خبر
جاده ای و پایانه ها  

امضای یادداشت تفاهم توسعه همکاری‌های‌ حمل و نقل بین المللی جاده‌ای فی‌مابین ایران و ترکیه

می متالز - یادداشت تفاهم توسعه همکاری‌های حمل و نقل بین المللی جاده‌ای فی‌مابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه امضاشد.

به گزارش می متالز، تفاهم نامه  توسعه همکاری‌های حمل و نقل بین المللی جاده‌ای فی‌مابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه با حضور مسئولین حوزه ترانزیت و حمل و نقل بین المللی دو کشور در ازمیر جمهوری ترکیه  امضاء شد.

منوچهرسلمانزاده مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی این سازمان که ریاست هیات ایرانی را در این اجلاس دو روزه بر عهده داشت، بیان کرد: نشست کمیته مشترک حمل و نقل جاده‌ای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه، به منظور توسعه هرچه بیشتر روابط حمل و نقل بین المللی جاده‌ای فی‌مابین طی روزهای 11 الی 12 تیرماه برگزار شد و در زمینه تبادل اطلاعات و آمار، بررسی مسائل و مشکلات حمل و نقل کالا و مسافر بین دو کشور، و سایر موارد مذاکره شد که پس از دو روز طرفین به توافقاتی دست یافتند.

سلمانزاده افزود: طرفین ضمن ابراز خشنودی از روند روبه رشد همکاری‌های حمل و نقل بین المللی جاده‌ای آمار تردد ناوگان جاده‌ای کالا و مسافر بین دو کشور در سال 2018 میلادی، آمار مربوط به پنج ماهه 2019میلادی رامبادله نموده و همچنین برای اتخاذ تدابیر لازم در راستای توسعه مناسبات حمل و نقل بین‌المللی در حوزه جاده‌ای به تفاهم رسیدند.

وی تصریح کرد :در این اجلاس موضوعات مختلفی از جمله درخصوص میزان سوخت داخل باک ناوگان ترانزیتی درسفر از قلمروکشور مقابل، اقدامات لازم درخصوص منطقی سازی زمان سفرناوگان ترانزیتی دوکشور ازکلیه مبادی ورودی، مشکلات مربوط به سفرهای غیرمنظم اتوبوسهای ایرانی به/ و ازقلمرو ترکیه، تاکید برخدمات رسانی 24 ساعته در هفت روز هفته درپایانه های مرزی مشترک بین دوکشور برای کلیه  رویه های گمرکی مورد بررسی قرارگرفت. 

این گزارش حاکی است دو طرف موافقت نمودند اجلاس آتی در سال 2020 میلادی به منظور پیگیری موضوعات در  تهران برگزار گردد.

براساس این گزارش محمت گورسس مدیرکل دفترحمل ونقل جاده ای وزارت حمل ونقل و زیرساخت ترکیه، ریاست هیئت ترکیه را برعهده داشت و در این اجلاس نمایندگانی ازبخش خصوصی دوطرف نیز حضور داشتند.

  در پایان این نشست دو روزه  دوطرف با ابراز خرسندی از مناسبات روبه رشدحمل و نقلی بین دو کشور، ادامه روند مذاکرات فی‌مابین را خواستار شدند.

کد خبر: 43893
تاریخ: 1398/04/16 - 22:58
منبع: تین نیوز

ترکیه  حمل و نقل جاده‌ای  منوچهرسلمانزاده  توسعه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی خبر داد:

سه برنامه اصلی وزارت صنعت برای توسعه صادرات

می متالز - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با اشاره به تاکید و دستور وزیر صنعت برای توسعه صادرات به چین و هند و ۱۵ کشور همسایه، از سه برنامه ویژه این وزارتخانه برای تحقق این مهم خبر داد.
 یادداشت؛

آقای رئیس جمهور کرمان آب می خواهد نه فولاد

می متالز - پهناورترین استان کشور این روزها بیش از هر زمان دیگر با کمبود منابع آبی مواجه است و در چنین شرایطی کرمانی ها در انتظار طرح دولت برای رفع کمبود آب هستند.
 

زمان مجمع ۸ شرکت و افزایش سرمایه ۷۸ درصدی مشخص شد

می متالز - زمان برگزاری مجمع سالانه، عادی بطور فوق العاده و فوق العاده ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله افزایش سرمایه ۷۸ درصدی اعلام شد.
 مصادف با یازدهمین سالگرد تاسیس فرابورس،

ارزش بازار فرابورس از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان گذشت

می متالز - فرابورس ایران در هفته منتهی به ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۸، در مجموع برآیندی مثبت را ثبت کرد. در پایان روز معاملاتی چهارشنبه، شاخص آیفکس با رسیدن به ۳۹۳۲ واحد، بازدهی ۱.۲ درصدی نسبت به ابتدای هفته و ۳.۴ درصدی نسبت به ابتدای ماه جاری را به ارمغان آورد.
 رییس هیات مدیره فولاد مکران:

عملیات اجرایی فولاد مکران، منوط به تخصیص یورو است/ آماده نبودن زیر ساخت‌ها از مشکلات اصلی است

می متالز - طرح فولاد مکران در چابهار با هدف پاسخ‌دهی به نیاز بازارهای داخلی و خارجی در افق ۱۴۰۴، شامل واحدهای گندله سازی، احیای مستقیم، فولادسازی، نورد گرم ورق، نورد مقاطع و نورد سیم میلگرد اجرا می‌شود و هم اکنون مرحله نخست به ظرفیت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال در دستور کار این شرکت قرار دارد.
 معاون وزیر راه و شهرسازی:

ساماندهی خطرناک‌ترین نقطه کریدور شمال به جنوب کشور/ توسعه با افتتاح راه‌آهن قزوین - زنجان

می متالز - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی از افتتاح فاز چهارم و پایانی کریدور شمال به جنوب کشور به طول ۱۳۵ کیلومتر در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما