خبر
سرمایه گذاری   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

سرمایه گذاری یک تریلیون دلاری چین برای دیجیتالی کردن سه بندر

می متالز - چین با سرمایه گذاری یک تریلیون دلاری تصمیم دارد سه بندر بزرگ خود را که در مسیر جاده ابریشم (یک کمربند و یک راه) قرار دارد، با هوشمندسازی به مراکز تجاری جهان متصل کند.

به گزارش می متالز، با توجه به اینکه چین تصمیم دارد به قطب اقتصادی آسیا و جهان تبدیل شود و با توجه به ارتباطات اقتصادی و تجاری بسیار نزدیکی که با سنگاپور، کره جنوبی و هنگ کنگ دارد تصمیم گرفته است بزرگترین پروژه زیر بنایی را به منظور اتصال سه بندر بزرگ به مراکز تجاری، اقیانوس آرام و شمال اروپا اجرا کند.

"Richard Aguilar" گزارشگر سایت های خبری الکترونیکی در گزارشی در این زمینه نوشت: از آنجایی که چین خود را به عنوان یکی از قوی ترین کشورهای پرجمعیت دریایی محسوب می کند به همین جهت تصمیم گرفته است که سه بندر اتوماتیک را با استفاده از اینترنت اشیا  و آخرین  فناوری های دیجیتالی به صورت کاملا اتوماتیک درآورد.

به گفته این گزارشگر اگرچه اجرای چنین پروژه ای از قول بسیاری از کارشناسان جاه طلبی و برداشتن سنگ بزرگ تلقی می شود اما چین تصمیم دارد چنین پروژه ای را به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های جهان به اجرا در آورد.

در پایان این گزارش آمده است کارشناسان پیش بینی می کنند در صورت اجرای این پروژه های بلند پروازانه باید شاهد تغییر سیستم های محاسباتی باشیم  و هوشمند سازی این بنادر را به عنوان مغز فوق العاده و دیجیتالی شدن محسوب کنیم.

کد خبر: 43997
تاریخ: 1398/04/17 - 19:55
منبع: تین نیوز

چین  سرمایه‌ گذاری  هوشمندسازی  Richard Aguilar 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رقابت هکری برای نفوذ به مرورگرهای کروم، اج و سفری

می متالز - هکرهای برتر چینی طی روزهای اخیر در شهر چنگدو گرد هم آمدند تا در رقابتی موسوم به تیانفو برای هک کردن نرم افزارها و برنامه‌های مختلف شرکت کنند.
 در پایان هفته؛

نفت ۲ درصد گران شد

می متالز - قیمت شاخص نفت خام برنت در پایان معاملات روز گذشته به ۶۳ دلار و ۳۰ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۷ دلار و ۷۲ سنت رسید.
 قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی خبر داد:

سه برنامه اصلی وزارت صنعت برای توسعه صادرات

می متالز - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با اشاره به تاکید و دستور وزیر صنعت برای توسعه صادرات به چین و هند و ۱۵ کشور همسایه، از سه برنامه ویژه این وزارتخانه برای تحقق این مهم خبر داد.
 معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛

شرکت های نوآور بزودی جای شرکت های نفتی را خواهند گرفت

می متالز - «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران که در چین بسر می برد گفت: ما در اقتصاد نوآور بسرعت در حال توسعه هستیم و بزودی شرکت های نوآور بزرگترین شرکت های ایران خواهند شد و جای شرکت های بزرگ نفت، گاز، فولاد و پتروشیمی را خواهند گرفت و به پتانسیل بزرگی برای ارتباط میان کشورها تبدیل خواهند شد.
 

وزیر صنعت: ایران در زمینه صادرات به چین باید فعال تر شود

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که به شانگهای سفر کرده است با اشاره به اینکه چین سالانه 2 هزار و 300 میلیارد دلار کالا وارد می کند اظهار کرد: سهم ایران اکنون از این رقم ناچیز است و ما باید در زمینه صادرات به چین فعال تر عمل کنیم.
 

چین روابط فناورانه با ایران را تقویت می‌کند

می متالز - وزیر علوم چین گفت: در قالب طرح یک کمربند یک جاده تمام توان خود را برای تقویت همکاری‌های علمی و دانشگاهی میان دو کشور بکار خواهیم گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما