خبر
آهن و فولاد   عمران و معماری  

با استفاده از محصولات ذوب‌ آهن ساختمان‌سازی مقاوم‌ می شود

می متالز - علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در محل نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان گفت: این شرکت مادر صنعت کشور و نقطه‌ شروعی در عرصه صنعت بوده و اکنون نیز تکیه‌گاهی برای صنایع قدیمی و نوپا است.

به گزارش می متالز، وی سازندگی کشور را نتیجه‌ حمایت از تولیدات داخلی دانست و افزود: با وجود توانمندی و ظرفیت‌های ذوب‌ آهن اصفهان به عنوان مادر صنعت کشور باید علاوه بر بازار داخلی، بازار کشورهای همسایه را تامین کرد که این امر نیازمند برنامه‌ریزی بلندمدت و پایدار است.

وی در پایان خود را نیز فرزند ذوب‌ آهن اصفهان دانست و خاطراتی از دوران خدمت مقدس سربازی و کار در مجتمع عظیم ذوب‌آهن اصفهان را بیان کرد.

رضایی معاون عمرانی استانداری فارس نیز ضمن بازدید از غرفه ذوب‌آهن اصفهان و آشنایی با محصولات شرکت گفت: محصولات این مجتمع عظیم صنعتی دارای کیفیت و استاندار بالای جهانی ا‌ست که با توجه به وجود این توانمندی ها و تنوع تولید،می‌توانیم از واردات محصول مشابه بی‌نیاز شویم.

وی کیفیت میلگردها شرکت در مقابل زلزله و جایگزینی تیرآهن H30 به جای تیرورق را یکی از دستاوردهای ذوب آهن دانست و افزود: با استفاده از محصولات با کیفیت ذوب‌آهن اصفهان ساختمان‌سازی و زیرساخت‌های حمل و نقل مقاوم‌سازی می شود.

شایان ذکر است بیست و یکمین نمایشگاه بین‎المللی صنعت ساختمان فارس، به عنوان بزرگترین نمایشگاهِ تامین کنند‌گان جنوب کشور آغاز به کار نمود.در این نمایشگاه 150شرکت داخلی و خارجی آخرین توانمندی‌ها و دستاوردهای خود در حوزه صنعت ساختمان و شهرسازی را به نمایش گذاشتند.

ذوب‌ آهن اصفهان به عنوان تولیدکننده انواع فرآورده‌های فولادی ، با عرضه محصولات تولیدی خود به بازدیدکنندگان در این نمایشگاه حضوری فعال داشت ومجموعه کاملی از نمونه محصولات این شرکت به ویژه انواع میلگرد، تیرآهن‌های I ، ریل، تیرآهن‌های H ، آرک ، ناودانی و ... در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 صادق نژاد، مدير كارخانه زغالشويي البرز مركزي مطرح كرد:

توليد سال گذشته ١٢٠ هزار تن كنسانتره بوده و هدف گذاري ما براي امسال ١٥٠ هزار تن است/ سه ماه اول امسال تاكنون مشتري ٧٠ درصد توليد كارخانه زغالشويي، ذوب آهن اصفهان بود

می متالز - صادق نژاد مدير كارخانه زغالشويي البرز مركزي در ديدار خبرنگاران از اين واحد عنوان كرد: عمليات اجرايي كارخانه در سال ١٣٩٣ با استفاده از توان متخصصان داخلي آغاز شد و در اسفند سال ١٣٩٥ به پايان رسيد و فعاليت خود را از فروردين ٩٦ آغاز كرده ظرفيت ورودي يا به عبارتي خوراك كارخانه زغالشويي شركت البرز مركزي ٥٠٠ هزارتن در سال است كه پس از عمليات فرآوري ٣٥٠ هزارتن كنسانتره زغال‌سنگ توليد مي ‌كند.
 آیا ایران به واردات مصالح ساختمانی وابستگی دارد؟

بازار مسکن نیازمند ایجاد اتاق صنعت ساختمان

می متالز - ایران در تولید مصالح ساختمانی به خودکفایی رسیده است اما واسطه‌گران با واردات غیرضروری، این صنعت را در آستانه نابودی قرار داده‌اند.
 

حمایت شهرداری از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی

می متالز - شهردار شیراز گفت: شهرداری شیراز از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی با کیفیت، استاندارد و متناسب با نیاز روز صنعت ساختمان حمایت می کند.
 

صادرات بی‌رویه سنگ‌آهن به ضرر صنعت فولاد کشور است

می متالز - مدیرعامل یک شرکت فولادی بورسی با انتقاد از صادرات بی‌رویه سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله گفت: اگر جلوی آن گرفته نشود، تبدیل به بحرانی طی یک تا دو سال آینده برای شرکت‌های فولادساز داخلی خواهد شد.
 

افزایش ۱۲۰۰ میلیارد تومانی ذوب تا پایان خرداد ۹۸

می متالز - شرکت ذوب آهن اصفهان براساس عملکرد 3 ماهه نخست سال 98 مبلغ 2369 میلیارد تومان درآمد از محل فروش محصولات خود داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل با درآمد 1096 میلیارد تومان 116 درصد رشد داشته است.
 در بازدید مسئولان استان فارس از غرفه ذوب آهن اصفهان عنوان شد:

مقاوم‌سازی زیرساخت‌های حمل و نقل با محصولات ذوب‌ آهن اصفهان

می متالز - دکتر علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در محل نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان گفت: ذوب‌آهن اصفهان مادر صنعت کشور و نقطه‌ی شروعی برای کشور در عرصه صنعت بوده و اکنون نیز به عنوان تکیه‌گاه صنایع قدیمی و نوپای صنعتی شناخته می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما