خبر
بانک ها   فن آوری های نوین  
معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

خرید و فروش بیت‌کوین در ایران ممنوع است / بررسی موضوع در دولت

می متالز - معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه موضوع تولید بیت‌کوین به دولت محول شده، گفت: خرید و فروش بیت‌کوین در ایران ممنوع است و مردم نباید وارد این حوزه شوند.

به گزارش می متالز، ناصر حکیمی درباره مواضع بانک مرکزی در خصوص بیت‌کوین گفت: موضوع تولید بیت‌کوین به دولت محول شده اما خرید و فروش آن با توجه به مصوبه شورای عالی مبارزه با پولشویی ممنوع است. در نتیجه مردم نباید وارد این حوزه شوند. نوسان قیمت بیت‌کوین بسیار زیاد خواهد بود ضمن آنکه این ارزها ریسک قانونی هم دارند.لذا توصیه اکید این است که مردم وارد این بازی نشوند.

وی در برابر این نکته که به اعتقاد برخی، یکی از راه‌های دور زدن تحریم، همین نوع مبادلات ارزی است و آیا بانک مرکزی موافق دور زدن تحریم‌ها با بیت‌کوین است؟ توضیح داد: در این خصوص نمی‌شود اظهارنظر صریحی کرد اما مشخص است باید به ظرفیت فروشنده خارجی و همچنین قابلیت تبدیل بیت‌کوین یا سایر رمز - ارزها به ارزهای مورد قبول فروشندگان خارجی توجه داشت.

حکیمی افزود: بانک مرکزی در چند مرحله در این خصوص توضیح داده و پیش نویس سیاست‌نامه هم منتشر کرده و بنا دارد به اقتضا شرایط بیانیه های لازم را به مردم بدهد تا از ورود آسیب به عموم جلوگیری شود. اشتیاق برای استخراج بیت‌کوین درحالی بین گروه‌های مختلف مردم زیاد است که بانک مرکزی رسماً اعلام کرده به‌کارگیری بیت‌کوین و ارزهای مجازی دیگر در تمام مراکز پولی و مالی ممنوع است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 توسط بانک مرکزی:

حداقل سرمایه برای تاسیس صرافی در دو گروه از شهر اعلام شد

می متالز - طبق اعلام بانک مرکزی، میزان سرمایه لازم برای تاسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی‌ها در کلانشهرها ۱۲ میلیارد تومان و در سایر شهرها ۶ میلیارد تومان تعیین شد.
 با اعلام بانک مرکزی؛

سرمایه تاسیس صرافی‌ افزایش یافت

می متالز - طبق اعلام بانک مرکزی، سرمایه صرافی‌ها در کلانشهرها به ۱۲ میلیارد تومان و در سایر شهرها به ۶ میلیارد تومان افزایش یافت.
 مدیرعامل بانک صادرات:

اضافه برداشت بانک صادرات از بانک مرکزی به صفر رسید

می متالز - مدیرعامل بانک صادرات با بیان اینکه سهم این بانک از بازار تسهیلات شبکه کشور در سال ۹۷ به ۸ درصد رسید، اعلام کرد: میزان اضافه برداشت بانک صادرات از منابع نزد بانک مرکزی در مدت زمان مشابه به صفر رسید.
 

مدیریت بازار ارز با هدف‌گذاری بر نرخ بنیادی

می متالز - یک کارشناس اقتصادی گفت: بانک مرکزی اگر بخواهد سیاست‌های موفقیت آمیزی در مدیریت بازار ارز داشته باشد، باید هدفگذاری خود را روی مدیریت ارز بر روی نرخ بنیادی بازار ارز بگذارد.
 

فاصله نرخ اسکناس ارز و حواله به هم نزدیک شد

می متالز - مدیر اداره صادرات بانک مرکزی با بیان اینکه می‌توانیم اقتصادمان را بدون نفت مدیریت کنیم، گفت: اعتقاد بانک مرکزی حفظ ثبات بازار ارز است و اکنون فاصله نرخ اسکناس ارز و حواله به هم نزدیک شدند.
 نظرسنجی کیتکونیوز نشان داد؛

بازار در انتظار ادامه روند افزایشی طلا در هفته جاری

می متالز - در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کردند روند افزایشی قیمت طلا در هفته جاری ادامه پیدا می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما