خبر
مترو  
مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) خبر داد؛

رایزنی با دولت برای ترخیص 15 درصد از واگن‌های خریداری شده مترو از گمرک

می متالز - رایزنی ها با وزارت امور اقتصاد و دارایی و دولت برای ترخیص 15 درصد از تجهیزات باقی مانده در گمرک ادامه دارد.

به گزارش می متالز، مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به اینکه ترخیص 15 درصد از واگن های باقی مانده در گمرک از جمله پیگیری های انجام شده طی چند ماه اخیر بوده است، گفت: امیدواریم به زودی 15درصد  از 70 دستگاه واگن، قطعات و تجهیزات باقی مانده نیز از گمرک شهید رجایی بندر عباس ترخیص شود.

علی امام با اشاره به ضرورت توجه ویژه به حمل و نقل ریلی شهری به خصوص در کلانشهر تهران ، گفت: رایزنی ها با وزارت امور اقتصاد و دارایی و دولت برای ترخیص 15 درصد از تجهیزات باقی مانده در گمرک ادامه دارد.

امام با تاکید بر اینکه با همکاری و درایت مسئولان مطمئنا مشکلات موجود در خصوص تامین منابع مالی و بودجه قابل حل است، افزود: البته در سال 97 این مشکل برای ترخیص 85 درصد از قطعات با صدور دستور حل شد و امیدواریم گمرک مانند گذشته برای ترخیص 15 درصد باقی مانده نیز تعامل و همکاری لازم را داشته باشد تا با تعهدات صورت گرفته ؛ پرداخت بدهی ها انجام شود.  

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران وحومه (مترو) با اشاره به اینکه باید تاسال 1420 تعدادسفرهای مترو روزانه به حدود 10 میلیون سفر برسد، گفت: با توجه به پایتخت بودن تهران؛ ضرورت دارد تا تجهیز وسایل حمل و نقل عمومی ریلی شهری (مترو) با سرعت بیشتری صورت گیرد تا خدمات رسانی به شهروندان با کیفیت بهتری انجام شود.

براساس این گزارش، 85 درصد از 70 دستگاه واگن خریداری شده برای مترو؛ سال گذشته ترخیص شدند و مابقی آن شامل 15 درصد از تجهیزات و قطعات نیز به زودی از گمرک شهید رجایی ترخیص می شوند.

کد خبر: 43996
تاریخ: 1398/04/17 - 19:52
منبع: تین نیوز

مترو  گمرک  حمل و نقل ریلی  علی امام  دولت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اقدام دولت برای ارز دیجیتال

می متالز - وزیر اقتصاد برخی از مصوبه‌های کمیسیون اقتصادی دولت در مورد ارز دیجیتال را اعلام کرد و از فرصت سه‌ماهه به بانک مرکزی برای فراهم کردن مفروض‌های تولید رمزار و نقش سازمان بورس در پولشویی خبر داد.
 مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد اعلام کرد:

عملیات جاده سازی با اعتبار 300 میلیارد ریال در لامرد

می متالز - مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد از اجرای بیش از 73 کیلومتر عملیات زیرسازی و آسفالت با اعتبار 300 میلیارد ریال در این منطقه خبر داد.
 نوبخت در بخشنامه‌ای اعلام کرد؛

پرداخت پاداش بازنشستگان با فروش اموال مازاد دولت

می متالز - رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با ابلاغ بخشنامه‌ای از پرداخت پاداش بازنشستگان از محل فروش اموال و دارایی‌های مازاد دستگاه‌های دولتی خبر داد.
 شیری اعلام کرد؛

ارایه ضمانتنامه‌های گمرکی در شعب پست بانک آغاز شد

می متالز - مدیرعامل پست بانک ایران از امکان ارایه ضمانتنامه‌های گمرکی در تمامی شعب پست بانک از روز جاری خبر داد.
 

تسهیل دسترسی به صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال

می متالز - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: اجرای بیش از ۷۳ کیلومترعملیات زیر سازی و آسفالت بااعتباری معادل ۳۰۰ میلیارد ریال در سایت صنایع انرژی بر لامرد منجر به سهولت دسترسی به صنایع بزرگ مستقر در این منطقه شده است.
 

متروی لندن به شبکه اینترنت مجهز می‌شود

می متالز - قرار است متروی لندن به شبکه اینترنت 4G متصل و تا اوایل سال 2020 از آن رونمایی شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما