خبر
اقتصاد   برق  

مصرف برق بیت‌کوین از مصرف برق سوییس بیشتر است

می متالز - یک آمار تازه مشخص کرد که مصرف برق تولیدکنندگان بیت‌کوین از مصرف برق مردم سوئیس پیشی گرفته است!

به گزارش می متالز، مصرف برق شبکه بیت‌کوین پس از پشت سرگذاشتن سوئیس در حال سبقت از مصرف سالانه مردم اتریش است.

مطابق نتایج بررسی دانشگاه کمبریج، مصرف برق شبکه ارز رمزنگاری شده بیت‌کوین به بیش از ۶۴.۱ تریلیون وات ساعت در سال رسیده که از مجموع مصرف برق مردم سوئیس که سالانه ۵۸.۴ تریلیون وات ساعت اعلام شده، فراتر رفته است.

مصرف برق شبکه جهانی بیت‌کوین به ۰.۲۵ درصد مصرف برق کل جهان رسیده و نزدیک به مصرف برق اتریش است که کل نیاز سالانه برق آن معادل ۶۴.۶ تریلیون وات ساعت است.

همچنین از سوی دیگر با توقف میزان هدررفت مصرف وسایل برقی فعال در آمریکا می‌توان شبکه بیت‌کوین را تا چهار برابر اندازه فعلی گسترش داد.

مصرف برق این شبکه شامل تلاش برای استخراج بیت کوین‌های جدید، نگهداری و امنیت شبکه و تایید معاملات این ارز رمزنگاری شده است.

بیت‌کوین یک ارز مجازی یا به اصطلاح رمزنگاری شده است که از پاسخ‌های قابل قبول الگوریتم طراحی شده برای تولید آن استخراج می‌شود. از این الگوریتم حداکثر ۲۱ میلیون بیت‌کوین می‌توان استخراج کرد که سه چهارم آن تاکنون استخراج شده و به جریان افتاده است.

در حال حاضر بیت‌کوین در بازار جهانی نزدیک به ۱۰ هزاریورو معامله می‌شود.

کد خبر: 43691
تاریخ: 1398/04/15 - 23:45
منبع: ایبنا

بیت‌کوین  برق  سوئیس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

برنامه افزایش سرمایه سهم بازار پایه ای از محل مطالبات و آورده نقدی

می متالز - شرکت حاضر در بازار پایه فرابورس از برنامه افزایش سرمایه ۴۲ درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد.
 سخنگوی صنعت برق:

قیمت برق رمز ارز‌ها تعیین شد/ ممنوعیت استفاده درساعات اوج بار

می متالز - سخنگوی صنعت برق گفت: قیمت برق مصرفی رمز ارز‌ها که بطور مجتمع با ظرفیت‌های بالا کار می کنند و از استخر داخلی استفاده می‌کنند با تخفیف ۳۵ درصدی محاسبه خواهد شد.
 

اولین نیروگاه تولید برق از گاز در شمال افغانستان آغاز به کارکرد

می متالز - وزارت معدن و نفت افغانستان اعلام کرد که اولین نیروگاه گازی در ولایت جوزجان در شمال افغانستان به ظرفیت ۴۰ مگاوات به صورت آزمایشی آغاز به کار کرده است.
 

ابلاغ دستورالعمل تامین برق استخراج رمزارزها

می متالز - وزارت نیرو، مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها را ابلاغ کرد که بر اساس آن نحوه تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها اعلام شد
 

قیمت برق و شرایط استخراج رمزارزها اعلام شد

می متالز - سخنگوی صنعت برق از تعیین قیمت برق استخراج رمزارزها خبر داد.
 

پیشنهاد جگوار برای شراکت با بی‌ام‌و

می متالز - گروه خودروسازی تاتاموتور، مالک برند جگوار - لندروور قصد خود را برای شراکت، با مقامات خودروسازانی نظیر بی‌ام‌و و گروه جیلی در میان گذاشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما