خبر
صنعت   تحقیق و توسعه  
ربیس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت در نشست خبری:

صدور ۲ هزار و ۱۱۲ مجوز r&d از سال 92 تاکنون

می متالز - رییس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت گفت: ۶۸ درصد از مجوزهای r&d صادر شده یعنی ۲ هزار و ۱۱۲ مورد، از سال ۱۳۹۲ و در دولت تدبیر و امید بوده است.

به گزارش می متالز، حسن آقا کثیری در نشست خبری برات قبادیان، معاون آموزش،پژوهش و فناوری وزارت صمت با خبرنگاران که در راستای پویش پاسخگویی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارتخانه، امروز شنبه برگزار شد با بیان این مطلب، افزود: رهبری بر علم نافع که رفع کننده مشکلات باشد تاکید داشته و از سال ۶۸ صدور مجوز r&d شروع شده که تا به امروز ۳ هزار و ۱۰۶ مجوز صادر شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: مجوز ۳۲۶ بنگاه صنایع پیشرفته صادر شده است که بیشتر آن از سال ۱۳۹۴ به این طرف بوده است.

ربیس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت در خصوص طرح تاپ نیز گفت: هر بنگاهی که مجوز از وزارت صمت داشته باشد می تواند بیایید در سامانه تاپ ثبت نام و نیازهای خود را مطرح کرد.

آقا کثیری با بیان اینکه در طرح پسادکتری ضرورت دارد که دانشجو محیط صنعت را درک کرده باشد،افزود: از لحاظ تولید مهندس رتبه سوم دنیا را داریم ولی از لحاظ توانمندی برای ورود به صنعت در رتبه ۷۵ هستیم که طرح تاپ در این حوزه ورود خواهد کرد.

وی با اعلام اینکه اساتید می توانند فرصت های مطالعاتی خود را در صنعت بگذرانند، بیان کرد: ۷۸ قرارداد میان صنعت و دانشگاه را که مشمول معافیت مالیاتی هستند، پارسال انجام دادیم.

رییس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت با اعلام اینکه بیش از ۹۰ درصد درامد شرکت های دانش بنیان مربوط به حدود ۲ هزار بنگاه دارای دانش فناورانه است، گفت: موضوع توسعه بازار و توسعه محصول یکی از بحث های تاپ است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 خسته بند:

اقدام ضد رونق اقتصادی کارخانه‌ها در احتکار لاستیک؛ دستگاه قضا برخورد کند

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تصمیم جدید کارخانه های تولید لاستیک برای منع عرضه محصولات به بازار به دلیل گرانی بنزین، اقدامی ضد انقلابانه است، گفت: این سیاست کارخانه‌ها احتکار بوده و دستگاه قضا باید با این تخلف آشکار مقابله کند.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار:

تغییر قیمت بنزین کمترین اثر گذاری روی قیمت تمام شده کالاها دارد/ با هر گونه افزایش قیمت برخورد قاطع خواهد شد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار کشور گفت: خوشبختانه ذخایر کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز کشور در بهترین حالت ممکن طی چند سال اخیر است و هیچ گونه نگرانی برای تامین اقلام مورد نیاز مردم وجود ندارد.
 معاون اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی؛

وزارت صمت رویکرد خوبی برای ساخت داخل و نیازهای فناورانه دارد

می متالز - معاون امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی در مراسم میز سوم کشوری تعمیق ساخت داخل قطعات خودرو و صنایع مرتبط در تبریز گفت: وزارت صمت رویکرد خوبی به ساخت داخل و توجه به نیازهای فناورانه داشته است، تجاری سازی طرح های فناورانه جهت اشتغال بیشتر ضرورت دارد.
 سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در تبریز:

موضوع تشکیل پلتفرم ها و قوای محرکه موتور مشترک را در خودروهای تجاری دنبال می کنیم/ حدود ۵ درصد از صنعت کشور در آذربایجان شرقی مستقر است

می متالز - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در بازدید از واحدهای صنعتی تبریز گفت: موضوع تشکیل پلتفرم ها، گیربکس، قوای محرکه و موتور مشترک را در خودروهای تجاری دنبال می کنیم.
 رئیس جمهور:

تعداد مجوزها برای ساخت کارخانه‌های تولیدی و صنعتی در حال افزایش است/ در حوزه تولید فولاد فرانسه و ایتالیا را پشت سر گذاشته‌ایم/ همه تحولات در پارس جنوبی بوسیله برجام ایجاد شد

می متالز - رئیس جمهور افتتاح طرح های بزرگ توسعه ای و عمرانی در کشور به دست متخصصان ایرانی را ضربه‌ای کارآمد به بدخواهان ملت ایران در جهان دانست و با اشاره به آغاز فعالیت کارخانه احیا مستقیم با تولید سالانه 800 هزار تن آهن اسفنجی، تاکید کرد: حفظ عزت ملی و ایستادگی در برابر قدرت های دنیا نه با شعار که با عمل، شدنی است چرا که شعار ما را به جایی نخواهد رساند.
 

سرنوشتِ ۳۰ هزار خانوارِ محروم به آینده معادنِ کرومیت گره خورده/ صادرات قفل است

می متالز - نگرانی بابت سرنوشت ۳۰ هزار خانواده‌ای که ساکن استان‌های محروم کشور هستند، جدی‌ست؛ یک فعال کارفرمایی معادن می‌گوید: از تعطیلیِ دسته‌جمعیِ معادن کرومیت، هیچکس سود نمی‌برد؛ چرا قدمی برنمی‌دارند؟!
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما