خبر
انرژی هسته ای  
سناتور روس:

درخواست‌های ایران از لحاظ حقوقی کاملاً منطقی است

می متالز - اکنون شاخص‌های فیزیکی مربوط به سطح غنی سازی اورانیوم مهم نیست، بلکه آمادگی سیاسی تهران برای بازگشت به اجرای کامل برجام است که اهمیت دارد.

به گزارش می متالز، مقام بلندپایه پارلمانی روسیه با اشاره به منطقی بودن درخواست‌های مطرح شده از سوی ایران، گفت: «اکنون شاخص‌های فیزیکی مربوط به سطح غنی سازی اورانیوم مهم نیست، بلکه آمادگی سیاسی تهران برای بازگشت به اجرای کامل برجام است که اهمیت دارد.»

"کنستانتین کاساچوف" رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه امروز اعلام کرد درخواست‌های ایران برای حفظ توافق هسته‌ای کاملاً وبا پایه و اساس هستند و مسئولیت ادامه موجودیت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اکنون برعهده طرف آمریکایی قرار دارد.

پیش از این "علی ربیعی" سخنگوی دولت ایران اعلام کرد که تهران همچنان بر ضرورت حفظ توافق هسته‌ای اصرار دارد، ولی این مسئله به هر قیمتی ممکن نخواهد بود.

کاساچوف در تفسیر وضعیت کنونی پیرامون برجام گفت: «هر چند اقدام ایران باعث تاسف است، ولی نمی‌توان منطق آهنی، پایدار و از لحاظ حقوقی دارای پایه و اساس مقامات تهران را منکر شد. برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از ابتدای امر از سوی آمریکا شکست خورد و سپس کشورهای اروپایی برای مدت زمان زیادی اجرای تعهدات خویش، از جمله ایجاد مکانیسم "اینستکس" برای تسهیل مبادلات مالی با ایران را به تعویق انداختند  و هنوز هم راه اندازی این طرح همچنان زیر سئوال است.»

 این سناتور بلندپایه روس افزود: «در حال حاضر مسئله مهم در وضعیت کنونی شاخص‌های فیزیکی در رابطه با سطح غنی سازی اورانیوم نیست، بلکه آمادگی سیاسی مقامات تهران برای بازگشت به اجرای کامل توافقنامه هسته‌ای است که اهمیت دارد. و این مسئله را تنها واشنگتن می تواند تضمین کند. در حال حاضر توپ در زمین طرف آمریکایی قرار دارد و تنها این کشور است که می تواند توافقنامه هسته‌ای را حفظ کند، توافق نامه‌ بین المللی که شورای امنیت سازمان ملل آن را مورد تایید قرار داده است.»

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رئیس جمهور: با بنزین ۵ هزار تومانی مخالفت کردیم/ همتی: تورم گرانی بنزین ۴ واحد درصد/ نوبخت: تورم یکی دو درصد/ قائم مقام وزیر صنعت: دلیلی برای گرانی وجود ندارد؛ مردم هرگونه گران‌فروشی را اعلام کنند

می متالز - این پیمانه تیتر‌هایی همچون پیش بینی ارتفاع ۴۰۰ هزار واحدی برای شاخص کل بورس، صعود بازار‌های بورس آسیا بجز چین، حضور ۱۴ ساله ایران در بین بزرگ‌ترین اقتصاد‌های جهان، اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور: هیچ گونه افزایش کرایه نداریم، طلای سیاه کمی گران شد، سخنگوی دولت: آثار اصلاح قیمت بنزین در میان مدت مشخص می‌شود و نفت سنگین ایران در مهرماه ۵۸ دلار فروخته شد را در بر دارد.
 دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی:

ظرفیت تولید غنی­‌سازی ایران به ۸.۶ هزار سو رسید

می متالز - دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی از پیشرفت‌های قابل توجه ایران در بومی سازی صنعت هسته ای خبر داد و گفت: ظرفیت غنی­ سازی ایران به میزان ۸ هزار و ۶۶۰ سو رسید.
 سفیر فرانسه در دیدار با رئیس اتاق ایران

فرانسه به دنبال فرمولی برای حذف تحریم‌های ایران است

می متالز - سفیر فرانسه در تهران با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دیدار کرد. وی در این نشست از برنامه‌ریزی‌های فرانسه برای یافتن فرمولی برای حذف تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران خبر داد و گفت: فرانسه همچنان برای به نتیجه رسیدن اینستکس تلاش می‌کند.
 سخنگوی دولت:

سناریوهای سهمیه‌بندی بنزین هنوز تکمیل نشده است

می متالز - سخنگوی دولت درباره وجود سناریوهای مختلف درباره سهمیه‌بندی بنزین گفت: قضاوت زودرس نشود، هنوز سناریوها تکمیل نشده، فکر می‌کنم در نشست هفته آینده می‌توانم در این باره توضیحات بیشتری ارائه کنم.
 

تقدیر رییس شورای اطلاع رسانی دولت از عملکرد مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت

می متالز - براساس جمع بندی دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت در شاخص های حضور در برنامه های صداوسیما و گفتگو با رسانه های جمعی به عنوان یکی از دستگاه های فعال شناخته شد و مورد تشکر و قدردانی علی ربیعی، سخنگو و رییس شورای اطلاع رسانی دولت قرار گرفت.
 عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

ایران امیدی به چین و روسیه برای جبران خسارات برجام ندارد/ ضرورت ادامه مسیر کاهش تعهدات هسته ای

می متالز - عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به تعلل اروپا در عمل به تعهداتشان در برجام، معتقد است: ایران امیدی به چین و روسیه هم برای جبران خسارات برجام ندارد، بنابراین مسیر کاهش تعهدات برجام را ادامه می‌دهیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما