خبر
جاده ای و پایانه ها  

امضای یادداشت تفاهم توسعه همکاری‌های‌ حمل و نقل بین المللی جاده‌ای فی‌مابین ایران و ترکیه

می متالز - یادداشت تفاهم توسعه همکاری‌های حمل و نقل بین المللی جاده‌ای فی‌مابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه امضاشد.

به گزارش می متالز، تفاهم نامه  توسعه همکاری‌های حمل و نقل بین المللی جاده‌ای فی‌مابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه با حضور مسئولین حوزه ترانزیت و حمل و نقل بین المللی دو کشور در ازمیر جمهوری ترکیه  امضاء شد.

منوچهرسلمانزاده مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی این سازمان که ریاست هیات ایرانی را در این اجلاس دو روزه بر عهده داشت، بیان کرد: نشست کمیته مشترک حمل و نقل جاده‌ای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه، به منظور توسعه هرچه بیشتر روابط حمل و نقل بین المللی جاده‌ای فی‌مابین طی روزهای 11 الی 12 تیرماه برگزار شد و در زمینه تبادل اطلاعات و آمار، بررسی مسائل و مشکلات حمل و نقل کالا و مسافر بین دو کشور، و سایر موارد مذاکره شد که پس از دو روز طرفین به توافقاتی دست یافتند.

سلمانزاده افزود: طرفین ضمن ابراز خشنودی از روند روبه رشد همکاری‌های حمل و نقل بین المللی جاده‌ای آمار تردد ناوگان جاده‌ای کالا و مسافر بین دو کشور در سال 2018 میلادی، آمار مربوط به پنج ماهه 2019میلادی رامبادله نموده و همچنین برای اتخاذ تدابیر لازم در راستای توسعه مناسبات حمل و نقل بین‌المللی در حوزه جاده‌ای به تفاهم رسیدند.

وی تصریح کرد :در این اجلاس موضوعات مختلفی از جمله درخصوص میزان سوخت داخل باک ناوگان ترانزیتی درسفر از قلمروکشور مقابل، اقدامات لازم درخصوص منطقی سازی زمان سفرناوگان ترانزیتی دوکشور ازکلیه مبادی ورودی، مشکلات مربوط به سفرهای غیرمنظم اتوبوسهای ایرانی به/ و ازقلمرو ترکیه، تاکید برخدمات رسانی 24 ساعته در هفت روز هفته درپایانه های مرزی مشترک بین دوکشور برای کلیه  رویه های گمرکی مورد بررسی قرارگرفت. 

این گزارش حاکی است دو طرف موافقت نمودند اجلاس آتی در سال 2020 میلادی به منظور پیگیری موضوعات در  تهران برگزار گردد.

براساس این گزارش محمت گورسس مدیرکل دفترحمل ونقل جاده ای وزارت حمل ونقل و زیرساخت ترکیه، ریاست هیئت ترکیه را برعهده داشت و در این اجلاس نمایندگانی ازبخش خصوصی دوطرف نیز حضور داشتند.

  در پایان این نشست دو روزه  دوطرف با ابراز خرسندی از مناسبات روبه رشدحمل و نقلی بین دو کشور، ادامه روند مذاکرات فی‌مابین را خواستار شدند.

کد خبر: 43893
تاریخ: 1398/04/16 - 22:58
منبع: تین نیوز

ترکیه  حمل و نقل جاده‌ای  منوچهرسلمانزاده  توسعه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازار میلگرد ترکیه در رکود تابستانی

می متالز - یک هفته گذشته قیمت مقاطع در بازار داخلی ترکیه ارزان تر شد که به دلیل رکود تقاضا در فصل تابستان است.
 معاون توسعه و فناوری تامین سرمایه تمدن:

امکان پیش‌فروش محصولات از طریق تامین مالی جمعی / بورس به تامین مالی جمعی اعتبار می‌بخشد

می متالز - سیدی: «ارائه پلتفروم تامین مالی جمعی توسط نهادهای قانونی مانند بورس‌ها به اعتبار بخشی آن کسب و کار یا فعالیت یاری میرساند.»
 رئیس هیات عامل ایمیدرو:

شرکت کنسرسیوم توسعه فولاد منطقه خلیج فارس پاییز امسال تاسیس می شود/ مدیریت ارز کشور با فراگیر شدن نهضت ساخت داخل

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد: شرکت کنسرسیوم توسعه فولاد تا سقف 20 میلیون تن در منطقه خلیج فارس طی پاییز امسال تاسیس می شود.
 در نشست سفیر ترکیه و هیات نمایندگان اتاق تبریز مطرح شد؛

ضرورت تسریع در بازنگری تعرفه‌های ترجیحی میان ایران و ترکیه

می متالز - دریا اورس سفیر جمهوری ترکیه در ایران به همراه هیاتی متشکل از سرکنسول و رایزن بازرگانی ترکیه در تبریز با هئیت رئیسه و هئیت نمایندگان اتاق تبریز دیدار و در خصوص گسترش روابط اقتصادی دو کشور گفت‌وگو کردند.
 در نشست بررسی مسائل تجاری ایران و ترکیه با حضور سفیر ترکیه در اتاق ارومیه مطرح شد؛

صرافی مشترک ایران و ترکیه تشکیل شود

می متالز - نشست بررسی مسائل تجاری ایران و ترکیه با حضور سفیر ترکیه در اتاق ارومیه برگزار شد.
 وزیر صمت در گفتگو با خبرنگاران تاکید کرد:

سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات در جهت کنترل قیمت ها در بازار نقش موثری دارد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات در جهت کنترل قیمت ها در بازار می تواند نقش موثری ایفا کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما