خبر
بانک ها   فن آوری های نوین  
معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

خرید و فروش بیت‌کوین در ایران ممنوع است / بررسی موضوع در دولت

می متالز - معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه موضوع تولید بیت‌کوین به دولت محول شده، گفت: خرید و فروش بیت‌کوین در ایران ممنوع است و مردم نباید وارد این حوزه شوند.

به گزارش می متالز، ناصر حکیمی درباره مواضع بانک مرکزی در خصوص بیت‌کوین گفت: موضوع تولید بیت‌کوین به دولت محول شده اما خرید و فروش آن با توجه به مصوبه شورای عالی مبارزه با پولشویی ممنوع است. در نتیجه مردم نباید وارد این حوزه شوند. نوسان قیمت بیت‌کوین بسیار زیاد خواهد بود ضمن آنکه این ارزها ریسک قانونی هم دارند.لذا توصیه اکید این است که مردم وارد این بازی نشوند.

وی در برابر این نکته که به اعتقاد برخی، یکی از راه‌های دور زدن تحریم، همین نوع مبادلات ارزی است و آیا بانک مرکزی موافق دور زدن تحریم‌ها با بیت‌کوین است؟ توضیح داد: در این خصوص نمی‌شود اظهارنظر صریحی کرد اما مشخص است باید به ظرفیت فروشنده خارجی و همچنین قابلیت تبدیل بیت‌کوین یا سایر رمز - ارزها به ارزهای مورد قبول فروشندگان خارجی توجه داشت.

حکیمی افزود: بانک مرکزی در چند مرحله در این خصوص توضیح داده و پیش نویس سیاست‌نامه هم منتشر کرده و بنا دارد به اقتضا شرایط بیانیه های لازم را به مردم بدهد تا از ورود آسیب به عموم جلوگیری شود. اشتیاق برای استخراج بیت‌کوین درحالی بین گروه‌های مختلف مردم زیاد است که بانک مرکزی رسماً اعلام کرده به‌کارگیری بیت‌کوین و ارزهای مجازی دیگر در تمام مراکز پولی و مالی ممنوع است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 محمدرضا منصوری نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

واریز کمک هزینه بنزین به حساب مردم در اثر فشار مجلس به دولت بود

می متالز - عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای اطمینان سازی باید کمک خود به مردم در ازای افزایش قیمت بنزین را قبل از گرانی به حساب مردم واریز می‌کرد.
 همراه با کیش اینوکس؛

"سرمایه‌گذاری" تنها دلیل تاب‌آوری اقتصاد ایران

می متالز - نایب رئیس اتاق ایران گفت: آمار تجارت حاکی از آن بوده که از صادرات ۲۴ میلیارد دلاری ایران به ۱۶ کشور همسایه را باید از دلایل اساسی تاب‌آوری اقتصاد ایران در برابر تحریم‌ها دانست.
 در بورس انرژی؛

فردا ۲۰ هزار تن نفت سفید عرضه می شود

می متالز - فردا نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در رینگ بین‌الملل در دو نوبت عرضه خواهد شد.
 طبق اعلام بانک مرکزی؛

نرخ ۴۷ ارز بین بانکی در شنبه ۲۵ آبان / ۷ ارز رسمی ارزان شدند + جدول

می متالز - بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر این اساس نرخ ۱۰ ارز ثابت ماند، ۷ ارز کاهش و ۳۰ ارز افزایش یافت.
 حسینی‌کیا:

قیمت تیبا متناسب با توان مالی اقشار کم‌درآمد شود

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید خودروی جایگزین پراید باید از نظر قیمتی متناسب با توان مالی اقشار کم درآمد شود تا تمام جامعه بتوانند صاحب خودروی شخصی شوند.
 

حذف سود مرکب در پیچ و خم تبدیل به قانون/ تلاش دو ساله مجلس به سرانجام می رسد؟

می متالز - مصوبه حذف سود مرکب مسیر طولانی و پر پیچ و خمی را در نهادهای قانونگذاری، نظارتی و مصلحتی کشور طی کرده و سرنوشت تایید یا رد آن مشخص نبوده و در هاله ای از ابهام قرار دارد، باید دید تلاش دو ساله مجلس برای حذف این سود به سرانجام می‌رسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما