

منطقه اقتصادی کاشان؛ محل استقرار صنایع کانی های غیرفلزی و تولید انرژی های تجدیدپذیر

می متالز - امروز عملیات اجرایی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی کاشان با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو آغاز می شود. در این منطقه صنایع تولید ماشین آلات عام بخش معدن، صنایع کانی های غیرفلزی و تولید انرژی تجدیدپذیر مستقر خواهند شد.

به گزارش می متالز، بخشی از فعالیت های قابل استقرار در منطقه ویژه اقتصادی کاشان مربوط به صنایعی است که با هدف برندسازی و تخصص ویژه در منطقه صورت می گیرند.

صنایع مورد نظر از جمله کانی های غیرفلزی، ماشین آلات تولید و انتقال برق، استقرار نیروگاه های تولید برق از منابع تجدیدپذیر، ماشین آلات با کاربری عام و همچنین خاص به ویژه حوزه معدن، استقرار واحدهای فراوری املاح تبخیری و بازیافت فلزات است.

منطقه ویژه اقتصادی کاشان به استناد ایجاد 23 منطقه ویژه اقتصادی و طبق مصوبه اول آبان 89 شکل گرفت و در 26 آذر 91 ایمیدرو به عنوان مسوول منطقه معرفی شد.

این منطقه در 30 کیلومتری شمال کاشان واقع شده و دارای مساحت 1345 هکتاری است.

اقداماتی که تاکنون در این منطقه انجام شده شامل انجام مطالعات طرح جامع و تصویب در هیات وزیران و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، انجام مطالعات طرح تفصیلی و آماده سازی، اخذ مجوز محیط زیست فاز نخست، تامین آب و برق دوران ساخت و‌همچنین برنامه ریزی برای تامین زیرساخت دوران بهره برداری، تامین زیرساخت های موقت از جمله آب، برق، جاده دسترسی و ... است.

انتخاب پیمانکار فنس کشی و احداث جاده دسترسی فاز نخست را می توان از دیگر اقدامات این منطقه نام برد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با حضور نمایندگان ایمیدرو، جهاد دانشگاهی و فولاد اکسین انجام شد؛

برگزاری نخستین جلسه کارگروه فنی تولید ورق های فولادی کرایوژنیک

می متالز - نخستین جلسه کارگروه فنی تولید ورق های فولادی کرایوژنیک با حضور نمایندگان ایمیدرو، جهاد دانشگاهی واحدهای تهران و مشهد و شرکت فولاد اکسین خوزستان در ایمیدرو برگزار شد.
 

تلاش ایران برای دستیابی به رشد ۲۰ درصدی فولاد در سال ۹۹

می متالز - براساس نقشه راه معدن امسال برنامه تولید فولاد کشور رقم ۳۳ میلیون تن پیش‌بینی شده است که نسبت به عملکرد ۲۷.۵ میلیون تن سال گذشته باید رشد ۲۰ درصدی محقق شود که این مهم دور از انتظار است، اما ناشدنی بنظر نمی‌رسد.
 

هدفگذاری برای تولید ۱.۴ میلیون تن کنسانتره مس

می متالز - برابر نقشه راه معدن و صنایع معدنی امسال دستیابی به یک میلیون و ۴۲۷ هزار تن کنسانتره مس هدفگذاری شده و تولید ۲۵۰ هزار تن کاتد نیز مورد انتظار است.
 غریب پور در جلسه پایش معادن کوچک مقیاس مس:

تعیین تکلیف معادن مس غیرفعال تا 15 خرداد/ راهکار ورود معادن کوچک به بورس

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: معادن کوچک مقیاس غیر فعال در حوزه مس، تا 15 خرداد تعیین تکلیف می شوند.
 ورود مدیرعامل جدید در اوج روزهای کرونایی؛

تقی‌زاده پیش از چادرملو کجا بود و چه کرد؟!

می متالز - ناصر تقی‌زاده یکی از مدیران باسابقه در بخش معدن و صنعت کشور طی توافق سهامداران و ایمیدرو اسفندماه 98 رسما به عنوان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو معرفی شد.
 

متن مصوبه واگذاری هپکو به ایمیدرو منتشر شد

می متالز - مجموعه مصوبات مورد نیاز برای واگذاری هپکو به ایمیدرو احصا شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما