خبر
سرمایه گذاری   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

سرمایه گذاری یک تریلیون دلاری چین برای دیجیتالی کردن سه بندر

می متالز - چین با سرمایه گذاری یک تریلیون دلاری تصمیم دارد سه بندر بزرگ خود را که در مسیر جاده ابریشم (یک کمربند و یک راه) قرار دارد، با هوشمندسازی به مراکز تجاری جهان متصل کند.

به گزارش می متالز، با توجه به اینکه چین تصمیم دارد به قطب اقتصادی آسیا و جهان تبدیل شود و با توجه به ارتباطات اقتصادی و تجاری بسیار نزدیکی که با سنگاپور، کره جنوبی و هنگ کنگ دارد تصمیم گرفته است بزرگترین پروژه زیر بنایی را به منظور اتصال سه بندر بزرگ به مراکز تجاری، اقیانوس آرام و شمال اروپا اجرا کند.

"Richard Aguilar" گزارشگر سایت های خبری الکترونیکی در گزارشی در این زمینه نوشت: از آنجایی که چین خود را به عنوان یکی از قوی ترین کشورهای پرجمعیت دریایی محسوب می کند به همین جهت تصمیم گرفته است که سه بندر اتوماتیک را با استفاده از اینترنت اشیا  و آخرین  فناوری های دیجیتالی به صورت کاملا اتوماتیک درآورد.

به گفته این گزارشگر اگرچه اجرای چنین پروژه ای از قول بسیاری از کارشناسان جاه طلبی و برداشتن سنگ بزرگ تلقی می شود اما چین تصمیم دارد چنین پروژه ای را به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های جهان به اجرا در آورد.

در پایان این گزارش آمده است کارشناسان پیش بینی می کنند در صورت اجرای این پروژه های بلند پروازانه باید شاهد تغییر سیستم های محاسباتی باشیم  و هوشمند سازی این بنادر را به عنوان مغز فوق العاده و دیجیتالی شدن محسوب کنیم.

کد خبر: 43997
تاریخ: 1398/04/17 - 19:55
منبع: تین نیوز

چین  سرمایه‌ گذاری  هوشمندسازی  Richard Aguilar 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بهای سنگ آهن در بازارهای چین کاهش یافت

می متالز - بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده در نشریه اس.اند.پی گلوبال پلاتس در روز سه شنبه،‌ بهای سنگ آهن در چین،‌ بزرگترین تولید کننده فولاد در جهان با کاهش روبرو شده است.
 

تاکید چین برای رشد ۶.۵ درصدی صنعتی

می متالز - چین می گوید تلاش‌های شدید برای دستیابی به هدف تولید صنعتی در سال ۲۰۱۹ باید داشته باشد.
 وزارت بازرگانی چین اعلام کرد؛

چین عوارض ضد دامپینگ بر فولاد اروپا وضع می‌کند

می متالز - وزارت بازرگانی چین اعلام کرد اقدامات ضد دامپینگ را درمورد واردات فولاد از اتحادیه اروپا و سه کشور آسیایی اجرایی می کند.
 

پرده جدید در جنگ تجاری آمریکا و چین

می متالز - در کشاکش جنگ تجاری آمریکا و چین، این بار با موضوع خرید نفت از ایران، آمریکا یک شرکت چینی را تحریم کرد؛ اقدامی که برخی کارشناسان معتقدند می‌تواند تنش‌های تجاری دو کشور را تشدید کند.
 با افزایش امیدواری‌ها به از سرگیری مذاکرات تجاری؛

بورس‌های جهانی سبز پوش شدند

می متالز - افزایش امیدواری‌ها به از سرگیری مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا، شاخص‌های بورسی در نقاط مختلف جهان را سبزپوش کرد.
 روند خلاف در اجرای تعهد کاهش مصرف سوخت فسیلی چین

چین همچنان تولید زغال‌سنگ را افزایش می‌دهد

می متالز - طی ماه‌های آخر سال گذشته میلادی، قیمت تولیدی زغال‌سنگ در بخش تولیدی چین، حدود 10 درصد رشد کرد. این در حالی بود که چین میزان تولید خود در این سال را نسبت به سال گذشته بیش از 5 درصد افزایش داد. علی‌رغم تعهد این کشور برای کاهش مصرف سوخت فسیلی، چین تنها ظرفیت تولید خود را کاهش داده و همچنان اشتهای سیری‌ناپذیر برای انرژی در این بخش دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما