خبر
انرژی هسته ای  
سناتور روس:

درخواست‌های ایران از لحاظ حقوقی کاملاً منطقی است

می متالز - اکنون شاخص‌های فیزیکی مربوط به سطح غنی سازی اورانیوم مهم نیست، بلکه آمادگی سیاسی تهران برای بازگشت به اجرای کامل برجام است که اهمیت دارد.

به گزارش می متالز، مقام بلندپایه پارلمانی روسیه با اشاره به منطقی بودن درخواست‌های مطرح شده از سوی ایران، گفت: «اکنون شاخص‌های فیزیکی مربوط به سطح غنی سازی اورانیوم مهم نیست، بلکه آمادگی سیاسی تهران برای بازگشت به اجرای کامل برجام است که اهمیت دارد.»

"کنستانتین کاساچوف" رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه امروز اعلام کرد درخواست‌های ایران برای حفظ توافق هسته‌ای کاملاً وبا پایه و اساس هستند و مسئولیت ادامه موجودیت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اکنون برعهده طرف آمریکایی قرار دارد.

پیش از این "علی ربیعی" سخنگوی دولت ایران اعلام کرد که تهران همچنان بر ضرورت حفظ توافق هسته‌ای اصرار دارد، ولی این مسئله به هر قیمتی ممکن نخواهد بود.

کاساچوف در تفسیر وضعیت کنونی پیرامون برجام گفت: «هر چند اقدام ایران باعث تاسف است، ولی نمی‌توان منطق آهنی، پایدار و از لحاظ حقوقی دارای پایه و اساس مقامات تهران را منکر شد. برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از ابتدای امر از سوی آمریکا شکست خورد و سپس کشورهای اروپایی برای مدت زمان زیادی اجرای تعهدات خویش، از جمله ایجاد مکانیسم "اینستکس" برای تسهیل مبادلات مالی با ایران را به تعویق انداختند  و هنوز هم راه اندازی این طرح همچنان زیر سئوال است.»

 این سناتور بلندپایه روس افزود: «در حال حاضر مسئله مهم در وضعیت کنونی شاخص‌های فیزیکی در رابطه با سطح غنی سازی اورانیوم نیست، بلکه آمادگی سیاسی مقامات تهران برای بازگشت به اجرای کامل توافقنامه هسته‌ای است که اهمیت دارد. و این مسئله را تنها واشنگتن می تواند تضمین کند. در حال حاضر توپ در زمین طرف آمریکایی قرار دارد و تنها این کشور است که می تواند توافقنامه هسته‌ای را حفظ کند، توافق نامه‌ بین المللی که شورای امنیت سازمان ملل آن را مورد تایید قرار داده است.»

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سخنگوی وزارت امور خارجه:

سازِکار اینستکس بدون خرید نفت توقعات ایران را برآورده نمی‌کند

می متالز - سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به اینکه سازِکاراینستکس در مرحله اجراست، گفت: این سازِکار بدون خرید نفت ایران نمی‌تواند توقعات ما را به‌طور کامل برآورده کند.
 طرح‌های تعرفه‌ای ترامپ بار دیگر مسئله‌ساز شد

امریکا بر سر دوراهی تغییر یا تثبیت تعرفه اورانیوم

می متالز - چندی پس از تصمیم ترامپ برای افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم به امریکا که سر و صدای فراوانی در جهان برپا کرد، امریکا از طرحی دیگر مبنی بر افزایش تعرفه واردات اورانیوم گفت.
 

کاهش تعهدات خود در برجام را شروع کرده‌ایم و قطعاً ادامه خواهد داشت

می متالز - حتی در مذاکرات و محافلی که ما حضور نداریم، حرف از قدرت ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی در میان است که این واقعیت نشان می دهد نظام مردمی ایران توانسته است عظمت و اقتدار خود را به کوری چشم دشمنان، به اثبات برساند.
 مسکو: برای عملیاتی شدن اینستکس با اروپا همکاری داریم

دادوستد میلیون دلاری با اینستکس

می متالز - سرگئی لاوروف، وزیرخارجه روسیه اعلام کرد تاکنون چند میلیون دلار از طریق اینستکس مبادله انجام شده است. اخیرا فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از عملیاتی شدن این مکانیزم خبر داد و گفت که نخستین تراکنش‌های آن درحال طی کردن پروسه خود است.
 معاون اول رئیس جمهوری:

آمریکا موفق به توقف فروش نفت ایران نمی‌شود

می متالز - معاون اول رئیس جمهوری گفت: هرچند منابع درآمدی و بودجه کشور تحت تاثیر تحریم‌ها قرار گرفته است، اما تلاش آمریکا این بود که فروش نفت ایران را به صفر برساند که البته در رسیدن به این هدف موفق نخواهد شد.
 

اینستکس قربانی بدعهدی اروپایی‌ها

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: کانال مالی اینستکس فایده‌ای برای ما نداشته، زیرا اروپایی‌ها همچنان در بدعهدی پیش قدم هستند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما