خبر
مترو  
مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) خبر داد؛

رایزنی با دولت برای ترخیص 15 درصد از واگن‌های خریداری شده مترو از گمرک

می متالز - رایزنی ها با وزارت امور اقتصاد و دارایی و دولت برای ترخیص 15 درصد از تجهیزات باقی مانده در گمرک ادامه دارد.

به گزارش می متالز، مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به اینکه ترخیص 15 درصد از واگن های باقی مانده در گمرک از جمله پیگیری های انجام شده طی چند ماه اخیر بوده است، گفت: امیدواریم به زودی 15درصد  از 70 دستگاه واگن، قطعات و تجهیزات باقی مانده نیز از گمرک شهید رجایی بندر عباس ترخیص شود.

علی امام با اشاره به ضرورت توجه ویژه به حمل و نقل ریلی شهری به خصوص در کلانشهر تهران ، گفت: رایزنی ها با وزارت امور اقتصاد و دارایی و دولت برای ترخیص 15 درصد از تجهیزات باقی مانده در گمرک ادامه دارد.

امام با تاکید بر اینکه با همکاری و درایت مسئولان مطمئنا مشکلات موجود در خصوص تامین منابع مالی و بودجه قابل حل است، افزود: البته در سال 97 این مشکل برای ترخیص 85 درصد از قطعات با صدور دستور حل شد و امیدواریم گمرک مانند گذشته برای ترخیص 15 درصد باقی مانده نیز تعامل و همکاری لازم را داشته باشد تا با تعهدات صورت گرفته ؛ پرداخت بدهی ها انجام شود.  

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران وحومه (مترو) با اشاره به اینکه باید تاسال 1420 تعدادسفرهای مترو روزانه به حدود 10 میلیون سفر برسد، گفت: با توجه به پایتخت بودن تهران؛ ضرورت دارد تا تجهیز وسایل حمل و نقل عمومی ریلی شهری (مترو) با سرعت بیشتری صورت گیرد تا خدمات رسانی به شهروندان با کیفیت بهتری انجام شود.

براساس این گزارش، 85 درصد از 70 دستگاه واگن خریداری شده برای مترو؛ سال گذشته ترخیص شدند و مابقی آن شامل 15 درصد از تجهیزات و قطعات نیز به زودی از گمرک شهید رجایی ترخیص می شوند.

کد خبر: 43996
تاریخ: 1398/04/17 - 19:52
منبع: تین نیوز

مترو  گمرک  حمل و نقل ریلی  علی امام  دولت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

موافقت نامه همکاری‌های گمرکی ایران و بلاروس در سئول امضا شد

می متالز - موافقت نامه همکاری‌های گمرکی ایران و بلاروس در زمینه ارتقا تجارت متقابل در حاشیه هشتاد و دومین اجلاس کمیسیون خط مشی گذاری سازمان جهانی گمرک در شهر سئول کره جنوبی امضا شد.
 

تفاهم‌نامه همکاری در حوز حمل و نقلی ایران و قرقیزستان به امضا رسید

می متالز - تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی ایران و کشور قرقیزستان درباره تعرفه ترجیحی گمرک و تعیین تعرفه ترانزیت به امضا رسید.
 مدیرکل گمرک استان سمنان:

۱۸۲ هزار تن کالا از استان سمنان صادر شد

می متالز - مدیرکل گمرک استان سمنان، بابیان اینکه ۱۸۲ هزار تن کالا طی هشت‌ماهه اول سال جاری از استان صادرشد، گفت: ارزش این کالاها ۱۷۰ میلیون دلار بوده است.
 

برای عوارض صادراتی راهکار اجرایی ارائه شود

می متالز - نایب رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنى اتاق بازرگانى ایران گفت: در حوزه عوارض صادراتى مذاکراتى صورت گرفته و تشکل هاى فلزات غیر آهنى با وزیر دیدار داشتند اما گزارش پایش این طرح همچنان اعلام نشده است.
 امضای توافق تجاری ایران و بلاروس؛

یک گام به تشکیل "منطقه آزاد تجاری ایران و اوراسیا" نزدیک شدیم

می متالز - هشتاد و دومین اجلاس کمیسیون سیاست‌گذاری سازمان جهانی گمرک در کره جنوبی در حال برگزاری است که در حاشیه این اجلاس، ایران و بلاروس برای ارتقای تجارت متقابل موافقت‌نامه امضا کردند. موافقت‌نامه در راستای تشکیل منطقه آزاد تجاری موقت ایران و کشورهای اورآسیا است.
 بانک:

قاچاق از مناطق آزاد مشکل گمرک است؛ نه مناطق آزاد

می متالز - دبیر شورای عالی مناطق آزاد، قاچاق در این مناطق را ۱۰ درصد اعلام کرد و گفت: مشکل قاچاق از مناطق آزاد، ربطی به این مناطق ندارد و مشکل از گمرک کشور است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما